Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

βωμολοχία ή θάνατος

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

βωμολοχία ή θάνατος
Να μην βρίζουμε κανέναν .απαγορεύεται
20%
 20%  [ 1 ]
Να βρίζουμε τον χριστό όπως όλους (χίτλερ , Δία κλπ)
60%
 60%  [ 3 ]
Να βρίζουμε τους παπάδες. Όχι το χριστό
20%
 20%  [ 1 ]
Να βρίζουμε μόνο το χριστό . οι αλλοι δεν φταινε.
0%
 0%  [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 5

Συγγραφέας Μήνυμα
diamantis
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 21 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Ρόδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 09, 2006 4:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: βωμολοχία ή θάνατος Απάντηση με Συμπερίληψη

Περί βωμολοχίας το ανάγνωσμα … προσχομεεεεεεεν!
Επιτρέπεται να γράφουμε «γ*** το Βούδα» ?
Επιτρέπεται να γράφουμε «γ*** το Μωάμεθ» ?
Επιτρέπεται να γράφουμε «γ*** το Δία» ?
Επιτρέπεται να γράφουμε «γ*** την τύχη μου» ?
Επιτρέπεται να γράφουμε «γ*** την ατυχία μου» ?

Γιατί οι περισσότεροι θίγονται όταν λέμε «γ*** τον χριστό μου» ?
Στο όνομα του ***** χριστού έγιναν τα μεγαλύτερα εγκλήματα : Ιουστινιανός , Θεοδόσιος ,
σταυροφορίες , Χριστόδουλος κλπ .
Για τους δυο πρώτους όλοι γνωρίζουν ότι εκτός των άλλων πολέμησαν με λύσσα τον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό .
Για τους σταυροφόρους τι να πει κανείς ? αγράμματοι , βάρβαροι, σκοταδιστές, εγκληματίες όπως
ήταν είναι και θα είναι ο μέσος θεοφοβούμενος χριστιανός .
Μήπως αφορίστηκαν και δεν το ξέρω ?
Όχι βέβαια !
Αλλά και ποιος να τους αφορίσει ? ο φασίστας ο Χριστόδουλος ?
Που δεν γνωρίζει τίποτα για τα γεγονότα του πολυτεχνείου
Ή
Που όταν σκότωνε ο ***** ο Μπούσ(της) τα παιδάκια στο ΙΡΑΚ
για το πετρέλαιο
οι ******* παπάδες και πρώτος ο Χριστόδουλος
ασχολιόντουσαν με τις ταυτότητες !!!

Αυτό δεν είναι έγκλημα ***** το χριστό τους και την Παναγία τους ! ???
Ας ζητήσει ο χριστιανισμός μια μεγάλη συγνώμη για όλα αυτά τα εγκλήματα ,
ιδιαίτερα από εμάς τους Έλληνες για τα 1.700 χρόνια σκλαβιάς και σκοταδισμού ,
Και μετά το «***** το χριστό σας» ίσως να ακούγεται βρωμοκουβεντα.
Προς το παρόν λοιπόν καλύτερα να θεωρείτε βωμολοχία το «**** το Χίτλερ» (που μπροστά τους ήταν άγιος ),
παρά το «****το χριστό τους και την Παναγία τους».
Υ.Γ. και μην ακούσω ότι δεν πρέπει να προσβάλουμε την ιδεολογία , τα «πιστεύω» , τα ιερά και τα όσια των άλλων !
Π.χ. «****το Χίτλερ» τι σας φταίνε οι καημένοι οι ναζιστές που προσβάλλονται βάναυσα ?δεν τους σέβεστε ?
«*** το Σημίτη» γιατί προσβάλετε τους ΠΑΣΟΚτζήδες ?σας φταίνε σε κάτι ?
«**** το Δία σας» ε! αυτό κι αν είναι βωμολοχία . προσβάλετε την μόνη και γνήσια ελληνική θρησκεία .

