Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Η Μακεδονία σε χρειάζεται.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 21, 22, 23  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 5:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
troian έγραψε:

Για να δουμε τι λένε οι εθνολόγοι και γλωσσολόγοι διεθνώς:
https://www.ethnologue.com/language/mkd

δηλαδή, υποτιμάτε την μπριτάνικα και καλά λέει ψέματα, η πιο έγκυρη εγκυκλοπαίδεια διεθνώς αλλά δε φέρατε ένα στοιχείο να την διαψευσετε.


https://www.ethnologue.com/about/contact-us

Aυτό είναι "οι διεθνείς εθνολόγοι και γλωσσολόγοι"; Θ' αστειεύεσαι,βέβαια!


δε σαρεσουν; φέρε λοιπον πιο έγκυρους.

Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα. Ας εξαιρέσουμε τους έλληνες που λόγω κολλήματος δεν είναι αντικειμενικοί.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 6:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

. Ανθρωπος = ον με κατανοηση και πίστη σε οσα παραγει = [(β^2)^{(1/0).(β^2).Χ}]*{( (β^2)*20 ) σ { β^( (β^2)*20 ) }}^ (Χ^2) ➜ ( Χ^3 ) 0.β.β.β.β.β.β.2.2 .

troian έγραψε:
Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα

Και τι σχεση μπορει να εχει αυτο με τους Σκοπιανους που σφετεριζονται ξεδιαντροπα το ονομα της Μακεδονιας που ειναι Ελληνικη ;


............................................................................. Ενας και μονο ενας ειναι ο στοχος του ανθρωπου : η επιβιωση ...........................................................................
............ Εσο ειλικρινης ........... Πραττε αει καλλιον δυνατον ............. Κατανόει το μη νοουμενον ............. Πιστις εστι μεγιστον ανθρωποις ιδιωμα ............
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Σαβ Ιούλ 28, 2018 4:44 pm, επεξεργάσθηκε 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 9:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian έγραψε:


δε σαρεσουν; φέρε λοιπον πιο έγκυρους.

Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα. Ας εξαιρέσουμε τους έλληνες που λόγω κολλήματος δεν είναι αντικειμενικοί.


"Μακεδνός" ,είπαμε,είναι ελληνική λέξη...άρα τα μακεδονικά μόνο ελληνικά μπορεί να είναι.Άλλο η επιστήμη κι άλλο τα πολιτικά ιδεολογήματα που αναπαράγονται από τους διπλωμάτες και το διαδίκτυο.

http://www.greek-language.gr/digitalResources/ancient_greek/tools/liddell-scott/search.html?lq=%CE%BC%E1%BE%B0%CE%BA%CE%B5%CE%B4%CE%BD%CF%8C%CF%82
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 11:40 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian έγραψε:
timestotimes έγραψε:
Κοιτα να δεις ρε που δεν το ξερα οτι στην αλβανια και το μαυροβουνιο μιλανε ελληνικα.. ενα περιεργο πραμα.. εγω κατι ανθρωπους που ειναι απο κει ξερω οτι εχουν αλλη αποψη...
Και για πες μας? Ποιες δυτικες συμμαχιες εξυπηρετουν τα συμφεροντα σας αυτη τη στιγμη? Να μαθαινουμε κι εμεις που δεν ξερουμε..?


τα μακεδονικα είναι διαφορα απο τα ελληνικά


Ο ιστοτοπος της συμφορας που επικαλεισαι φαινεται να αναφερει κατι αλλο.. αποφασισε, λοιπον, μονο μη σκονταψεις προσεχε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 2:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
troian έγραψε:


δε σαρεσουν; φέρε λοιπον πιο έγκυρους.

Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα. Ας εξαιρέσουμε τους έλληνες που λόγω κολλήματος δεν είναι αντικειμενικοί.


