Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

προτάσεις φιλοσοφικών ταινιών-η φιλοσοφία στον κινηματογράφο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Kouros
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 639
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 13, 2006 7:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

dimmam σ'ευχαριστώ!

Αν τελικά δεν μπορέσω να τις βρώ σε κάποιο βίντεο κλαμπ, θα πάω να τις αγοράσω.

Έχε βέβαια υπ'όψιν σου, αν και μάλλον θα το ξέρεις, ότι μπορείς να νοικιάζεις τις ταινίες από κάποιο ενημερωμένο βίντεο κλαμπ και μετά με μία πολύ εύκολη διαδικασία και δύο προγράμματα που μπορείς να βρεις free στο internet, να τις αντιγράφεις σε dvd, δημιουργώντας έτσι την προσωπική σου ταινιοθήκη. Smile

ornithokolpos η συγκεκριμένη ταινία είναι μεν αριστουργηματική αλλά δεν είναι από τις πιο χαρακτηριστικές του σουρεαλιστή σκηνοθέτη.
Τόσο το ύφος της όσο κυρίως η θεματολογία της, της προσδίδουν έναν πιο ρεαλιστικό τόνο (θυμίζει έντονα τους νεορεαλιστές), χωρίς βέβαια να λείπει το ποιητικό - ονειρικό - στοιχείο, σήμα - κατατεθέν του Μπουνιουέλ.
Η ταινία διαθέτει ένα παράξενο μίγμα ντοκουμενταρίστικου χαρακτήρα και ονειρικού ύφους, αλλά δεν έχει σχέση με το μετέπειτα έργο του σκηνοθέτη, αν και όπως προείπα είναι αριστουργηματική!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mirage
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 592

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 13, 2006 8:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δες εδώ

http://www.tenminutesolder.co.uk
_________________
Σταματήστε να πιστεύετε ... αρχίστε να σκέφτεστε!
http://philosophical-mirage.blogspot.com/
http://notes-mirage.blogspot.com/
http://bio-mirage.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 20, 2006 10:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

''Μη Αναστρεψιμος'' του Γκασπαρ Νοε. Μια ταινια σοκ...
Πολυ καλη σκηνοθεσια...

Βασικο μοτιβο, ''Ο χρονος καταστρεφει τα παντα''...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouros
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 639
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 21, 2006 10:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

mirage έγραψε:
Αξίζει να πάτε να καταθέσετε τον οβολό σας σε κάποια ταινία του φεστιβάλ, αναμένω τις απόψεις σας!


Δεν φθάνει που μας ενημέρωσες τελευταία στιγμή και προσωπικά δεν πρόλαβα να την δω, μ'αρέσει που αναμένεις και τις απόψεις μας Rolling Eyes
Μας παρέπεμψες και στο υπέροχο trailer, το οποίο βλέπω και ξαναβλέπω με αποτέλεσμα να μεγαλώνει η απογοήτευσή μου και αναρωτιέμαι αν είσαι τόσο σαδιστής όσο δείχνεις ή είναι απλώς η ιδέα μου Confused
Πες μας τώρα και τις εντυπώσεις σου για να μας αποτελειώσεις εντελώς.

Dimmam o ίδιος σκηνοθέτης γύρισε και το "μόνος εναντίον όλων".
Βαθύτατα απελπισμένο, αλλά αληθινό, είναι αδύνατον να μην σε πιάσει ναυτία στο τέλος της.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mirage
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 592

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 21, 2006 11:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kouros έγραψε:
Δεν φθάνει που μας ενημέρωσες τελευταία στιγμή και προσωπικά δεν πρόλαβα να την δω, μ'αρέσει που αναμένεις και τις απόψεις μας Rolling Eyes


Και εγω τελευταία στιγμή το πήρα είδηση. Βλέπεις δεν είναι Eurovision ούτε καν το Ελληνικό Φεστιβάλ Κινηματογράφου να το προβάλουν. Άλλωστε στην αίθουσα ήταν κυρίως καλιτέχνες (απ΄όσο μπόρεσα να συμπεράνω), κάπου 100 άτομα. Οι ταινίες με φτωχά μέσα μια και δεν πουλάνε οπότε οι προϋπολογισμοί σφικτοί!

Προφανώς τέτοια έργα δεν πουλάνε όπως πουλάει π.χ. ο Dan Brown και τα παραμύθια γενικότερα ... Τι να κάνουμε, βλέπεις η ανάγκη της συνομωσίας και του παραμυθιού καλά κρατούν και στις μέρες μας του Μετα-μοντέρνου πνευματικού μεσαίωνα Wink
_________________
Σταματήστε να πιστεύετε ... αρχίστε να σκέφτεστε!
http://philosophical-mirage.blogspot.com/
http://notes-mirage.blogspot.com/
http://bio-mirage.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 22, 2006 2:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

[quote="Kouros"]
mirage έγραψε:
...Dimmam o ίδιος σκηνοθέτης γύρισε και το "μόνος εναντίον όλων".
Βαθύτατα απελπισμένο, αλλά αληθινό, είναι αδύνατον να μην σε πιάσει ναυτία στο τέλος της.



