Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Τεστ: Πόσο Τριομήδης είσαι;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 25, 2007 10:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΟΚΑΥ ΜΑΤΕ...ΑΝD CHECKMATE...

ΤΡΑΒΑ Ω ΡΕ ΘΝΗΤΕ ΣΑΚΑΦΛΙΑ ΣΤΗΣ ΤΡΙΚΗΣ ΤΑ ΜΕΡΗ...ΤΡΑΒΑΣ ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΑΣΚΛΗΠΙΟ ΑΥΤΟΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ...ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΜΑΓΚΟΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΟΥ...ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΝΟΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ...

ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΙΑ ΣΑΚΑΦΛΙΑ ΠΟΙΑ ΑΛΛΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...ΠΟΥ ΕΜΕ ΠΟΛΕΜΑΣ ΜΕ ΓΛΩΣΣΕΣ ΤΩΝ ΒΑΡΒΑΡΩΝ;

Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΠΕ Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΣΤΟΝ ΤΡΙΟΜΗΔΗ...

ΣΚΕΨΟΥ ΦΙΛΕ ΣΚΕΨΟΥ Ω ΑΔΕΛΦΕ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 25, 2007 10:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι έγινε ρε παλουκάρι;
Ακόμα δεν ξεκίνησα κι άρχισες να βγάζεις άχρηστους αυτούς που μέχρι τώρα πάνω τους στηριζόσουν;
Δεν έχεις καθόλου φιλότιμο;

Τι να πώ. Ντρέπομαι που ασχολούμε μαζί σου.
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 25, 2007 11:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι έγινε ρε παλουκάρι;
Ακόμα δεν ξεκίνησα κι άρχισες να βγάζεις άχρηστους αυτούς που μέχρι τώρα πάνω τους στηριζόσουν;
Δεν έχεις καθόλου φιλότιμο;

Τι να πώ. Ντρέπομαι που ασχολούμε μαζί σου.


ΑΥΤΟ Ω ΝΑΙ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΑΣΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

ΠΡΟΣΟΧΗ...ΔΩΣΕ ΑΝΑΦΟΡΑ...ΕΠ' ΩΜΟΥ ΑΡΜ...ΠΑΡΟΥΣΙΑΤΕ ΑΡΜ..
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 25, 2007 11:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εννοείς Τριομήδη ότι του την είπα πολύ χοντρά του τύπου;
Εσύ τον αντιμετωπίζεις σαν άνθρωπο.
Εγώ τον βλέπω αλλιώς.
Πίστεψέ με, δεν είναι άξιος λύπησης.
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 11:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πάλι στα δύσκολα.

ΘΕΜΑ : " ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ ; "

Μέγας Παρμενίδης : "Δέν είναι ο νούς το κάτοπτρον του σύμπαντος, αλλά η αιτία αυτού".
Δημόκριτος : "Ό,τι προκαλεί τη νόηση του όντος, υπάρχει"

"Άρα, για να υπάρξει το ό,τι, πρέπει να προκαλέσει τη νόηση του όντος. Άρα ό,τι δεν προκαλεί τη νόηση του όντος, δεν υπάρχει. Άρα όταν δεν υπάρχει το όν, δεν υπάρχει και το ό,τι."

Ο Παρμενίδης και ο Δημόκριτος πίστευαν, ότι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ.
Ο Σακαφλιάς71 πιστεύει ότι, ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ.

Τα συμπεράσματα πάλι δικά σας.

Φυσικά, εάν ήμουν Ζενιστής και όχι εραστής του Αρχαίου Ελληνικού Πνεύματος, θα αντιμετώπιζα διαφορετικά την ερώτηση.
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 12:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παρένθεση
Σακαφλιά γιατί δεν σέβεσαι την διαφορικότητα?
Οποιος δεν σου μοιάζει είναι για γέλια,δηλαδή?
Με όλο το σεβασμό γλυκιέ μου σε αυτό το κομμάτι ο ορθολογισμός σου παει περίπατο.
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sakaflias71
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 813
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 9:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέδουσα έγραψε:
Παρένθεση
Σακαφλιά γιατί δεν σέβεσαι την διαφορικότητα?
Οποιος δεν σου μοιάζει είναι για γέλια,δηλαδή?
Με όλο το σεβασμό γλυκιέ μου σε αυτό το κομμάτι ο ορθολογισμός σου παει περίπατο.