"Μακεδνός" ,είπαμε,είναι ελληνική λέξη...άρα τα μακεδονικά μόνο ελληνικά μπορεί να είναι.Άλλο η επιστήμη κι άλλο τα πολιτικά ιδεολογήματα που αναπαράγονται από τους διπλωμάτες και το διαδίκτυο.

http://www.greek-language.gr/digitalResources/ancient_greek/tools/liddell-scott/search.html?lq=%CE%BC%E1%BE%B0%CE%BA%CE%B5%CE%B4%CE%BD%CF%8C%CF%82


Τι επιχείρημα είναι αυτό;
Συγγνώμη ξέχασα, επιχειρήματα σε διπλωματικό επίπεδο δεν κάνουν στην ελλάδα, ας πάμε σε καφενειακού επιπέδου.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 2:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:
. Ανθρωπος = ον με κατανοηση και πίστη σε οσα παραγει = [(β^2)^{(1/0).(β^2).Χ}]*{( (β^2)*20 ) σ { β^( (β^2)*20 ) }}^ (Χ^2) ➜ ( Χ^3 ) 0.β.β.β.β.β.β.2.2 .

troian έγραψε:
Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα

Και τι σχεση μπορει να εχει αυτο με τους Σκοπιανους που σφετεριζονται ξεδιαντροπα το ονομα της Μακεδονιας που ειναι Ελληνικη ;


......................................................................... Ενας και μονο ενας ειναι ο στοχος του ανθρωπου : η επιβιωση ........................................................................
............ Εσο ειλικρινης ........... Πραττε αει καλλιον δυνατον ............. Κατανόει το μη νοουμενον ............. Πιστις εστι μεγιστον ανθρωποις ιδιωμα ............


Δεν είναι. Λυπάμαι.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 2:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

timestotimes έγραψε:
troian έγραψε:
timestotimes έγραψε:
Κοιτα να δεις ρε που δεν το ξερα οτι στην αλβανια και το μαυροβουνιο μιλανε ελληνικα.. ενα περιεργο πραμα.. εγω κατι ανθρωπους που ειναι απο κει ξερω οτι εχουν αλλη αποψη...
Και για πες μας? Ποιες δυτικες συμμαχιες εξυπηρετουν τα συμφεροντα σας αυτη τη στιγμη? Να μαθαινουμε κι εμεις που δεν ξερουμε..?


τα μακεδονικα είναι διαφορα απο τα ελληνικά


Ο ιστοτοπος της συμφορας που επικαλεισαι φαινεται να αναφερει κατι αλλο.. αποφασισε, λοιπον, μονο μη σκονταψεις προσεχε..


Μπορείς να ξαναρίξεις μια ματια αν δεν καταλαβες.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 3:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εγω μια χαρα καταλαβα κι εσυ για ακομα μια φορα δεν απαντας... Τακτικη του κ@λου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 28, 2018 4:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

. Ανθρωπος = ον με κατανοηση και πίστη σε οσα παραγει = [(β^2)^{(1/0).(β^2).Χ}]*{( (β^2)*20 ) σ { β^( (β^2)*20 ) }}^ (Χ^2) ➜ ( Χ^3 ) 0.β.β.β.β.β.β.2.2 .

troian έγραψε:
skapaneas έγραψε:

troian έγραψε:
Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα

Και τι σχεση μπορει να εχει αυτο με τους Σκοπιανους που σφετεριζονται ξεδιαντροπα το ονομα της Μακεδονιας που ειναι Ελληνικη ;

Δεν είναι. Λυπάμαι.

Το "δεν ειναι" και το "λυπαμαι" ειναι η αποδειξη της ανυπαρξιας στοχειωδους και υγιους αντιλογου απο σενα

Πραγμα που σημαινει οτι οσα λεω παραπανω ειναι απολυτως ορθα και σε κανουν να καταπινεις τη γλωσσα σου

Αρα μια ειναι η αληθεια : σκοπιανοι = σφετεριστες ( κατα παραγγελια εννοειται Twisted Evil Mr. Green ) : την οποια και ουδεις μπορει να αντικρουσει


............................................................................. Ενας και μονο ενας ειναι ο στοχος του ανθρωπου : η επιβιωση ...........................................................................
............ Εσο ειλικρινης ........... Πραττε αει καλλιον δυνατον ............. Κατανόει το μη νοουμενον ............. Πιστις εστι μεγιστον ανθρωποις ιδιωμα ............
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 29, 2018 5:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

timestotimes έγραψε:
Εγω μια χαρα καταλαβα κι εσυ για ακομα μια φορα δεν απαντας... Τακτικη του κ@λου!


