Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 41, 42, 43  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2019 10:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν ανησυχώ για κρυοπαγήματα, αλλά προκύπτει το ρευστό της συνείδησης, αφού δηλ. δεν είναι διαδικασία που αφορά μονάχα το μυαλό, αλλά μπορεί να εκφραστεί και στο σώμα με κάποιους τρόπους.

Το θέμα είναι με ποιους...
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2019 1:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το θέμα αυτό ερευνάται

Τα τελευταία 10 χρόνια έχουν εξελιχθεί νέα εργαλεία και μεθοδολογία και έχουν αναπτυχθεί νέα προγράμματα (software) που σε συνδυασμό με τσιπάκια μνήμης (hardware ) άλλης τεχνολογίας ( είναι υπό δοκιμή ), με δυνατότητα “αλλαγής φάσης” (μιμούμενοι τον εγκέφαλο) , σε λίγα χρόνια ενδέχεται να γνωρίζουμε πολλά .

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2019 6:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:

Το άτομο αρχικά ανατριχιάζει , και τρέμει, στην συνέχεια και όσο κρατά η υποβολή , τα άκρα του , -στις παλάμες που είναι ορατές- ασπρίζουν τα δάκτυλα , παγώνουν κλπ κλπ.



Επειδή είμαι άπιστος Θωμάς,έχεις αποδείξεις για όλ' αυτά;

gianiss έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:

Όπως σου έδειξα σε αντίστοιχες έρευνες αμφισβητείται η "δύναμη του νου" στην μείωση των συμπτωμάτων,οπότε θα μπορούσε να οφείλεται σε άλλους φυσικούς παράγοντες που δεν γνωρίζουμε ή σε καθαρά υποκειμενικές εκτιμήσεις του ατόμου για την βελτίωση της υγείας του.



Σε ρωτώ ξανά , ποιοι “άλλοι φυσικοί παράγοντες που δεν γνωρίζουμε ” υπεισέρχονται στο πείραμα , πέραν της ζάχαρη?
Ο μοναδικός άλλος παράγοντας – και είναι γνωστός - είναι η “πίστη” (εξαπάτηση) του “νου” .




Αν μιλάμε για υποχώρηση κάποιων συμπτωμάτων,όπως ο πονοκέφαλος π.χ.,που έρχεται και παρέρχεται,είναι προφανές ότι η δύναμη του νου δεν είναι απαραίτητη για να περάσει.Απλά,ο ασθενής εντοπίζει την αιτία στο ψεύτικο φάρμακο ενώ δεν είναι αυτή η πραγματική αιτία.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2019 6:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Επειδή είμαι άπιστος Θωμάς,έχεις αποδείξεις για όλ' αυτά;


Αν είσαι Θωμάς, πιστός είσαι και όχι άπιστος. Ο Θωμάς ήταν ο μόνος "πιστός", γιατί ήθελε να δει τον τύπο των ήλων. Οι άλλοι οι μπουνταλάδες χάφτανε παραμύθια κι ο Ιησούς του έκλεισε το μάτι να μη φανερώσει αυτό που είδε, άσε τους ηλίθιους να πιστεύουν βλακείες περί αναστάσεως νεκρών. Τα χέρια τίποτα δεν είχαν φυσικά. Οι χριστιανοί κάνανε το μαύρο άσπρο, ως γνήσιοι ηλίθιοι.

Ο πραγματικά πιστός δεν πιστεύει κανέναν. Μόνο πείθεται. Είναι πιστός στην αλήθεια, στην πραγματικότητα.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2019 10:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν είναι μόνο η ηλιθιότητα,είναι και η αποφυγή της τρέλας σ' έναν κόσμο απάνθρωπο,όπου έχεις να επιλέξεις αναγκαστικά ανάμεσα σ' αυτήν και έναν "άλλον κόσμο",για να βρεις τη γαλήνη που σου έχει αρπάξει η Ιστορία ή η Μοίρα.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 798

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 10:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όσες φυλές και έθνη δεν κατάφερε να εξευγενίσει ο ελληνισμός , στράφηκαν εναντίον του .
Ο χριστιανισμός ήτανε μέσον χειραγώγησης του ελεύθερου νου ,που προωθεί μέσω της φιλοσοφίας, που ανέδειξε και καθιέρωσε παγκοσμίως ,ο ελληνισμός.
Το ζητούμενο είναι αυτοί που ισχυρίζονται ότι παρέμειναν Έλληνες ,γιατί συνεχίζουν να συμπεριφέρονται διχαστικά μεταξύ τους .

Τι έχουν να χωρίσουν ,γιατί αδυνατούν να ενωθούν ?


