Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Σοσιαλισμός. Πέτυχε ή απέτυχε και γιατί;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2017 8:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
Ναι συμφωνώ με τον Ιωάννη, ακόμα ένα θεϊκό τρολαρισμα, μπράβο Ιάσων!

Ο Τρωικός είναι καλά στην υγεία του; Rolling Eyes


Ιδού ακόμα μια καταπληκτικά θεϊκή και καταπληκτικά επιτυχημένη απάντηση σε τρολάρισμα! Προφανώς θα πρέπει να είσαι πολύ καλά στη υγεία σου, και χαίρομαι για αυτό. Για άλλα δε χαίρομαι αλλά αυτό άλλη ιστορία.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 3:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:

Ο Τρωικός είναι καλά στην υγεία του; Rolling Eyes


Όλα καλά Laughing

spyros έγραψε:
troian έγραψε:
Ποιών και τι ακριβώς είναι αντιγραφή;
Το αν τηρούνταν ή όχι είναι προς εξέταση.


Για παράδειγμα το 124, είναι ουσιαστικά το διάταγμα των Μεδιολάνων του 4ου μ.Χ αιώνα.

Να το πούμε διαφορετικά για να μην φλυαρούμε άσκοπα;
ποιο από τα παραπάνω θεωρείς ότι είναι πρωτότυπο για να το εξετάσουμε;

όλα.
όπως όμως έχω ξαναπεί, η οκτωβριανή επανάσταση και οι κατακτήσεις του σοβιετικού λαού δεν είναι ξεκούδουνα πεσμένα από τον ουρανό. Και άλλες προσπάθειες είχαν γίνει στο παρελθόν και είχαν κατακτηθεί εδώ και κεί κάποια για μεγάλο ή μικρό χρονικό διάστημα.
'αλλα ας πούμε δεν είναι κανένα πρωτοποριακό, είναι όμως πρωτοποριακό ότι μαζεύτηκαν όλα τα σκόρπια δικαιώματα στην πιο πλήρη χάρτα ανθρωπίνων δικαιωμάτων ως τώρα στην ιστορία.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 9:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ή είναι πρωτότυπα, ή δεν είναι πρωτότυπα.

Θέλω σαφή απάντηση και όχι "ολίγον έγκυος". Υπάρχει κάποιο πρωτότυπο και αν ναι ποιο είναι αυτό;

Σαφή απάντηση συγκροτημένου ανθρώπου και όχι απάντηση πολιτικάντη.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 2:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Α, μάλιστα. Όπως το μπουζί, έτσι και το βυζί. Πολύ πρωτότυπη άποψη περί πρωτοτυπίας! Τώρα αν σού έλεγα (δεν το είπα ακόμα) ότι δεν ξέρεις τι σού γίνεται ή πού πάνε τα τέσσερα, θα πρωτοτυπούσες λέγοντάς μου ότι τρολάρω; 'Ετσι για να ξέρω αν θα το πω, όχι επειδή εμένα θα με πείραζε αλλά να μη σε στενοχωρήσω πολύ και με πιάσουν μετά τύψεις. Ούτε λίγες τύψεις, ούτε πολλές τύψεις, σκέτο τύψεις, ή έγκυος ή μη έγκυος, τελεία.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 4:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
Α, μάλιστα. Όπως το μπουζί, έτσι και το βυζί. Πολύ πρωτότυπη άποψη περί πρωτοτυπίας! Τώρα αν σού έλεγα (δεν το είπα ακόμα) ότι δεν ξέρεις τι σού γίνεται ή πού πάνε τα τέσσερα, θα πρωτοτυπούσες λέγοντάς μου ότι τρολάρω; 'Ετσι για να ξέρω αν θα το πω, όχι επειδή εμένα θα με πείραζε αλλά να μη σε στενοχωρήσω πολύ και με πιάσουν μετά τύψεις. Ούτε λίγες τύψεις, ούτε πολλές τύψεις, σκέτο τύψεις, ή έγκυος ή μη έγκυος, τελεία.


Ρε συ , μήπως το χόντρυνες πολύ , και τσαντιστεί και χαθεί για ένα διάστημα?
Και τι θα κάνουμε μετά?

Πάλι καλά που κρατήθηκες και δεν το είπες .
Σκέψου να το έλεγες.

@ spyros

Βρε spyros σε είχα ρωτήσει πριν κάποιες μέρες και ξέχασα πως δεν μου απάντησες

Ο σοσιαλισμός σαν “πολιτική θεωρία” , όπως λες , σε τι αναφέρεται?
Αυτά που σαν “θεωρία” λέει είναι σωστά και κοινωνικά δίκαια για τους ανθρώπους, η λάθος , άρα βλαβερά για την ανθρωπότητα ?

