Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ηράκλειτος, ο σκοτεινός φιλόσοφος
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 08, 2006 6:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μόλις δήλωσα τα περι ουσίας αμέσως ο αλφαβητάριος abc τα περί συνουσίας!
Abc παίξε κανένα στοίχημα, περισσότερα θα κερδίσεις!
.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 08, 2006 6:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ηράκλειτος,ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman,καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing
αναφέρομαι στην ουσία και στην συνουσία Exclamation Exclamation
Τώρα είναι νομίζω η σειρά σου να εμφανιστεί ο αλφαβητάριος ή η Adamantia και να σου κολήσουν και σένα την ρετσινιά(όπως σε μένα)για "έλλειψη ήθους" και όχι τίποτα άλλο δηλαδή αλλά μια που εγω και κάποιοι άλλοι χαρακτηριστήκαμε ΑΝΗΘΙΚΟΙ,φοβάμαι μήπως παρασύρουμε ο ένας τον άλλον.
Σαν δε ντρεπόμαστε λέω εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 08, 2006 6:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ηράκλειτος,ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Απόκτησε και νονό τελικά ο abc,και βέβαια αναφέρομαι στο βάπτισμα του Lamag,ωραίο πάντως όνομα,ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙΟΣ.Τι να σου κάνουμε Κώστα...ας πρόσεχες και πληροφοριακά σου λεω πως έχουν γίνει άλλες τρεις παραγγελίες στο βιβλίο του πατέρα σου,που αν ζούσε δεν νομίζω να ασπαζόταν τις δικές σου επαναστατικές και αθυρόστομες θεωρείες,γιατί τα πάντα στη ζωή μας δεν αρχίζουν και τελειώνουν στο σεξ.
Ελεος πια!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 08, 2006 8:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηράκλειτος,ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπεττίνα έγραψε:
... του πατέρα σου,που αν ζούσε δεν νομίζω να ασπαζόταν ...
Ελεος πια!!!!!!!!!!!!!!!!


Εντελώς φιλικά σου απαγορεύω να αναφέρεσαι στον πατέρα μου με αυτό το τρόπο. Εδώ είναι θέμα ήθους...

Απαντήσεις στα γρήγορα:
1. Κανείς δεν είναι πάνω από τα δικαστήρια
2. Κανείς δεν είναι πάνω από τα εργαστήρια DNA

Η κάθε συζήτηση πρέπει να σέβεται το Σύνταγμα της χώρας και το Δίκαιο.
Πως μιλάς για δολοφόνους πριν καταδικαστούν;
Πως μιλάς για απόδειξει πριν βγει το αποτέλεσμα;

Εγώ υπερσπίσθηκα τα 5 παιδιά και τον εαυτό μου από δικαστές του τύπου Δούλγερη - δολοφόνος είναι όποιος σκοτώνει ΑΔΙΚΑ. Και βέβαια το ΑΔΙΚΑ το κρίνει ο Δούλγερης και ΣΙΑ.

Αντιδρώ στο να θέτει κανείς τον εαυτό του κριτή των πάντων. Υπερασπίζομαι το δικαίωμα του καθενός να είναι αθώος μέχρι να καταδικαστεί.

Τελικά Μπεττίνα για μένα το δίκαιο είναι πάνω από τις φιλίες!

¨οταν βγει απόφαση ευχαρίστως να της συζητήσουμε. Τώρα όμως μπορούμε να συζητάμε ακαδημαικά για την εγκληματικότητα, όχι όμως ονομαστικά.

Φαίνεται, και σε οδηγώ προς το βιβλίο μου, τα παιδιά είναι πολύ φθηνά!!! Έχουμε πολλά παιδιά, γι αυτό τα σκοτώνουμε καθημερινά:
1. με τον πρωταθλητισμό
2. με την Ευρωβίζιον παιδιών
3. και άλλα που δεν θυμάμαι
1.2.3 είναι κατεστραμμένα παιδιά και άνθρωποι - γι αυτούς δεν μιλάει κανείς.
1+5 παιδιά και ας πανε χαμένα τι μ' αυτό - υπάρχουν εκατομμύρια φθηνά παιδιά.
Αυτό κατάλαβα από την μέχρι τώρα συζήτηση!

Τελευταίο:
Γράφεις:

Δηλαδή όλοι πρέπει πάντα να συμφωνούμε με τις δικές σου θέσεις και απόψεις,για να παίρνουμε σωστες και συνειδητές απαντήσεις???