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ στις Πεμ Φεβ 21, 2019 10:50 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 10:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Επειδή είμαι άπιστος Θωμάς,έχεις αποδείξεις για όλ' αυτά;



Η απόδειξη που αναζητάς ..... Θωμά μου , υπάρχει και είναι απλή μεν , αλλά έχει κάποιο σχετικό χρηματικό κόστος* ..... και μια απλή διαδικασία, αρκεί να έχεις όρεξη και διάθεση να επιβεβαιώσεις του λόγου το αληθές.

*για να επιβεβαιωθούν οι γραφές και ο λόγος του προφήτη ότι “τζάμπα μάγκας δεν γίνεσαι”

Ιδού η διαδικασία και ... η Ρόδος.
Με μια απλή έρευνα στας γραφάς του διαδικτύου , εντόπισε τον πλησιέστερο στην περιοχή σου κατάλληλο υπνοθεραπευτή ικανό να σου επιβεβαιώσει μπρος στα μάτια σου, .....του “λόγου το αληθές” .
Ενδεχομένως να σου κοστίσει λιγότερο ένας “ειδικός” υπνωτιστής / παρουσιαστής θεάματος,.
Υπάρχουν και δαύτοι.
Μην με ρωτήσεις να σου πω ονόματα και διευθύνσεις, διαφημιστής και αβανταδόρος δεν είμαι και δεν γίνομαι .

Θα χρειαστεί βέβαια να έχεις πάρει μαζί σου και 2-3 εθελοντές της δικής σου αποκλειστικά επιλογής ως “πειραματόζωα”, και θα τρίβεις τα μάτια σου με το θέαμα.

Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα .

Συμφωνείς?
Παράθεση:

Αν μιλάμε για υποχώρηση κάποιων συμπτωμάτων,όπως ο πονοκέφαλος π.χ.,που έρχεται και παρέρχεται,είναι προφανές ότι η δύναμη του νου δεν είναι απαραίτητη για να περάσει.Απλά,ο ασθενής εντοπίζει την αιτία στο ψεύτικο φάρμακο ενώ δεν είναι αυτή η πραγματική αιτία.


Χαχαχα!!!
Να είσαι καλά ρε συ , με έκανες και γέλασα , μπονόρα – μπονόρα.

Ώστε το μέγα “φαινόμενο placebo” , προέκυψε λες , ως το παράπλευρο αποτέλεσμα κλινικών δοκιμών σκευασμάτων , με βασική ουσία την παρακεταμόλη ή την ασπιρίνη εεε?
Και το .....ξεμάτιασμα θεραπεύει τον πονοκέφαλο.
Είναι και αυτό “φαινόμενο placebo” , ή “φαινόμενο vlacebo”?

Η πλάκα είναι - και ταυτόχρονα “φαινόμενο μέγα” - ότι οι φαρμακοβιομηχανίες δοκιμάζουν νέα σκευάσματα για πάσαν νόσο, και ω! του θαύματος , διαπιστώνουν θεραπείες ψυχοσωματικών προβλημάτων και με απλή ζάχαρη και καραφλιάζουν , αδυνατώντας να εντοπίσουν τους μηχανισμούς που λειτούργησε η ..... ζάχαρη ....


Παράξενο και ανεξήγητο “φαινόμενο”

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 11:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Επειδή είμαι άπιστος Θωμάς,έχεις αποδείξεις για όλ' αυτά;


Αν είσαι Θωμάς, πιστός είσαι και όχι άπιστος. Ο Θωμάς ήταν ο μόνος "πιστός", γιατί ήθελε να δει τον τύπο των ήλων. Οι άλλοι οι μπουνταλάδες χάφτανε παραμύθια κι ο Ιησούς του έκλεισε το μάτι να μη φανερώσει αυτό που είδε, άσε τους ηλίθιους να πιστεύουν βλακείες περί αναστάσεως νεκρών. Τα χέρια τίποτα δεν είχαν φυσικά. Οι χριστιανοί κάνανε το μαύρο άσπρο, ως γνήσιοι ηλίθιοι.

Ο πραγματικά πιστός δεν πιστεύει κανέναν. Μόνο πείθεται. Είναι πιστός στην αλήθεια, στην πραγματικότητα.



Τι θα πει “αν” είσαι Θωμάς?
Μα το δηλώνει ο ίδιος.

Ψέματα λέει?

Δεν τον κόβω για ψεύτη ....
... για Θωμά , δεν έχω καμία αμφιβολία ...


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 2:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:

Με μια απλή έρευνα στας γραφάς του διαδικτύου , εντόπισε τον πλησιέστερο στην περιοχή σου κατάλληλο υπνοθεραπευτή ικανό να σου επιβεβαιώσει μπρος στα μάτια σου, .....του “λόγου το αληθές” .


Συμφωνείς?