Σίγουρα ο τρέχων ορισμός της φιλοσοφίας είναι αρκετά χαλαρός για να περιλαμβάνει και σαλεμένους προφήτες σαν τον Τριομήδη όπως και αρκετούς πωλητές σαβούρας σαν τον Λιακό. Εξαιτίας αυτού του χαλαρού ορισμού κάνουν πάρτυ εδώ και 2500 χρόνια όλοι οι ιδεαλιστές-μηδενιστές όλων των θρησκειών και όλων των δογμάτων.

Και εδώ ακριβώς μπαίνει ο ορθολογισμός, ο θετικισμός και ο Σακαφλιάς.
Ο σκλήρός ορθολογιστής Σακαφλιάς θα ορθοτομήσει κάθε λέξη κάθε σαλεμένου προφήτη και θα φωτίσει με το αλάνθαστο επιστημονικό φως κάθε αρλούμπα και κάθε σαχλαμάρα.
Μόλις πετάξει ο σαλεμένος το "Η ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΟΝ"
εκεί θα πρέπει κάποιος Σακαφλιάς να τον κρίνει και να του πει ότι λέει αερολογίες.

Φαντάσου να έκαναν κάτι τέτοιο οι αρχαίοι μόλις οι πρώτοι ένοπλοι
ιδεαλιστές της Αθήνας αρχίσαν τις αερολογίες. Φαντάσου να αντιδρούσαν οι ατομικοί απέναντι στις οργανωμένες στοές-ακαδημίες των αρλουμπολόγων και να τσακίζαν στην γέννηση τους τον Ιδεαλισμό και τον Δυισμό, να τους έβγαζαν από τον πρώιμο σκοταδισμό της μυθολογίας και να επικρατούσε ο πρώιμος ορθολογισμός.
Θα μένανε χωρίς επιχειρήματα οι μετέπειτα σαλεμένοι Τριομήδηδες πριν χώσουν την ανθρωπότητα στον Μεσαίωνα έτσι για πλάκα, για μια χιλιάδα χρόνια. Αντε μετά να σταθουν Σαούλ και Τριομήδες όταν θα δεχόταν ο άνθρωπος ότι η ψυχή και η νόηση είναι υλικά φαινόμενα, ότι δεν υπάρχει κόσμος Ιδεών και Μεταφυσική.
Ο Νανόπουλος και ο Σιμόπουλος θα υπήρχαν από 300 π.χ ενώ οι μέτεπειτα Λιακόπουλοι και Τριομήδες θα έπρεπε να επιβιώσουν στην σκληρή αντικειμενική πραγματικότητα της μη-αρλούμπας

Και βέβαια μη φανταστείς ότι νομίζω πως έχω καμμιά αποστολή να εκτελέσω, σαν τον σαλεμένο Μεσσία Τριομήδη. Αυτά είναι ιδεαλιστικές βλακείες και έχω πολύ σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ.
Όμως πως να το κάνουμε έχει πλάκα, είναι μορφή διασκέδασης να γκρεμίζεις τις ανορθολογιστικές σαχλάμάρες. Very Happy
Και έχουμε και ένα μικρό χρέος προς τους έντιμους και σεμνούς (νεκρούς πια) προσωκρατικούς να προασπίσουμε το έργο τους και να επισημάνουμε το πόσο ύποπτο είναι που δεν σώθηκαν τα βιβλία τους, αλλά σωθήκαν τα βιβλία των άλλων, αυτών που άνοιξαν την πόρτα στους κάθε λογής σαλεμένους προφήτες, μεσσίες και ένοπλους νταβατζήδες της ανθρωπότητας.
_________________
Αυτό που περιφρονείς, γιαυτό θα σε θυμούνται.
FRANK HERBERT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 9:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αξίζει τον κόπο; Ρωτάω, πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο;
Μόλις διάβασα ότι ο εφελ θα αποχωρίσει. Θέμα με 3.000 επισκέπτες θα νεκρώσει. Και 'γώ κάθομαι κι ασχολούμαι με τους απροσάρμοστους; Αλήθεια πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο;
Βαρέθηκα να ασχολούμαι και να αυτουποβιβάζομαι.
Τελευταίο. Τουλάχιστον να έχω ήσυχη την συνείδησή μου.