Nαι Κουρε εχω διαβασει για την ταινια. Ηδη απο το ''Μη αναστρεψιμος'' φανηκαν παρα πολλα. Με τον Γιοντοροφσκι τι εγινε τελικα;
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nektarios alexi
Καθηγητής


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 22, 2006 3:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Χαίρετε,

Εντυπωσιακές οι συζητήσεις και οι γνώσεις σας,γύρω απο τον φιλοσοφικό και γενικότερα ουσιαστικό κινηματογράφο.
Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας για τον David Lynch,και ποιό ειδικά για το LOST HIGHWAY,και το ΒlUE VELVET.
Νομίζω πως ο LYNCH,ειναι πολύ ψυχαναλυτικός,και τα έργα του εστιάζουν στίς δύο ορέμφυτες ασυνείδητες τάσεις του άνθρώπου,να συνδιαλέγεται,αν ισχύει αυτός ο όρος,ανάμεσα στόν Έρωτα και τον Θάνατο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kouros
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 639
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 22, 2006 8:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

nektarios γειά σου
Αν και έχουμε αναφερθεί αρκετές φορές στον Λιντς σε προηγούμενες σελίδες επιφυλάσσομαι να προβώ σε μια εκτενέστερη αναφορά των έργων του, κάποια στιγμή στο μέλλον, όπου ελπίζω να έχω χρόνο.

mirage δυστυχώς τα πράγματα είναι όπως τα λες.
Παρότι γενικά έχω καλή ενημέρωση γύρω από τα κινηματογραφικά, εντούτις ούτε κι εγώ πήρα είδηση την εκδήλωση.

dimmam, θα δούμε το σαββατοκύριακο. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 23, 2006 10:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

nektarios alexi έγραψε:
Χαίρετε,

Εντυπωσιακές οι συζητήσεις και οι γνώσεις σας,γύρω απο τον φιλοσοφικό και γενικότερα ουσιαστικό κινηματογράφο.
Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας για τον David Lynch,και ποιό ειδικά για το LOST HIGHWAY,και το ΒlUE VELVET.
Νομίζω πως ο LYNCH,ειναι πολύ ψυχαναλυτικός,και τα έργα του εστιάζουν στίς δύο ορέμφυτες ασυνείδητες τάσεις του άνθρώπου,να συνδιαλέγεται,αν ισχύει αυτός ο όρος,ανάμεσα στόν Έρωτα και τον Θάνατο.



Aπο Λιντς, φιλε nektarios, εχω καταφερει να δω μονο το ''Οδος Μαγχολαντ''. Θα συμφωνησω παντως πως προκειται για πολυ ψυχολογικο και ψυχαναλυτικο σκηνοθετη. Βουτια στο ασυνειδητο...


Τα λεμε... Smile
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 24, 2006 12:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

factotum.ο προσωπικος δρομος χωρις συμβιβασμους με κορυφαια τελευταια σκηνη.
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 24, 2006 1:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

kaneis έγραψε:
factotum.ο προσωπικος δρομος χωρις συμβιβασμους με κορυφαια τελευταια σκηνη.



Εαν δεν κανω λαθος ειναι με τον Μάτ Ντίλον. Ειναι απο τους αγαπημενους μου. Νομιζω η ταινια βασιζεται σε μυθιστορημα του Μπουκόφσκι, σωστα kaneis;


Απο πλευρας: ''Π-Πιστη στο Χαος'' του Νταρεν Αρονοφσκι(σκηνοθετη του ''Ρεκβιεμ...''). Ενας μαθηματικος τεινει να λυσει ενα μαθηματικο και συμπαντικο μυστηριο. Ακροβατει αναμεσα στην πληρη αταξια και την σχιζοφρενεια και στην ταξη και ηρεμη ψυχικη ζωη...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 25, 2006 11:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ναι dim mam αυτο ειναι.η προσωπικη πορεια προς αυτο που σε εκπληρωνει εσωτερικα πρεπει να ειναι αποφαση,δεν φτανει κανεις σ αυτο αν δεν ειναι ετοιμος να το ακολουθησει μεχρι τελους.και οταν καποιος το κανει,απομονωνεται,οχι γιατι οι αλλοι ειναι εμποδια στον δρομο του αλλα γιατι αυτοι ζητανε τα δικα τους και δεν μενουν κοντα σε καποιον ο οποιος κανει αυτο που θελει.ακολουθα τον δρομο μεχρι τελους και θα εισαι εσυ και οι θεοι οπως λεει και ο μπουκοφσκι.οταν δηλαδη καποιος αποφασισει οτι ειναι μονος του,τοτε η σχεση με τους θεους γινεται προσωπικη.

το π το ξαναειδα προσφατα και ειναι ταινιαρα,η επωδυνη πορεια προς την συνειδητη αγνοια που φερνει την εσωτερικη γαληνη!καθαρα επιρρεασμενος απο λιντς ο αρονοφσκι.

ο γιοντοροφσκι εχει βγαλει και το fando y lis,το χει δει κανεις?

τιμη στους οφσκι!
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 26, 2006 12:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

kaneis έγραψε:
τιμη στους οφσκι!