Τολμώ να πω, και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, ότι θέσεις και απόψεις εδώ έχω μόνο εγώ. Όμως όταν μιλάμε γιαΣύνταγμα και Νόμους και Δίκαιο, αυτά δεν είναι δικές μου απόψεις, αλλά απαιτώ να τις σέβεσται!!!

...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 08, 2006 9:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ηρεμία παιδιά θα το βγάλουμε το καλοκαίρι....
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lamag
Αναπληρωτής


Εγγραφή: 07 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 52

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 08, 2006 9:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Δίκιο; Απάντηση με Συμπερίληψη

Abc έχεις ακούσει ποτέ;
Υπάρχει υγιές δίκαιο και μη υγιές, δηλαδή άδικο δίκιο;
[Έλλης Κρίσπη - Νικολετοπούλου "Στοιχεία Αστικού Δικαίου"], το πρώτο βιβλίο που διαβάζει κανείς στη νομική.
Αν το έχεις ακούσει, τότε δεν έχει νόημα να υπερασπίζεσαι ένα δίκιο που "νόμιμα" μπορεί να είναι και άδικο. Μπορείς να αποδέχεσαι το "dura lex, sed lex", όμως είναι δικάιωμα άλλων να μη το αποδέχονται (όπως ελόγου μου λ.χ.) όταν έρχεται το θετό σε σύγκρουση με το "φυσικό" δίκιο. Το υφίσταμαι με το ζόρι, αλλά δεν το αποδέχομαι. Ελπίζω να με εννοείς.
Τώρα αν είναι ή όχι κανείς πάνω από τα δικαστήρια είναι ασφαλώς αυτοί οι δικαστές που τα πιάνουν. Εκτός και επιλέγεις τι θα δεις στην τηλεόραση.
lamag ο αναρχοταραχοποιός
ΥΓ: Μη με κάνεις να βαρεθώ γιατί βαριέμαι εύκολα όταν δεν υπάρχει αντίλογος με επιχειρήματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 08, 2006 11:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Δίκιο; Απάντηση με Συμπερίληψη

lamag έγραψε:
Το υφίσταμαι με το ζόρι, αλλά δεν το αποδέχομαι. Ελπίζω να με εννοείς.
Τώρα αν είναι ή όχι κανείς πάνω από τα δικαστήρια είναι ασφαλώς αυτοί οι δικαστές που τα πιάνουν. Εκτός και επιλέγεις τι θα δεις στην τηλεόραση.
lamag ο αναρχοταραχοποιός
ΥΓ: Μη με κάνεις να βαρεθώ γιατί βαριέμαι εύκολα όταν δεν υπάρχει αντίλογος με επιχειρήματα.


Όλα τα παραπάνω είναι δικά σου προβλήματα, που:
1. δεν καταλαβαίνω γιατί μου τα λες!
2. δεν καταλαβαίνω γιατί (ακόμα) δεν τα έχεις λύσει!
3. δεν καταλαβαίνω τα δικά σου επιχειρήματα, εκτός αν ... βαριέσαι να τα πεις, διότι τα παραπάνω μόνο επιχειρήματα δεν είναι!
4. στο ξαναλέω - όταν βαριέσαι, πήγαινε για ψάρεμα...στα ρηχά!
μφχ
κμ
ΥΓ δεν θα απαντήσω σε άλλα προσωπικά σου προβλήματα, σεβόμενος το δικαίωμά σου να μην θέλεις να τα λύσεις.
το αν αποδέχεσαι το δίκαιο ή όχι, όπως καταλαβαίνεις, δεν με απασχολεί καθόλου, μα καθόλου. με απασχολεί να με σέβεσαι! (αλλά και αυτό...χαλαρά...)
πάλι εγώ
καληνύχτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 09, 2006 5:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δε μου λες βρε abc, έχω μια απορία, θα με βοηθήσεις λιγάκι;
Το ότι η μαλακία εφευρέθηκε, πώς το ανακάλυψες;

Πρόσεξε, δεν έχεις λόγο να μου θυμώσεις πάλι! Διότι αν αυτό το είχαν ανακαλύψει άλλοι εσύ δεν θα το είχες εφεύρει.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 09, 2006 8:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
Δε μου λες βρε abc, έχω μια απορία, θα με βοηθήσεις λιγάκι;
Το ότι η μαλακία εφευρέθηκε, πώς το ανακάλυψες;

Πρόσεξε, δεν έχεις λόγο να μου θυμώσεις πάλι! Διότι αν αυτό το είχαν ανακαλύψει άλλοι εσύ δεν θα το είχες εφεύρει.