- μάθε, ότι ο εμπεδοτής της νόησης, αυτός που έδωκεν την νοημοσύνη, είναι ο Προμυθεύς και δυστυχώς όχι ο Ηράκλειτος. Μυθεύω σημαίνει εξιστορώ. Όταν διαβάζουμε στην ιστορία, ότι ο Προμυθεύς έφερε στους ανθρώπους το "Πύρ", δεν εννοούμε την φωτιά του τζακιού, αλλά την Νόησιν, το Φώς -

ΘΕΜΑ : " ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΟ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΚΑΤΣΙΚΙΑ Ή Ο ΔΙΑΣ ; "
(Πόσο αρρωστημένο πρέπει να είναι το μυαλό που βάζει τέτοιαν ερώτηση; Και το χειρότερο, πόσο άρρωστοι πρέπει να είναι όσοι -κι εγώ μέσα σ' αυτούς- την απαντούν;)

- οι Ορφεύς, Πυθαγόρας, Ηράκλειτος, Αναξιμένης, Αιναισίδημος, Πρωταγόρας, Αναξαγόρας, Όμηρος, Φίλιππος, Αχιλέας, Πάτροκλος, Διογένης, Περίανδρος, Θαλής, Πύρρος, Θεμιστοκλής, Αρχιμήδης, Πελοπίδας, Αναξίμανδρος, Μέγας Αλέξανδρος, Πολυκράτης, Λυκούργος, Αντίπατρος, Αριστείδης, Επαμεινώνδας, Πολύκαρπος, Αισχύλος, Θεομένης, Σόλων, Νίτσε, Λιαντίνης, Κάντ, Αμφίλοχος, Δημοσθένης, Θουκυδίδης, Ύπαρχος, Δαίδαλος, Ιούλιος Καίσαρ, Προμηθεύς, Ηρακλής, Θησεύς, Ιάσων, Αβέρωφ, Βίσμαρκ, Μελέανδρος, Οδυσσεύς, Φειδίας, Ικτίνος, Λεωνίδας, Επίκουρος, Ησίοδος, Ηρώδοτος, Πάρις, Έκτωρ, Πρίαμος, Λυνόφρων, Πυθεία, Καλλικράτεια, Υπατία, Σαπφώ, Λαϊς, Ίππαρχος, Νανόπουλος, Κίσινγκερ, Φιλήμων, Κάδμος, Νέαρχος, Μίνως, Ευρυπίδης, Σοφοκλής, Αριστόβουλος, Δημόκριτος, Λεύκιππος, Λύσσανδρος, Λυσίμαχος και μερικές δεκάδες δισσεκατομύρια άνθρωποι ακόμη, πίστευαν και πιστεύουν ότι ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ ΚΑΤΟΙΚΕΙ Ο ΔΙΑΣ.

Θα αισθανθώ καλύτερα άν ρίξετε όλοι απο μία μούντζα στην οθόνη... ΤΩΡΑ!!!

Πούσ' ωρέ Γιώργαρεεεεεεεε............. πούσ' ωρέ κοπέλι
πάρε ωρέ τη λύρα σου να πούμ' μια μαντινάδα...
φέρε τη στάμνα με το νέκταρ του Διονύσου, του θεού, του Βάκχου γιοματάρι...
δώσ' απ' το γάλα της αιγάγρας... σ' ένα ποτήρι όλοι μαζί να το πιούμε... να νοιώσουμε το Δία μέσα μας... τον Δία τον αιώνιο...

ελάτ' ωρέ συμπορευτές... φίλοι... αδέλφια... όλοι...
ελάτε να γλεντήσουμε... να πιούμε... να τα βρούμε...
παίξε τη λύρα ωρέ Γιωργή... παίξε να ξαλαφρώσω...
κι ένα ριζίτικο θα βγεί, απ' τ' Ολυμπίου τα χείλη...
σήκω και σύρε το χορό... ωρέ Τριομήδη Μέγα...
και σεις βαστάτε σύντροφοι... βαστάτε το χορό μας

... ενα πουλί παν' στο δενδρί
... κι ο μούργος(1) απο κάτω
... απ' τα στενά σε λαχταρώ
... πουλίμ' κατέβα κάτω

... ρε τι μας λές μουργάκο μου
... θαρρείς μου κάνεις χάρη
... στα λόγια πού ξεστομισες
... δεν παίρνω εγώ χαμπάρι

... ρίξε βρέ Γιώργη μιά λυργιά
... βλέπεις δεν κατεβαίνει
... τις μπαλωθιές της Μέδουσας
... δεν τις καταλαβαίνει

άιντ' ωρέ σύντροφοι... άιντ' ωρέ κοπέλια όλοι μαζί, μπάς και γυρίσ' ο κόσμος...