Όχι,δεν συμφωνώ γιατί δε θα πληρώνω την κάθε "χαρτορίχτρα",τον κάθε βελονιστή,υπνοθεραπευτή ή ομοιοπαθητικό ή "ειδικό" στο ρέικι και στα πράσινα άλογα ώστε ν' αποδείξω τις δήθεν δυνάμεις τους ή όχι. Ας το αποδείξουν χωρίς λεφτά,όπως κάνουν όλοι οι σοβαροί επιστήμονες:με δημόσιες κι ελέγξιμες στατιστικές έρευνες.


gianiss έγραψε:
Και το .....ξεμάτιασμα θεραπεύει τον πονοκέφαλο.


Και το ξεμάτιασμα,και το ρέικι και ο βιοσυντονισμός και οι τρίχες κατσαρές.



gianiss έγραψε:

Η πλάκα είναι - και ταυτόχρονα “φαινόμενο μέγα” - ότι οι φαρμακοβιομηχανίες δοκιμάζουν νέα σκευάσματα για πάσαν νόσο, και ω! του θαύματος , διαπιστώνουν θεραπείες ψυχοσωματικών προβλημάτων και με απλή ζάχαρη και καραφλιάζουν , αδυνατώντας να εντοπίσουν τους μηχανισμούς που λειτούργησε η ..... ζάχαρη ....


Παράξενο και ανεξήγητο “φαινόμενο”

.


Είπαμε,δεν λειτουργεί η ζάχαρη...άγνωστες φυσικές αιτίες που επειδή είναι άγνωστες οι ασθενείς τις εντοπίζουν σε άσχετες αιτίες.Οι εταιρείες χρησιμοποιούν το φαινόμενο placebo για να συγκρίνουν τη συστηματική επίδραση μιας ουσίας με τυχόν επιδράσεις άγνωστων φυσικών αιτιών.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 4:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Θωμά, επέτρεψέ μου λίγο να σού κλονίσω την πίστη:

ο βελονισμός στη Γερμανία, κι όχι μόνο, διδάσκεται στα πανεπιστήμια!
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 4:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Περίμενε...άλλο έδρα Πανεπιστημίου κι άλλο σεμινάρια για να βγάλουμε φράγκα από τους υποψήφιους γιατρούς που θέλουν να βγάλουν φράγκα από τα υποψήφια κορόιδα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 798

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 4:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:

Είπαμε,δεν λειτουργεί η ζάχαρη...άγνωστες φυσικές αιτίες που επειδή είναι άγνωστες οι ασθενείς τις εντοπίζουν σε άσχετες αιτίες.Οι εταιρείες χρησιμοποιούν το φαινόμενο placebo για να συγκρίνουν τη συστηματική επίδραση μιας ουσίας με τυχόν επιδράσεις άγνωστων φυσικών αιτιών.


Άγνωστες δυνάμεις πιο εξελιγμένες από τις δυνατότητες του Ανθρώπου υπάρχουν.
Αδυνατούμε ακόμη να βρούμε κίνητρα ,που τις ενεργοποιούν και τον τρόπο δράσης τους .
Θα μπορούσε να είναι η αγάπη ,η άγνωστη φυσική αιτία ,που ακόμη δεν έχει μελετηθεί πλήρως από την ανθρωπότητα .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 4:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μα πολλοί άνθρωποι πεθαίνουν από ανίατες ασθένειες,παρόλο που βιώνουν την αγάπη από το περιβάλλον τους.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 798

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 5:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το ότι δεν επαρκεί η αγάπη μας σε αναρίθμητες περιπτώσεις ,ώστε να γιατρέψει ανίατες ασθένειες ,ατόμων που αγαπάμε, πρέπει να μας προβληματίζει .
Κάπου κάτι ίσως κάνουμε λάθος .
Για αυτόν τον λόγο έγραψα ,ότι δεν έχει μελετηθεί πλήρως .
Ίσως ,λέω ίσως το καύσιμο της αγάπης ,αυτό που την ενεργοποιεί ,να είναι η πίστη .
Ποιος όμως είναι ο σωστός τρόπος πίστης και προς τα πού θα απευθυνθεί ?

Οι θρησκείες κατέρρευσαν όλες ,η μία μετά την άλλη.
Η πιθανότερη διεύθυνση είναι το άγνωστο.
Πως χειρίζεσαι όμως κάτι που σου είναι άγνωστο .
Με ποιον τρόπο θα ενεργοποιήσεις ,δυνάμεις του ?
Με την γνώση ,την σεμνότητα ,το δέος ,τον φόβο, τον σεβασμό ,την ακλόνητη πίστη σε κάτι που δεν γνωρίζεις καν τι είναι ?
Η ένα συνδυασμό όλων αυτών


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ στις Πεμ Φεβ 21, 2019 5:10 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2019 5:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν κάτι κάνουμε λάθος,θα το κάνουμε πάντα...όχι όταν θεραπεύεται κάποιος ,τον αγαπάμε σωστά κι όταν πεθαίνει τον αγαπάμε λάθος!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 41, 42, 43  Επόμενο
Σελίδα 27 από 43

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center