Παρατήρηση 1. Το σωστό είναι:
Διότι αν αυτό το δεν είχαν εφεύρει άλλοι εσύ δεν θα το είχες ανακαλύψει.
(Δεν ντρέπεσαι ένας βούλγαρος να σε διορθώνει;;Wink
Παρατήρηση 2. Η μαλακία είναι καθαρό πολιτιστικό φαινόμενο, άρα εφευρέθηκε. Θα μου πεις γιατί; Αμέσως σου απαντώ. Στην πολιτισμένη κοινωνία κάποια μέλη της δεν σέβονται τις αρχές και τους θεσμούς. Και αντί να αυτοδικούν και καταστρέφουν τα επιτεύγματα της πόλης, ο πολιτισμός βρήκε την λύση της αυτο-καταστροφής. Δηλαδή αντί να βαράει τους άλλους, βαράει μαλακία.
Σε κάλυψα:
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 09, 2006 11:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Ηράκλειτος,ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Abc
Θεωρώ τελείως αστείο το γεγονός να μου απαγορεύεις να αναφέρομαι στον πατέρα σου γιατί όπως σου δήλωσα και δημοσίως,τόσον εγω όσο και ο Μιχάλης,η Ντία και μια ομάδα δημοσιογράφων,τιμήσαμε με το παραπάνω την εικόνα του πατέρα σου,όχι για να πάρουμε ένα "μπράβο"απο εσένα,αλλά γιατί πραγματικά ο άνθρωπος αυτός υπήρξε στη ζωή του(το ανακαλύψαμε όλοι μετά την ανάγνωση του βιβλίου του)μια ισχυρή προσωπικότητα,ένας άνθρωπος με ευαισθησίες ιδιαίτερες,όταν τελειώνοντας την Νομική σχολή,ασχολήθηκε με ένα τόσο λεπτό αλλά και ανθρώπινο θέμα όπως το Κυπριακό,κάτι που ούτε οι ίδιοι οι Κύπριοι δεν έκαναν και αυτό επιμένω στο έγραψα ΔΗΜΟΣΙΩΣ.
Μη μου μιλάς λοιπόν για τον πατέρα σου,που αν τον σέβομαι ή όχι μόνο ο Επιφανίου μπορεί να στο βεβαιώσει και όχι μόνο.
Τώρα όσον αφορά τα της Βέροιας,μεταφέραμε σε αυτό το forum αυτά που ακόμα αναφέρονται
1)Στην ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ απο δημοσιογράφους της ΕΡΤ
2)Απο Γ.Παπαδόπουλο,Τέρενς Κουίκ,Ελλη Στάη,Λιάνα Καννέλη κλπ
3)Απο ψυχολόγους,ψυχιάτρους,παιδοψυχολόγους που μετά απο την ίδια την ΠΑΡΑΔΟΧΗ των παιδιών αυτών
4)Την εικόνα της μητέρας ενός νεκρού παιδιού που μας δίδαξε νομίζω πολλά και τέλος
5)Την γενική αστυνομική διεύθυνση Βέροιας που καθημερινά μας "τορπιλίζει"με ό,το καινούργιο παρουσιαστεί.
Αυτά σχολιάσαμε Κώστα,τώρα το πώς αυτά τα σχόλια εσυ και η Adamantia τα χαρακτηρίσατε σαν "έλλειψη ήθους"απο την μεριά μας και ειδικά απο μένα,δεν έχω καταλάβει ούτε και πρόκειται να καταλάβω.
Το μόνο που ¨απαιτώ"από σένα (και δεν είναι παράκληση αλλά απαίτηση)είναι να απολογηθείς για την έλλειψη σεβασμό που με χρεώνεις για τον πατέρα σου,αυτό μόνο και τίποτα άλλο.
Ποτέ μου δεν κατέβηκα τόσο χαμηλά με σκοπό την ΄κατηγορία ενος ανθρώπου που δυστυχώς δεν βρίσκεται ανάμεσα μας και αυτό θα έπρεπε να το είχες καταλάβει,ξέροντας πόσο πόνο μου έχει προκαλέσει στη ζωή μου ο θάνατος της μοναδικής μου αδελφής!!!!!!!
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 09, 2006 12:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Λοιπόν μην βαράτε τον αλφαβητάριο.....
Είναι απαραίτητος στο φόρουμ, ως μια τάση ανόρθωσης και εκτόνωσης ίσως...χωρις να σκέφτομαι τίποτα σεξιστικό...και όμως κάπου στο βάθος, στην τρύπα, του τούνελ να πω για να μην μπερδέψω πάλι, υπάρχει μια αμυδρή εικόνα...ο abc ήταν, είναι και θα είναι εκεί, να δοκιμάζει και να εκτελεί λογικούς συνειρμούς, αφηρημένες έννοιες να μετουσιώνονται ή όπως θα έλεγε ο ίδιος, φαντάζομαι: ουσίες που μετασυνουζιάζονται! Είμαστε ουσίες που μετασυνουσιαζόμαστε, (κατά το metadata της πληροφορικής...το meta συμβολίζει την μίξη ανομοιόμορφων στοιχείων...metafiles...windows metafile format...wmf....)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lamag
Αναπληρωτής