... κατέβα βρέ μυξιαρικό
... και μή κάνεις ναζάκια
... δεν είν' γι' ανθρώπους τα δενδριά
... ειναί για πι θη κά κιααααααααα... (κλάτς)

(1) εκ του "μουργέω - μουργώ", ώς ουσ. "η μουργέλα"
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ στις Πεμ Φεβ 01, 2007 4:43 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sakaflias71
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 813
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 9:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ έγραψε:
Μέγας Παρμενίδης : "Δέν είναι ο νούς το κάτοπτρον του σύμπαντος, αλλά η αιτία αυτού".
Δημόκριτος : "Ό,τι προκαλεί τη νόηση του όντος, υπάρχει"


χα χα, βρε κολαούζε-γραμματικέ του σαλεμένου Τριομήδη γιατί δεν δικαιολογείτε τις αρλούμπες σας με το άφθονο υλικό του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη αλλά χρησιμοποιείτε υλικό από το χαμένο έργο των προσωκρατικων; Very Happy

Δεν σε είδα να συμμετάσχεις στην συζήτηση περί ύπαρξης που κάναμε, κολαούζε του Τριομήδη; εγώ έγραψα τρεις σελίδες με σκληρά σακαφλιακά επιχείρηματα:
εσύ να πετάς ένα :"Το γαρ αυτό νοείν αυτό και είναι" και καθαρίζεις;

Τυπικά μια τέτοια φράση κολαούζε του Τριομήδη , ξεκομένη και πετάμένη έτσι στον αέρα δεν διαφέρει από μια αοριστολογία τύπου "Σκέφτομαι άρα υπάρχω", "Αγαπάτε Αλλήλους" ή "Ζήτω το Έθνος".

Γιατί δεν ερμηνεύεις και το "ΑΓΧΙΒΑΣΙΗΝ ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ";
Δεν στο διδάξανε αυτό οι ιδεαλιστές δάσκαλοι σου;
_________________
Αυτό που περιφρονείς, γιαυτό θα σε θυμούνται.
FRANK HERBERT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 26, 2007 11:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σακαφλιά πιστεψε με δεν δίνω δεκάρα για όλα αυτά που μου παραθετεις πραγματικά σου μιλάω.
Η ζυγαριά γέρνει προς την μεριά των πράξεων σου,αυτή του να εξακολουθείς να χλευάζεις αυτό και αυτούς με τους οποιους δεν συμφωνείς.
Τι είναι αυτό που σε κάνει να αυτοπροσδιορίζεσαι, όχι με απλά και ξεκάθαρα λόγια για τον εαυτό σου όσο μειώνοντας τους άλλους.Προβάλεσαι δηλαδή μέσα από το να μειώνεις ,στην συγκεκριμένη περίπτωση τον Τριομοίδη
Από που πηγάζει αυτή σου η κίνηση Question Απο γεγονός του οτι πιστευεις πως αυτό που είσαι εσύ είναι το καλύτερο?Δύσκολα όμως θα το ομολογούσες έτσι χύμα αλλά σου βγαίνει.
Θες να κάνεις ο Τριομήδη να ανοίξει τα ματια του ,να ξυπνήσει από το λήθαργο που του χρεώνεις?Να δεί ,αυτό που εσύ βλέπεις,ακόμα και αυτός να είναι ο λόγος πάλι ουσιαστκά το δικό σου πιστευω προβάλεις και συστήνεις.Και απο τον τρόποπου το υποστηρίζεις ενα εχω να πώ του Τριομήδη ξυπνα από το ληθαργό σου και πήγενε στο λήθαργο του Σακαφλιά.Η αλλη όψη του ιδιου όμως κέρματος.
Υ.Σ μπαλωθιες πέταξα για τον εξής και μόνο λόγο γιατι η θεματική μου φανηκε πολύ Χαβαλες(Φτηνό αστειο).Αν και ξέρω αρκετα από δαυτες μιας και η δουλεια και το χόμπυ μου με τέτοιες σχετίζεται.
Σακαφλιά σου παραθέτω απλά και μόνο την αποψη μου δεν προσπαθω να σου επιβάλλω την γνωμη μου σεβομαι αυτό που είσαι ασχετα αν δεν συμφωνω.
Αν δεν εκανα αυτή την παρατήρηση δεν θα διαφερα από τον δικό σου ορθο λογισμό.
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 7:42 am    Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΝΑ ΑΛΛΙΩΤΕΨΕΙ... Απάντηση με Συμπερίληψη

ΕΣΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΡΕΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΑΚΑΦΛΙΑ...ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΕΣΥ ΕΣΥ ΕΣΥ...ΕΣΥ ΛΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ...ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΤΟΜΗ ΑΡΧΑΙΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΘΕΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΥΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ...ΕΜΕΙΣ ΛΕΩ ΕΜΕΙΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΟΥ ΑΙ' ΒΑΛΗ ΓΡΑΨΑΜΕ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΝΤΑ ΖΩΗ...ΞΥΠΝΑ Ω ΡΕ ΕΛΛΗΝΑ ΞΥΠΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ...ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ "ΔΡΟΜΟ" ΜΑΣ...ΔΕΝ ΜΕ ΛΟΞΟΔΡΟΜΕΙΣ ΛΕΩ, ΔΕΝ ΜΕ ΛΟΞΟΔΡΟΜΕΙΣ ΤΟΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΣ ΤΗΣ ΑΡΜΥΡΑΣ...ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΚΑ ΠΟΥΛΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΑΡΜΕΝΑΚΙΑ....ΕΓΩ ΜΙΛΩ..ΕΓΩ Ο ΑΕΤΟΣ...ΤΡΕΙΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΥΜΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΜΑΚΡΙΑ, ΤΡΕΙΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΞΑΝΑ ΛΕΩ...ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ Ο ΣΕΙΣΑΧΘΩΝΑΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΑΜΠΑΡΙΑ...ΕΓΩ Ο ΒΡΑΧΝΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ Ο ΣΑΛΕΜΕΝΟΣ ΣΕ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΙΟ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ..ΜΠΕΣ Ω ΡΕ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΥ..ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΞΕΡΗ...ΜΕ ΤΟ ΒΑΛΕ ΣΕ ΠΟΛΕΜΩ, ΤΟΥ ΑΣΟΥ ΤΟ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ...ΑΝΤΕ Ω ΡΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΜΑΣ ΛΕΩ ΕΜΑΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ ΨΕΥΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΟΥΝ....
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mirage
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 592

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 9:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τώρα τι τα θέλω να γράψω εδω μέσα και να με αρχίσει στα φιλικά στολίδια ο μέγας ΕΓΩ. Εγώ, εγώ, ΕΓΩ!!! Καλά και ποιός είσαι ΡΕ ΣΥ; Μήπως ξέρεις ποιός είσαι;

Αλλά κάπου σε ένα blog μια συμπαθέστατη Κα με ψευδώνυμο "Θεία Λουκία" είπε μια πολύ μεγάλη αλήθεια αυθόρμητα έτσι όπως την βιώνουν οι περισσότεροι νεο-έλληνες! Αντιγράφω:

"Καλώς σε βρήκα. Για την ελπίδα του παράλογου δεν ζούμε όλοι?"

Και δεν μπόρεσα παρά να θυμηθώ την φράση του Ηράκλειτου "Αν δεν ελπίζεις πως περιμένεις να βρεις το ανέλπιστο;"

Άλλο παράλογο άλλο ανέλπιστο! Τι ήθελε να πει (συγνώμη να σημάνει) ο μέγας φιλόσοφος;
_________________
Σταματήστε να πιστεύετε ... αρχίστε να σκέφτεστε!
http://philosophical-mirage.blogspot.com/
http://notes-mirage.blogspot.com/
http://bio-mirage.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 12:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είναι αστείο Σακαφλιά να προσπαθεις να γελιοποιησεις τον Τριομήδη για την τακτική του(του να μην βλέπει περα από εκει που φανει η ματιά του)
με τον ιδιο ακριβώς τρόπο.Και συ μεχρις εκεί που φτάνει η ματιά σου βλέπεις.Περιορίοζεσαι καλέ μου δεν το αντιλαμβάνεσαι?

και ξέρεις τι κάνεις χρησιμοποιείς το ιδιο σκέυος σαν καθηκι και σαν κρασοπότηρο.
Νομίζω πως τέτοιοι άνθρωποι δεν εγκρίνονται.Ουτε από τους ομοιους τους.
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sakaflias71
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 813
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 12:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέδουσα έγραψε:
Και συ μεχρις εκεί που φτάνει η ματιά σου βλέπεις.Περιορίοζεσαι καλέ μου δεν το αντιλαμβάνεσαι?