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ και όχι η σκοταδιστική θρησκεία των ιουδαϊστών ΕΚΤΟΣ βέβαια αν θεωρείτε σκοταδιστές , απολίτιστους και αγράμματους τους αρχαίους ημών προγόνους , οπότε θα διαφωνήσει μόνο ΟΛΗ η υφήλιος μαζί σας !
ΜΕ ΤΙΜΗ
Διαμαντής Β.
_________________
γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nlion1
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 453
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 09, 2006 7:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

diamantis, δεν μπόρεσα να διαβάσω, όλα όσα γράφεις. Τα θεωρώ αισθητικά απαράδεκτα.
_________________
Primum vivere, diende fhilosopfare
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 09, 2006 7:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Διαμαντή, μαλλον θα ερθω σε αντιθεση με το υστερογραφο(ΥΓ.) σου. Μια ιδεολογια, δεν κρινετε με τις βρισιες. Με το να βρισεις τον χριστο, το Χιτλερ, εμενα, τον καθενα, δεν κανεις κατι. Το πολυ πολυ, να δημιουργησεις φανατισμο και να πλακωθεις στις μπουνιες. Ναι αλλα ετσι πεφτεις στην παγιδα αυτων που βριζεις, και κανεις ο,τι εκαναν και αυτοι. Ασε τον καθενα να κανει ο,τι θελει και...κρινε τον.


Τωρα, το να βριζεις την πιστη των χριστιανων, τον μουσουλμανων, των, των... νομιζω γενικευση ειναι, παρα λυση. Εαν υπαρχει καποιο προβλημα προσπαθησε να το λυσεις. Η βρισια, θεωρω, δεν ειναι λυση...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 09, 2006 7:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Επισης, να πω πως δεν θελω να εχω καμια θρησκεια, επειδη εχω τον τιτλο Ελληνας. Εγω επιλεγω. Οχι οι προγονοι, ουτε οι απογονοι.
Αλλωστε μην ξεχνας, πως και οι Αρχαιοι δεν ηταν τελειοι. Ανθρωποι ηταν και ειχαν κανει και αυτοι λαθη, παρα βεβαια την τεραστια φιλοσοφια και διαυγεια πνευματος τους Wink
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
diamantis
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 21 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Ρόδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 10, 2006 11:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο προβληματισμός μου είναι ότι , πως γίνεται σε δημοκρατική και ισότιμη μεταχείριση των ατόμων να κάνουμε διαχωρισμό στο ποιους θα προσβάλουμε και ποιους όχι .
δεν θέλετε να προσβάλετε κανέναν και τίποτα βωμολοχώντας ; πολύ καλά .

Αν (2) το κάνετε όμως δεν θα βάζατε φρένο όταν «εξυβρίζουμε τα θεία» . είναι υποκρισία .
Επομένως μέχρι να εξαλειφθεί η βωμολοχία για οποιονδήποτε θα υβρίζονται όλοι ισότιμα .
Για να το κάνω πιο απλό :ο χριστός δεν είναι πιο «θεία» μορφή από το Δία ή τον Στάλιν ή τον Μπούς , ακόμα και τον Χίτλερ !
Για κάποιους όλοι αυτοί είναι «θεία» μορφή .
Και κλείνοντας να πω :αν εξυβρίσεις οποιονδήποτε ΕΚΤΟΣ από τα χριστιανικά πρότυπα θα έχεις νομικές συνέπειες ?
Όχι βέβαια !
Που πήγε η δημοκρατία εδώ?
Πέταξε ?
Αν δεν το καταλάβατε ζούμε σε μια πολιτευμένη δημοκρατία με χριστιανική χούντα !
Οι περισσότερες εκκλησίες είναι χτισμένες πάνω σε αρχαίους ναούς
Και δεν μιλάει κανένας ( ειδικά στα σχολεία )
Οι παπάδες πληρώνονται από το δημόσιο κορβανά
Δεν υπάρχει ούτε ένα τζαμί , ούτε ένας ναός του Βούδα ! απαγορεύεται από τον Χριστόδουλο!
Οι χουντικοί πήγαν φυλακή αλλά οι ιεράρχες που τους όρκιζαν έμειναν στο απυρόβλητο !
Που πάμε ( ωσάν τα πρόβατα ) ωρέ αδέρφια !!!
_________________
γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 10, 2006 1:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε diamantis εγώ δεν θα σου πω ότι δεν πρέπει να προσβάλλεις θρησκείες, ιδεολογίες κλπ. Το αντίθετο μάλιστα. Απλά υπάρχει ένας νόμος στην Ελλάδα που λέει ότι απαγορεύεται να υβρίζουμε την επίσημη θρησκεία ή κάτι τέτοιο και έχει νομικές συνέπειες όποιος το κάνει. Επειδή λοιπόν υπάρχουν αρκετοί καλοθελητές που θα ήθελαν το filosofia.gr κατεβασμένο, αναγκάστηκα να βάλω αστερίσκο στα νομικώς επιλήψιμα μέρη του post σου.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 10, 2006 5:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μην βριζεις κανεναν!