Very Happy

Πολυ μου αρεσε. Μα τον Κισλοφσκι δηλαδη... Laughing


Λοιπον, ''Elephant'' του Γκας Βαν Σάντ. Πολυ επικαιρη ταινια. Η καθημερινη ζωη σε ενα λυκειο της Αμερικης. Αγνωστοι και γνωστοι μαθητες συνδεονται μεσα απο δυο τεραστια πληγματα εποχης: 1) Νευρικη ανορεξια(πολυ σκληρη σκηνη των τριων κοριτσιων...), 2) Τα χερια δυο μαθητων οπλιζονται μονο και μονο για ''να σπασουν πλακα''...

Το προβλημα υπαρχει και ειναι βαρυ σαν ''Ελέφαντας''...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sotiris
Καθηγητής


Εγγραφή: 22 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 62

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 26, 2006 3:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Χαίρετε παιχταράδες μου...

Το "fando y lis" το έχω δεί kaneis όπως κ όλες τις ταινίες του Χιλιανού αυτού μεγάλου. Γέλαγα όταν άκουσα για την πρεμιέρα που έκανε αυτή η ταινία στο Ακαπούλκο το 68' κ έπρεπε να φύγει τρέχοντας ο Γιοντοροφσκι απ'τό θεάτρο για να αποφύγει το λιντσάρισμα του κόσμου! Η ταινία βέβαια δεν με ενθουσίασε προσωπικά όσο με ενθουσίασε το Holy Mountain που είναι η αγαπημένη μου ταινία του Γιοντοροφσκι. Μέσα από αυτή την ταινία καταλαβαίνεις ολόκληρη την φιλοσοφία κ το σκεπτικό του Χιλιανού κ βλέπεις το πόσο επιρεασμένος είναι από Μυστικισμό, Αποκρυφισμό, Συμβολισμό κ.α + πάνω απ'όλα την βαθειά επιροή που του άσκησε ο μεγάλος Έλληνας φιλόσοφος Γκουρτζίεφ!

Αξίζει πάντως να δείτε το "La Constellation Jodorowsky" που είναι ένα ντοκιμαντέρ για τον μεγάλο αυτόν σκηνοθέτη. Γυρισμένο απ'τόν Louis Mouchet, έχουμε την ευκαιρία να δούμε πως ξεκίνησε κ πως έφτασε εδώ που είναι τώρα αλλά κ να ακούσουμε τις απόψεις του για διάφορα θέματα που είτε μας αγγίζουν είτε όχι. Βέβαια δεν υπάρχει περίπτωση να βρείτε το ντοκιμαντέρ αυτό σε βίντεοκλάμπ. Εγώ από το νετ την κατέβασα.

Να προτείνω όμως κ εγώ μια ταινία; Δεν νομίζω να έχει αναφερθεί, αλλά το "Last Year in Marienbad" (δεν ξέρω τίτλο στα ελληνικά) του Alain Resnais έχει ζωγραφίσει μέσα μου όσο λίγες ταινίες! Είναι από τις λίγες ταινίες που ειλικρινά καταλαβαίνεις κ αναγνωρίζεις την αξία της αφού την δείς 2η, 3η η κ 4η φορά. Όπως το κρασί ένα πράγμα Wink Δεν θα ήθελα να πώ τίποτα για την ταινία αλλά κ τι πραγματεύεται. Κ καλό θα ήταν να μην διαβάσετε τίποτα για την ταινία πρίν κ αφού την δείτε.

Κ ναι...Τιμή στους οφσκι φίλε kaneis. Ειδικά στον άρχοντα Ταρκόφσκι! Cool
_________________
Πως κανείς να κρυφτεί απ' αυτό που ποτέ δεν δυεί; - Ηράκλειτος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 26, 2006 5:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

σωτηρη το φαντο και λις το εχω κατεβασει δυο φορες απ τα σαιτ που χες δωσει αλλα δεν μου βγαζει εικονα,μονο ηχο και η οθονη πρασινη Crying or Very sad .εχεις καμια ιδεα για το πως μπορω να το αποφυγω?παντως τα σαιτ που εδωσες,ιδιως το φρικυφλικς,μ εχουν φτιαξει ασχημα.
προσωπικα αποφευγω να βλεπω τις συνεντευξεις ολων οσων εχουν να κανουν με τον κινηματογραφο,χανεται η μαγεια που σου ασκει το εργο τους κατα τη γνωμη μου.θα επρεπε αυτοι να ειναι κατι σαν πυθαγορες να κρυβονται και να μας δινουν μονο οσα δημιουργουν.
και κατι αλλο,αμα εχει κανεις υποψη του ενα σαιτ με ελληνικους υποτιτλους για τετοια εργα,την θυσια του ταρκοφσκι πχ.
τωρα που ειπωθηκε για γκουρτζιεφ το σχημα στο τραπεζι στο τελος ειναι το εννιαγραμμα?παντως το τελος του ειναι ολα τα λεφτα,η προσπαθεια για ξυπνημα περα απο περιγραφες συμβολα και αλλες τετοιες ονειρικες εικονες!!!
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Επόμενο
Σελίδα 15 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center