συγκρίνεις εμένα με τον Τριομήδη; Αν έβλεπα μέχρι εκεί που φτάνει η ματιά μου θα έλεγα ότι ο κόσμος είναι ένα κακέκτυπο του κόσμου των ιδεών σαν τον προφήτη, στον οποίο εγώ ο σαλέμενος έχω πρόσβαση σαν μύστης.

Η ορθολογιστική άποψη για την πραγματικότητα (που καθόλου τυχαία δεν ταυτίζεται με την μονιστική-υλιστική φιλοσοφία) σου λέει ότι η πραγματικότητα δεν είναι αυτή που βλέπει η ματιά ούτε αυτή που φαντάζεται το σαλεμένο μυαλό, αλλά υπάρχει αντικειμενικός τρόπος έρευνας, μελέτης και πειράματατος.

Συγκρίνεις ακόμα τις δύο απόψεις;
Δες πως εξετάζουν την πραγματικότητα οι ορθολογιστές Σακαφλιάδες και συγκρινε τις σαχλαμάρες των προφητών:

http://www.physics4u.gr/news/2007/scnews2727.html

Φυσικοί αναπτύσσουν πείραμα για τη δοκιμασία της θεωρίας χορδών
(*οι άτομες οντότητες των ατομικών μονιστών φιλοσόφων)

Παράθεση:
Για δεκαετίες, οι επιστήμονες διαφωνούσαν με τη θεωρία χορδών - μια θεωρία του Κόσμου που υποστηρίζει ότι οι θεμελιώδεις δυνάμεις και η ύλη στη φύση μπορούν να αναχθούν σε μικροσκοπικές μονοδιάστατες ίνες, τις χορδές - επειδή δεν κάνει προβλέψεις που μπορούν να δοκιμαστούν.

Όμως τώρα ερευνητές του πανεπιστημίου του Σαν Ντιέγκο, του Carnegie Mellon και του Τέξας στο Ώστιν έχουν αναπτύξει ένα σημαντικό πείραμα για αυτήν την αμφισβητούμενη "θεωρία του παντός".

Η δοκιμασία τους, που περιγράφεται στο περιοδικό Physical Review Letters της 26ης Ιανουαρίου, περιλαμβάνει μετρήσεις σε επιταχυντές για το πώς πολύ μικρά σωματίδια υψηλής ενέργειας σκεδάζονται κατά τη διάρκεια συγκρούσεων μεταξύ σωματιδίων. Οι περισσότεροι φυσικοί θεωρούν ότι αυτές οι συγκρούσεις θα είναι αισθητές στο Μεγάλο Συγκρουστή Αδρονίων (LHC), έναν επιταχυντή στον οποίο θα συγκρούονται μεταξύ τους υποατομικά σωματίδια και ο οποίος σχεδιάζεται να ξεκινήσει μέχρι το τέλος του 2007 στο CERN.

"Η εργασία μας δείχνει ότι, σε γενικές γραμμές, η θεωρία χορδών μπορεί να δοκιμαστεί με έναν μη συνηθισμένο τρόπο," εξήγησε ο Ira Rothstein, ένας από τους συντάκτες της ανακοίνωσης και καθηγητής της φυσικής στο Carnegie Mellon.

Ο Rothstein και οι συνάδελφοι του Jacques Distler, καθηγητής της φυσικής στο πανεπιστήμιο του Τέξας στο Ώστιν, Benjamin Grinstein, καθηγητής της φυσικής στο πανεπιστήμιο του Σαν Ντιέγκο και ο μεταπτυχιακός σπουδαστής Rafael Porto ανέπτυξαν μια δοκιμή που βασίζεται σε μελέτες για το πόσο ισχυρά σκεδάζεται το μποζόνιο W (φορέας της ηλεκτρασθενούς δύναμης η οποία μας λέει με ποιον τρόπο αλληλεπιδρούν τα σωματίδια μεταξύ τους) στις υψηλής ενέργειας συγκρούσεις σωματιδίων, που παράγονται μέσα σε έναν επιταχυντή.