Σε τι οφελει να βριζεις;
Τι θα κερδισεις;
Αν καποιος φταιει, οδηγησε τον να πληρωθει. Με την βρισια, γινεται κατι τετοιο; Φανατισμο και μισος, νομιζω, οτι θα υπαρχει ως αποτελεσμα... Wink


ΥΓ. Διαμαντη, δεν διαφωνω με τις αντηρησεις σου περι χριστιανισμου και <<θεων επι γης>>. Απλως λεω πως δεν ειναι η λυση, η βρισια...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
diamantis
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 21 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Ρόδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 10, 2006 8:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε:
Φίλε diamantis εγώ δεν θα σου πω ότι δεν πρέπει να προσβάλλεις θρησκείες, ιδεολογίες κλπ. Το αντίθετο μάλιστα. Απλά υπάρχει ένας νόμος στην Ελλάδα που λέει ότι απαγορεύεται να υβρίζουμε την επίσημη θρησκεία ή κάτι τέτοιο και έχει νομικές συνέπειες όποιος το κάνει. Επειδή λοιπόν υπάρχουν αρκετοί καλοθελητές που θα ήθελαν το filosofia.gr κατεβασμένο, αναγκάστηκα να βάλω αστερίσκο στα νομικώς επιλήψιμα μέρη του post σου.


κανένα πρόβλημα .
εχεις απόλυτο δίκιο
Φυσικα ο στόχος μου δεν ηταν να βρίσω αλλα να κανω μια αναφορα -αναλυση στο πρόβλημα. Και φυσικα πως θα κάνεις αναλυση για το (πχ) ουράνιο , χωρις ουρανιο ?
Υ.Γ. αν υπαρξει καποιο προβλημα με το post μου αναλαμβανω τις ευθυνες που μου αναλογουν.
Γι αυτο το λογο εβαλα και ον/μο και το e mail μου ειναι αυτο που πληρωνω στον ΟΤΕ ( ΔΕΝ ειμαι σε καποιο internet caffe ) .
επίσης να πω οτι παρομοια και πολυ χειροτερα εχω στειλει σε ολες τις επισημες ιστοσελιδες των γνωστων σκοταδιστων χριστέμπορων , παρακαλωντας τους μαλιστα να με αφορίσουν και να μου κανουν μύνηση (δεν ξερω που την βρίσκω την ορεξη , ισως γιατι κανεις δεν κανει κάτι).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Καψαλάκης Γιαννης
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 150
Τόπος: Battle of Crete

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 10, 2006 9:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το να βρίζουμε είναι θέμα παιδείας. Διότι το να βρίζεις κατα εμέ μειώνει την ίδια την γλώσσα. Όχι τ'όνομα π.χ. Χριστό ή το άτομο π.χ. τον Γιάννη.

Φυσικά όσοι βρίζουν πρέπει να έχουν προβληματική συμπεριφορά διότι η βρυσιά δεν έχει νόημα. Δεν λύνει τίποτα. Δεν είναι σοβαρή δήλωση μια βρυσιά. Βασικά δεν έχω διαβάσει κάποιο βιβλίο πανς σε αυτό το θέμα και δεν μπορώ να πω πολλά.
_________________
Αν ήμουν δροσοσταλίδα, θα έβρισκα καταφύγιο στην άκρη ενός φύλλου. Επειδή όμως είμαι άνδρας, δεν υπάρχει το παραμικρό μέρος για μένα σε ολόκληρο τον κόσμο. - Saigo Tagamori -
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DiMiTrIs
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 11, 2006 11:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μιας και ειδα το "Γ*** τον Βούδα"
θυμηθηκα μια ιστοριούλα που ειχα διαβασει σχετικά με το θεμα και τον Βούδα...