Τι λέει; πως τα μακεδονικά ανήκουν σε άλλη οικογένεια περα των σλαβικων;
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 29, 2018 5:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:
. Ανθρωπος = ον με κατανοηση και πίστη σε οσα παραγει = [(β^2)^{(1/0).(β^2).Χ}]*{( (β^2)*20 ) σ { β^( (β^2)*20 ) }}^ (Χ^2) ➜ ( Χ^3 ) 0.β.β.β.β.β.β.2.2 .

troian έγραψε:
skapaneas έγραψε:

troian έγραψε:
Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα

Και τι σχεση μπορει να εχει αυτο με τους Σκοπιανους που σφετεριζονται ξεδιαντροπα το ονομα της Μακεδονιας που ειναι Ελληνικη ;

Δεν είναι. Λυπάμαι.

Το "δεν ειναι" και το "λυπαμαι" ειναι η αποδειξη της ανυπαρξιας στοχειωδους και υγιους αντιλογου απο σενα

Πραγμα που σημαινει οτι οσα λεω παραπανω ειναι απολυτως ορθα και σε κανουν να καταπινεις τη γλωσσα σου

Αρα μια ειναι η αληθεια : σκοπιανοι = σφετεριστες ( κατα παραγγελια εννοειται Twisted Evil Mr. Green ) : την οποια και ουδεις μπορει να αντικρουσει


............................................................................. Ενας και μονο ενας ειναι ο στοχος του ανθρωπου : η επιβιωση ...........................................................................
............ Εσο ειλικρινης ........... Πραττε αει καλλιον δυνατον ............. Κατανόει το μη νοουμενον ............. Πιστις εστι μεγιστον ανθρωποις ιδιωμα ............


Καλό Smile
εσυ λες πως η μακεδονία είναι ελληνική και γω το αρνουμαι
και τώρα εσύ ισχυρίζεσαι πως η αρνηση επιβεβαιώνει την αρχική σου θέση.
Δηλαδή αν συμφωνούσα θα καταριπτόταν;


Εσείς είστε κυρ σκαπανεα ο ανθος της ελληνικής διανόησης;
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 29, 2018 6:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

. Ανθρωπος = ον με κατανοηση και πίστη σε οσα παραγει = [(β^2)^{(1/0).(β^2).Χ}]*{( (β^2)*20 ) σ { β^( (β^2)*20 ) }}^ (Χ^2) ➜ ( Χ^3 ) 0.β.β.β.β.β.β.2.2 .

troian έγραψε:
skapaneas έγραψε:
troian έγραψε:
skapaneas έγραψε:

troian έγραψε:
Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα

Και τι σχεση μπορει να εχει αυτο με τους Σκοπιανους που σφετεριζονται ξεδιαντροπα το ονομα της Μακεδονιας που ειναι Ελληνικη ;

Δεν είναι. Λυπάμαι.

Το "δεν ειναι" και το "λυπαμαι" ειναι η αποδειξη της ανυπαρξιας στοχειωδους και υγιους αντιλογου απο σενα

Πραγμα που σημαινει οτι οσα λεω παραπανω ειναι απολυτως ορθα και σε κανουν να καταπινεις τη γλωσσα σου

Αρα μια ειναι η αληθεια : σκοπιανοι = σφετεριστες ( κατα παραγγελια εννοειται Twisted Evil Mr. Green ) : την οποια και ουδεις μπορει να αντικρουσει

Καλό Smile
εσυ λες πως η μακεδονία είναι ελληνική και γω το αρνουμαι
και τώρα εσύ ισχυρίζεσαι πως η αρνηση επιβεβαιώνει την αρχική σου θέση.
Δηλαδή αν συμφωνούσα θα καταριπτόταν;


Εσείς είστε κυρ σκαπανεα ο ανθος της ελληνικής διανόησης;

Εκτος απο το οτι λεω η Μακεδονια ειναι Ελληνικη, λεω και οτι οι σκοπιανοι ειναι σφετεριστες ...