Όταν ο LHC ανοίξει οι επιστήμονες θα αρχίσουν να ερευνούν τη διασπορά των μποζονίων W, η οποία δεν είναι δυνατόν να μετρηθεί στους άλλους επιταχυντές. Επειδή η νέα δοκιμασία της θεωρίας χορδών προκύπτει μέσα από τη μέτρηση της διασποράς των μποζονίων W, θα μπορούσε τελικά να εκτελεσθεί μόνο στον LHC, σύμφωνα με τους συντάκτες της εργασίας.

"Η ομορφιά του πειράματος μας είναι η απλότητα των υποθέσεών του", εξήγησε ο Grinstein. "Οι κανονικές μορφές της θεωρίας χορδών περιλαμβάνουν τρεις μαθηματικές υποθέσεις - το αναλλοίωτο Lorentz (οι νόμοι της φυσικής είναι οι ίδιοι για όλους τους ομοιόμορφα κινούμενους παρατηρητές), την αναλυτικότητα (κριτήρια μιας ομαλότητας για τη σκέδαση των υψηλής ενέργειας σωματιδίων μετά από μια σύγκρουση) και τη μοναδικότητα (unitarity) - όλες οι πιθανότητες όταν προστεθούν κάνουν ένα). Η δοκιμασία μας θα θέσει τα όρια σε αυτές τις υποθέσεις."

Και πρόσθεσε, "εάν η δοκιμασία δεν βρει ότι προβλέπει η θεωρία για τη σκέδαση των μποζονίων W, αυτό θα ήταν στοιχεία ότι μια από τις βασικές μαθηματικές υποθέσεις της θεωρίας χορδών παραβιάζεται. Με άλλα λόγια, η θεωρία χορδών - στην κύρια της μορφή- θα αποδεικνυόταν αδύνατη."

"Εάν τα όρια είναι ικανοποιητικά, ακόμα δεν θα ξέραμε ότι η θεωρία χορδών είναι σωστή", αναφέρει ο Distler. "Αλλά, εάν τα όρια παραβιάζονται, θα ξέραμε ότι η θεωρία χορδών, όπως γίνεται κατανοητή αυτήν την περίοδο, δεν θα μπορούσε να είναι σωστή. Κατ' ελάχιστο, η θεωρία αυτή θα έπρεπε να αναδιαμορφωθεί με έναν ιδιαίτερα σημαντικό τρόπο."

Η θεωρία χορδών προσπαθεί να ενοποιήσει τις τέσσερις θεμελιώδεις δυνάμεις της φύσης (βαρύτητα, ηλεκτρομαγνητισμός, καθώς τις ισχυρές και ασθενείς δυνάμεις) με την προϋπόθεση ότι τα πάντα στο πιο βασικό επίπεδο αποτελούνται από νήματα ενέργειας που δονούνται με διάφορους ρυθμούς και μάλιστα στις πολλαπλάσιες, άγνωστες διαστάσεις. Αυτές οι "χορδές" παράγουν όλες τις γνωστές δυνάμεις και τα σωματίδια στον Κόσμο, συμφιλιώνοντας κατά συνέπεια τη θεωρία του Einstein της γενικής σχετικότητας (το μεγάλο) με την κβαντική μηχανική (το μικρό).

Οι υπερασπιστές λένε ότι η θεωρία χορδών είναι κομψή και όμορφη. Οι σχισματικοί υποστηρίζουν πάλι ότι δεν κάνει προβλέψεις που να εξετάζονται πειραματικά, κι έτσι η θεωρία δεν μπορεί να αποδειχθεί ή να ακυρωθεί. Και κανένας επιταχυντής σωματιδίων δεν υπάρχει ακόμα που να μπορεί να επιτύχει τις υψηλές ενέργειες που απαιτούνται για να ανιχνεύσουμε τις χορδές. Λόγω αυτού του τεχνικού περιορισμού, οι δοκιμές της θεωρίας χορδών έχουν παραμείνει αδύνατες μέχρι τώρα.

"Δεδομένου ότι δεν έχουμε μια πλήρη κατανόηση της θεωρίας χορδών, είναι αδύνατο να αποκλείσουμε όλα τα πιθανά μοντέλα που είναι βασισμένα στις χορδές", λέει ο Rothstein. "Εντούτοις, τα περισσότερα μοντέλα της θεωρίας χορδών είναι βασισμένα σε ορισμένες μαθηματικές υποθέσεις, και αυτό που έχουμε παρουσιάσει στην εργασία μας είναι ότι τέτοιες θεωρίες χορδών έχουν μερικές καθορισμένες προβλέψεις που μπορούν να δοκιμαστούν."