Εγγραφή: 07 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 52

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 09, 2006 12:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Προς Μπεττίνα και jason Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπεττίνα σε ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή.
(Σημείωση: Έχεις μπλέξει με τον μπερδεμένο αλφαβητάριο και καλό είναι να του υποδείξεις που να πάει. Άποψή μου).
Jason όπως αντιλαμβάνεσαι ο τύπος είναι αυτοδίδακτος. Το παίζει εμπειρικά το οργανάκι του και του είναι άχρηστες οι παρτιτούρες.
Μια και το έφερε η κουβέντα, μήπως έχει κανένας από σας πρόσβαση στον ψάρακα να του μιλήσει, ώστε να μου λύσει τα προβλήματα, γιατί δήλωσε ότι δεν μου τα λύνει! Καλά, άμα πει κάτι αυτό το παιδί...
Μπορώ να του στείλω και φυστίκια Αιγίνης για ρεγάλο, αλλά φοβάμαι ότι θα τα φάει με τα τσόφλια!

lamag ο αναρχοταραχοποιός
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 09, 2006 6:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

abc έγραψε:
(Δεν ντρέπεσαι ένας βούλγαρος να σε διορθώνει;;Wink ... Η μαλακία είναι καθαρό πολιτιστικό φαινόμενο, άρα εφευρέθηκε. Θα μου πεις γιατί; Αμέσως σου απαντώ. Στην πολιτισμένη κοινωνία κάποια μέλη της δεν σέβονται τις αρχές και τους θεσμούς. Και αντί να αυτοδικούν και καταστρέφουν τα επιτεύγματα της πόλης, ο πολιτισμός βρήκε την λύση της αυτο-καταστροφής. Δηλαδή αντί να βαράει τους άλλους, βαράει μαλακία.
Σε κάλυψα:

Με κάλυψες. Θα γίνω και γω βούλγαρος. Βρε τον παλιοπολιτισμό...
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 10, 2006 11:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
abc έγραψε:
(Δεν ντρέπεσαι ένας βούλγαρος να σε διορθώνει;;Wink ... Η μαλακία είναι καθαρό πολιτιστικό φαινόμενο, άρα εφευρέθηκε. Θα μου πεις γιατί; Αμέσως σου απαντώ. Στην πολιτισμένη κοινωνία κάποια μέλη της δεν σέβονται τις αρχές και τους θεσμούς. Και αντί να αυτοδικούν και καταστρέφουν τα επιτεύγματα της πόλης, ο πολιτισμός βρήκε την λύση της αυτο-καταστροφής. Δηλαδή αντί να βαράει τους άλλους, βαράει μαλακία.
Σε κάλυψα:

Με κάλυψες. Θα γίνω και γω βούλγαρος. Βρε τον παλιοπολιτισμό...


Παντρέψου έναν .... βούλγαρο και έτοιμος!!!
Τι σου φταίει ο πολιτισμός!!!;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 11, 2006 9:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν είπα ότι μου φταίει ο πολιτισμός. Είπα ότι ακόμα και να παντρευτώ βούλγαρο δεν θα είμαι έτοιμος! Αλλά μάλλον δεν το έπιασες... Wink
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
Σελίδα 9 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center