Για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης

Ο Ιησούς τι είπε στον καθόλα ευσεβή , αλά πλούσιο νέο , όταν τον διαβεβαίωσε πως τηρεί από παιδί όλες τις εντολές και ζει σύμφωνα με τον νόμο , και τον ρώτησε αν θα κληρονομήσει την βασιλεία των ουρανών .
Αυτό που του απάντησε ο Ιησούς ήταν σωστό , και δίκαιο?
Είναι δυνατόν να πουλούσε ότι είχε και δεν είχε και να μείνει με ένα βρακί και ένα χιτώνα ?
Εσύ θα το έκανες, γιατί όσο νάνε κάποιο περιουσιακό στοιχείο θα έχεις , κακό δεν είναι ο πλούτος?

Αλλά θα μου πεις εσένα δεν σε ενδιαφέρει η σωτηρία της ψυχής σου και η βασιλεία των ουρανών.
Γιατί να κάνεις ότι ζητά ο Ιησούς από τους άλλους να κάνουν?
Όποιος ονειρεύεταο την βασιλεία των ουρανών, ας κάνει εκποίηση

Άκου καμήλα από οπή βελόνας .
Που να περάσει !!!

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 4:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
Ή είναι πρωτότυπα, ή δεν είναι πρωτότυπα.

Θέλω σαφή απάντηση και όχι "ολίγον έγκυος". Υπάρχει κάποιο πρωτότυπο και αν ναι ποιο είναι αυτό;

Σαφή απάντηση συγκροτημένου ανθρώπου και όχι απάντηση πολιτικάντη.
κανένα
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 27, 2017 10:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian έγραψε:
spyros έγραψε:

Να το πούμε διαφορετικά για να μην φλυαρούμε άσκοπα;
ποιο από τα παραπάνω θεωρείς ότι είναι πρωτότυπο για να το εξετάσουμε;

όλα.


troian έγραψε:
spyros έγραψε:

Θέλω σαφή απάντηση και όχι "ολίγον έγκυος". Υπάρχει κάποιο πρωτότυπο και αν ναι ποιο είναι αυτό;

κανένα


Λοιπόν τώρα μου θύμησες μια βαρυσήμαντη δήλωση της Παπαρήγα όταν ήταν ακόμα πρόεδρος.
"Ο λαός, ή θα πάει μπροστά, ή θα πάει πίσω".

Άρα, τι;
Η ΕΣΣΔ απλά υιοθέτησε μια χάρτα δικαιωμάτων, που ουσιαστικά αντέγραψε από αστικές δημοκρατίες και μοναρχίες.
Πάμε τώρα στο σημαντικό: την τήρησε αυτήν την χάρτα, ή όχι;
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 28, 2017 3:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
troian έγραψε:
spyros έγραψε:

Να το πούμε διαφορετικά για να μην φλυαρούμε άσκοπα;
ποιο από τα παραπάνω θεωρείς ότι είναι πρωτότυπο για να το εξετάσουμε;

όλα.


troian έγραψε:
spyros έγραψε:

Θέλω σαφή απάντηση και όχι "ολίγον έγκυος". Υπάρχει κάποιο πρωτότυπο και αν ναι ποιο είναι αυτό;

κανένα


Λοιπόν τώρα μου θύμησες μια βαρυσήμαντη δήλωση της Παπαρήγα όταν ήταν ακόμα πρόεδρος.
"Ο λαός, ή θα πάει μπροστά, ή θα πάει πίσω".

Άρα, τι;
Η ΕΣΣΔ απλά υιοθέτησε μια χάρτα δικαιωμάτων, που ουσιαστικά αντέγραψε από αστικές δημοκρατίες και μοναρχίες.
Τι να κάνω; αφού αν δώσω σύνθετη απάντηση βραχυκυκλώνεις, έχω την εντύπωση πως θες μονολεκτικές απαντήσεις. Στην ουσία τα έχω απαντήσει όλα αυτά αλλά όχι απλά διαφωνείς, δεν σαρέσουν.
Επέτρεψε μου όμως να θέσω και γω μια ερώτηση, από ποιά χώρα-κράτος ( αστική δημοκρατία και μοναρχία) αντέγραψε αυτήν καθαυτήν την χάρτα;

spyros έγραψε:

Πάμε τώρα στο σημαντικό: την τήρησε αυτήν την χάρτα, ή όχι;

Όχι.
Αυτήν είναι η μονολεκτική απάντηση. Όταν όμως αποφασίσει να κάνουμε πραγματικό διάλογο με σύνθετες αλλά και απλές προτάσεις να με το πεις.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 29, 2017 12:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σου είπα ήδη για την ανεξιθρησκεία από το διάταγμα των Μεδιολάνων του 4ου αιώνα.

Το δικαίωμα στην εργασία κατοχυρώνεται συνταγματικά από την μοναρχική και αποικιοκρατική Αγγλία του 19ου αιώνα.

Δεν θα κάτσουμε να αναλύσουμε όλα τα άρθρα της ΕΣΣΔ.