* αν δεν υπήρχαν οι σαλεμένοι προφήτες της Μέσης Ανατολής και οι ντόπιο ιδεαλιστές αυτό το πείραμα θα γινότανε 500 χρόνια μετά τον Δημόκριτο.
_________________
Αυτό που περιφρονείς, γιαυτό θα σε θυμούνται.
FRANK HERBERT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 2:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πρός Τριομήδη

Έχεις ακούσει περί "αρνητικής διαφήμησης";
Αυτό ακριβώς συμβαίνει εδώ!
Το παράλογο είναι, ότι ο διαφημηζόμενος δεν έχει κανένα πρακτικό όφελος.
Ναι, έτσι είναι! Μη σου κάνει εντύπωση.
Προσωπικά σταματώ να ασχολούμαι πλέον μ' αυτά.
'Ελαβα τους τίτλους πού ποθούσα:
Εγώ - Λιακόπουλος - Αχρείος - Κολαούζος (αλλά γραμματικός!) - Φασίστας - Άσχετος - Παραδόπιστος - Απροσάρμοστος - Παλιμπαιδιστής - Ανώριμος - Απείθαρχος - Λάτρης νεκρών - Καπηλευτής - Ανάγωγος και άλλους που δεν μου έρχονται τώρα στο μυαλό.
Κάθε μου παρέμβαση θεωρήται ανάξια απάντησης.
Όλους αυτούς τους μήνες που γράφω, δέχτηκα μόνο ΜΙΑ ερώτηση επί της ουσίας και αυτή τελικά αποδείχθηκε "τέστ γνώσεως".
Προσπάθησα σε πολλές περιπτώσεις να απαντήσω με γλαφυρό τρόπο. Τίποτα. Ή δεν κατάλαβαν, ή με υποτιμήσαν (πολύ φανερά) μπάς και συνέλθω και ασχοληθώ με απλά, κοινά πράγματα (ίσως τα μόνα που τους ενδιαφέρουν). Προσπάθησα, δίνοντας ζωντανές εικόνες απο την καθημερινότητα, να κεντρίσω ένα κάποιο ενδιαφέρον. Γνωρίζεις ο ίδιος το αποτέλεσμα.
Φίλε. Τολμώ να σε αποκαλώ φίλο μου. Τιμή μου. Εδώ δεν κατανόησαν τα απλά και περιμένεις να καταλάβουν τα σπουδαία;
Εδώ τόλμησαν να αμφισβητίσουν Αυτόν πού φέρει τον Ορφέα, τον Ησίοδο, τον Πυθαγόρα, τον Πλάτωνα και..και...και... μέσα Του και δεν θα ποδοπατήσουν εμένα; Πιστεύεις πώς κατάλαβε κανείς τους ότι μετέφερες το "Συμπόσιον του Πλάτωνα" στο σάιτ; Πιστεύεις ότι έχουν καταλάβει τί τους προσφέρεις; Την τιμή που τους κάνεις;
Μόνο ο abc, φανερά, πήρε απόλυτο θέση. Του ζήτησα αμέσως συγγνώμη, χωρίς ούτε καν να το σκεφθώ. Μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι σαν πιό παλιός στο σάιτ απο μένα, είχε καλλίτερη γνώση των τεκτομένων εκεί. Ήξερε καλά πού και πώς να απαντήσει. Γνώριζε την κατάσταση ο άνθρωπος. Αρχίζω και ξυπνάω επιτέλους abc. Ξέρω. Καιρός ήταν!
Φίλε Τριομήδη. Το ότι έμαθα μαζί σου, το έχεις ήδη καταλάβει. Σ' ευχαριστώ.
Με την ανοχή του διαχειριστού, εάν ακόμη πιστεύει ότι μπορώ κάτι να προσφέρω, θα ανοίξω νέο θέμα με τίτλο "Δαήμων Έπομαι".
Θα παρακαλούσα προσωπικά τον κύριο Σακαφλιά71 να μήν εισέλθει σ' αυτό ούτε σαν αναγνώστης. Άλλωστε δεν θα βρεί σ' αυτό κανένα ενδιαφέρον, αφού τα γραφόμενα θα είναι "ιδεαλιστικά". Τον ευχαριστώ εκ του προτέρου.
Φίλε Τριομήδη. Πιστεύω να με τιμήσεις.
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center