ητανε λεει...
ο βουδας μαζι με εναν "μαθητή" του σε ενα δημόσιο χώρο και καποιος αγνωστος τύπος πλησίασε τον βουδα και αρχισε να τον βρίζει...
Ο βουδας απλά τον αγνοουσε...
Οταν εφυγε ο τύπος ο μαθητης του οργισμένος και ταπεινωμένος λεει στον βουδα "Καλά, τον αφηνεις και σε βριζει ετσι?"
και ο βουδας του απαντά...

"Οταν καποιος σου δινει ενα δώρο και δεν το δεχθείς...σε ποιανού τα χέρια μενει?"
_________________
Στο σχολειο δεν εμαθα τιποτα
Δημητρης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 12, 2006 2:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καψαλάκης Γιαννης έγραψε:
Το να βρίζουμε είναι θέμα παιδείας. Διότι το να βρίζεις κατα εμέ μειώνει την ίδια την γλώσσα. Όχι τ'όνομα π.χ. Χριστό ή το άτομο π.χ. τον Γιάννη.
.
Φιλε Γιαννη θα διαφωνησω μαζι σου!!!!!
Μπορει δλδ δυο ατομα με τον ιδιο "Δασκαλο", να μαθουν αλλα........γραμματα!!!!!!
Νομιζω οτι η ελλειψη υπευθηνοτητας, και ψυχικης δυναμης ειναι η αιτια που καποιος μπορει να βριζει.
Ειναι δηλ ενα ειδος "αδυναμιας".
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Καψαλάκης Γιαννης
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 150
Τόπος: Battle of Crete

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 12, 2006 9:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι αδυναμία σίγουρα.
Να ξέρουμε όμως πως το πρώτο θύμα που πέφτει είναι η γλώσσα μας.

Και μιας που λέμε για γλώσσα το ξέρετε οτι ο National Geographic έχει στον χάρτη του την Ελληνική γλώσσα Ινδοευρωπαικής καταγωγής?? Shocked

Τι σχέσει έχει το ένα με τ'άλλο και το σερβίρουν στον κόσμο? Το Ινδικό με το Ελληνικό λεξιλόγιο! Δεν μοιάζουν...
_________________
Αν ήμουν δροσοσταλίδα, θα έβρισκα καταφύγιο στην άκρη ενός φύλλου. Επειδή όμως είμαι άνδρας, δεν υπάρχει το παραμικρό μέρος για μένα σε ολόκληρο τον κόσμο. - Saigo Tagamori -
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
diamantis
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 21 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Ρόδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 13, 2006 9:35 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καψαλάκης Γιαννης έγραψε:
Ναι αδυναμία σίγουρα.
Να ξέρουμε όμως πως το πρώτο θύμα που πέφτει είναι η γλώσσα μας.

Και μιας που λέμε για γλώσσα το ξέρετε οτι ο National Geographic έχει στον χάρτη του την Ελληνική γλώσσα Ινδοευρωπαικής καταγωγής?? Shocked

Τι σχέσει έχει το ένα με τ'άλλο και το σερβίρουν στον κόσμο? Το Ινδικό με το Ελληνικό λεξιλόγιο! Δεν μοιάζουν...


το National Geographic !!! σα να λέμε "το ειπε ο μπαρμπας μου ο ψευτης"!
Τυγχάνει να έχω πολλά ράμματα για τη γούνα του National Geographic.
Είναι ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ περιοδικό με άπειρες ιστορικές , και άλλες , ανακρίβειες.
Εχω σταματήσει να το διαβαζω από το 1995
1 γιατί βγηκε το ωραιότατο γαιοραμα
2 γιατί αναφέρθηκαν όλα τα επιστημονικά περιοδικά για τις ανακρίβειες του,
Μεταξύ αυτών και ο «ΔΑΥΛΟΣ» που κάνει λεπτομερέστατες αναφορές στις ανακρίβειες του National Geographic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
diamantis
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 21 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Ρόδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 14, 2006 1:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ψευτοθαύματα και απάτες της εκκλησίας σήμερα στον ΑΝΤ1 στις 00:30
_________________
γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center