Και τέλος πάντων, από τη στιγμή που δέχεσαι ότι δεν τήρησε αυτά τα οποία υιοθέτησε ως συνταγματικά δικαιώματα, δεν καταλαβαίνω γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι ακόμα με ένα πτώμα, το οποίο βρωμάει από πολύ μακρυά..
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 29, 2017 1:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:

Και τέλος πάντων, από τη στιγμή που δέχεσαι ότι δεν τήρησε αυτά τα οποία υιοθέτησε ως συνταγματικά δικαιώματα, δεν καταλαβαίνω γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι ακόμα με ένα πτώμα, το οποίο βρωμάει από πολύ μακρυά..

Για 2 λόγους κυρίως:
1ον γιατί απελευθέρωσε παραγωγικές δυνάμεις σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που ο κόσμος δεν είχε ξαναδεί
2ον γιατί η οκτωβριανή επανάσταση ήταν η ολοκλήρωση της γαλλικής και ξεκίνησε να οικοδομείται μια κοινωνία που οι άνθρωποι θα ορίζουν το μέλλον τους.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 29, 2017 8:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε, όχι ρε φίλε, πως είναι δυνατόν να βλέπεις έτσι τα πράγματα;

Τι παραγωγικές δυνάμεις; Παραγωγικές για ποιόν; Για την ελιτ του κόμματος;
Προσπάθησαν να μετατρέψουν τους ανθρώπους σε ρομποτάκια, σε γρανάζια μηχανής μέσα από μια απάνθρωπη δικτατορία.
Και ποια κοινωνία οικοδομήθηκε; Αυτή που κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος (όπως ακριβώς είχε προβλέψει ο Άγιος Παΐσιος) μετά από δύο μόλις γενιές;
(Το ξέρεις ότι η Ν.Δ μεταπολιτευτικά και μέχρι την κατάρρευση της ΕΣΣΔ, οργάνωνε εκδρομές στις χώρες του υπαρκτού σοσιαλισμού, για να βλέπουν οι συμπολίτες μας πως ζουν εκεί και τι τους περιμένει αν έρθει και εδώ τέτοιο καθεστώςWink
Μου φαίνεται ότι έχεις σχηματίσει στο μυαλό σου μια ρομαντική εικόνα, που όμως δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 29, 2017 1:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κιόμως, δεν πιάσαμε το παραδειγμα της σοσιαλιστικής Αλβανίας όπου ο αλβανικός λαός με την πεφωτισμένη ηγεσία του συντρόφου Ενβερ κατάφερε σεχεδόν σε απόλυο βαθμό να εφαρμώσει τον κομμουνισμό του στρατώνα που αντικατοπτρίζεται στο ρητό «να παράγεις όσο το δυνατόν περισσότερο και να καταναλώνεις όσο το δυνατόν λιγότερο».
Πιάσαμε το παράδειγμα της ένωσης όπου στα πρώτα-πρώτα ποσταρίσματα έδειξα πως αναπτύχθηκαν οι παραγωγικές δυνάμεις τόσο γρήγορα. Κιόταν λες γρανάζι τι εννοείς; Πόσες ώρες εργαζόταν; Πόση παιδική εργασία υπήρχε; ή μήπως δεν υπήρχαν ώρες διασκέδασης και ανάπαυσης, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη για όλους κ.α;

ξεκίνησε να οικοδομείται είπα, έγιναν πολλά λάθη εξού και κατέρευσε, την επόμενη φορά θα έχουμε μάθει από τα λάθη μας και δε θα σας χαριστούμε.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 29, 2017 8:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε, καλά, τότε κάτσε εκεί που είσαι, περίμενε, και όταν ωριμάσουν οι συνθήκες και μας φέρτε τον κομμουνισμό, σφύρα μου κλέφτικα να συνεχίσουμε την κουβέντα μας.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 29, 2017 9:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
Ε, καλά, τότε κάτσε εκεί που είσαι, περίμενε, και όταν ωριμάσουν οι συνθήκες και μας φέρτε τον κομμουνισμό, σφύρα μου κλέφτικα να συνεχίσουμε την κουβέντα μας.

Σωστά. Τέτοιου επιπέδου κουβέντα δεν πρέπει να πάει χαμένη.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 30, 2017 3:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
Ε, καλά, τότε κάτσε εκεί που είσαι, περίμενε, και όταν ωριμάσουν οι συνθήκες και μας φέρτε τον κομμουνισμό, σφύρα μου κλέφτικα να συνεχίσουμε την κουβέντα μας.

Γιατί; Δεν μπορούμε να κουβεντιάσουμε από πριν;
Εντω μεταξύ εγώ για να στηρίξω τις θέσεις μου έφερα πληροφορίες, θες να φέρεις και συ που υποστηρίζεις την αποτυχία και ότι μόνο αρνητικά έβγαλε η σοσιαλιστική οικοδόμηση;

Προς το παρόν μόνο το ότι κατέρευσε είπες.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center