Σε τι αναφερεται λοιπον το "δεν ειναι" και το "λυπαμαι" ;

Στην ελληνικοτητα της Μακεδονιας ή στο οτι οι σκοπιανοι ειναι σφετεριστες ;

Οπως και να΄χει το ζητημα, το "δεν ειναι" και το "λυπαμαι" δεν ειναι επιχειρηματα

Αντιθετα, επιχειρηματα για την απολυτη ελληνικοτητα των σκοπιων αποτελουν οι 200 αρχαιες ελληνικες πολεις
οι οποίες βρισκονται διασπαρτες σε ολη την υποτιθεμενη "εθνικη" επικρατεια των σκοπιων


............................................................................. Ενας και μονο ενας ειναι ο στοχος του ανθρωπου : η επιβιωση ...........................................................................
............ Εσο ειλικρινης ........... Πραττε αει καλλιον δυνατον ............. Κατανόει το μη νοουμενον ............. Πιστις εστι μεγιστον ανθρωποις ιδιωμα ............
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Κυρ Ιούλ 29, 2018 9:49 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 29, 2018 8:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πηγαινε στο language maps και ξεστραβωσου. Πολυυυυυ σοβαρη ιστοσελιδα, ολο επιστημονικοτητα! Ετσι που το σκεφτομαι να φτιαξω κι εγω μια αυριο για τα σκοπια! Η σαρα, η μαρα και το κακο συναπαντημα της νοτιας σερβιας!

Μιλανε στη λαρισα cappadocian greek και δεν το ξερα? Ολο μπουρδες γραφει κι εσυ ο μπουρδολογος και ιδου:

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%80%CF%80%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%82

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF%81%CF%87%CE%B1%CE%AF%CE%B1_%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%B3%CE%BB%CF%8E%CF%83%CF%83%CE%B1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 29, 2018 8:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
troian έγραψε:


δε σαρεσουν; φέρε λοιπον πιο έγκυρους.

Εγώ δεν ξέρω ουτε εναν διεθνως που να μην αναφέρεται στα μακεδονικα ως μακεδονικα. Ας εξαιρέσουμε τους έλληνες που λόγω κολλήματος δεν είναι αντικειμενικοί.


"Μακεδνός" ,είπαμε,είναι ελληνική λέξη...άρα τα μακεδονικά μόνο ελληνικά μπορεί να είναι.Άλλο η επιστήμη κι άλλο τα πολιτικά ιδεολογήματα που αναπαράγονται από τους διπλωμάτες και το διαδίκτυο.

http://www.greek-language.gr/digitalResources/ancient_greek/tools/liddell-scott/search.html?lq=%CE%BC%E1%BE%B0%CE%BA%CE%B5%CE%B4%CE%BD%CF%8C%CF%82


Τι επιχείρημα είναι αυτό;
Συγγνώμη ξέχασα, επιχειρήματα σε διπλωματικό επίπεδο δεν κάνουν στην ελλάδα, ας πάμε σε καφενειακού επιπέδου.



Σκέψου λιγάκι,βρε αδερφέ! Μια σλαβική γλώσσα θα ταυτοποιούνταν με ρίζα από μια ξένη;
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 08, 2018 4:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:

Αντιθετα, επιχειρηματα για την απολυτη ελληνικοτητα των σκοπιων αποτελουν οι 200 αρχαιες ελληνικες πολεις
οι οποίες βρισκονται διασπαρτες σε ολη την υποτιθεμενη "εθνικη" επικρατεια των σκοπιων


ναι και η γαλλία είναι ελληνικότατη γιατι η μασαλία ήταν αποικία των φωκαέων
κιαυτό είναι επιχείρημα στο συγχρονο κόσμο. Καλά λέω ότι δεν μπορείτε να σταθείτε με επιχειρηματα της συγχρονης εποχης.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 21, 22, 23  Επόμενο
Σελίδα 18 από 23

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center