Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Η Θεολογία ως Εμπειρική Επιστήμη
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 39, 40, 41  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 12:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μετα το λογο και τη λογικη υπαρχει ο θεος
Idea

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
skapaneas
έγραψε:

Παράθεση:
ἐρευνᾶτε τὰς γραφάς, ὅτι ὑμεῖς δοκεῖτε ἐν αὐταῖς ζωὴν αἰώνιον ἔχειν· καὶ ἐκεῖναί εἰσιν αἱ μαρτυροῦσαι περὶ ἐμοῦ
Ιωαννης ε, 39

Ποια απο τις παραπανω λεξεις και εννοιες του Θειου Λογου ειναι κατα τη γνωμη σου ειδωλολατρικη ;




Η ελληνική σκέψη δεν είναι ειδωλολατρική,όπως σου εξήγησα,έτσι την αποκαλούν οι πραγματικοί ειδωλολάτρες ,που είναι οι πιστοί των φυλαχτών,των θαυματουργών εικόνων και λειψάνων.

Στο απόσπασμα,τώρα,και μόνο οι κεντρικές έννοιες "ερευνάτε" και "αιώνιος ζωή" έχουν ελληνική καταγωγή .Άρα ο χριστιανισμός χωρίς την ελληνική σκέψη είναι αδύνατος.Εξάλλου γι' αυτό δημιουργήθιηκε κι επιβλήθηκε,για να διαστρέψει την ουσία της και να χρησιμοποιήσει την ακτινοβολία της για τα δικά του ποταπά συμφέροντα.

Απόδειξη ,αυτό το απόσπασμα: η πραγματική έρευνα δεν αφήνει ανερεύνητη την "αιώνιο ζωή " ,κάτι που στο απόσπασμα θεωρείται δεδομένη . Όμως, έχει ανάγκη αυτή η μαγική σκέψη των αυθαιρεσιών και ακατάληπτων δογμάτων να αυτοβαπτίζεται ως έρευνα για να προσβάλλει τη νοημοσύνη εκείνων που την αμφισβητούν λογικά ως "εχθρούς της λογικής" .

Συνεπώς, καθαρή χριστιανική γλώσσα δεν υπάρχει ,παράσιτο της ελληνικής σκέψης είναι.

Ο Χριστος ειναι παγκοσμιος και αφορα τον ανθρωπο
Στη γλωσσα που μιλαει ο καθενας
Το βιωμα εχει σημασια


Οι Νομοι Της Κοινης Λογικης γινονται χρησιμοι με την κατανοηση
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 7:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο Χριστός καταριέται όσους δεν είναι μαζί του,άρα δεν είναι παγκόσμιος.

Παγκόσμιος είναι ο ελληνικός ανθρωπισμός.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 8:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μετα το λογο και τη λογικη υπαρχει ο θεος
Idea

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Ο Χριστός καταριέται όσους δεν είναι μαζί του,άρα δεν είναι παγκόσμιος.

Παγκόσμιος είναι ο ελληνικός ανθρωπισμός

Ελληνικος ανθρωπισμος χωρις το Χριστο ειναι αδυνατος ... Wink
Γι΄αυτο και ο Χριστος επελεξε να γεννηθει Ελληνας ... Cool


Οι Νομοι Της Κοινης Λογικης γινονται χρησιμοι με την κατανοηση
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 9:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
gianiss έγραψε:

..


Διάβασε ξανά τις σελίδες 4 και 6 του νήματος.

Τις έχεις διαβάσει, αλλά ως συνήθως ξαναγυρνάς στα ίδια.


Ναι! Ναι!
Άλλη δουλειά δεν είχα.

Και τι νόημα θα είχε να το έκανα , αν εσύ δεν μπορείς να απαλλαγείς από τις παρωπίδες σου , και να δεις τα ίδια γεγονότα να συμβαίνουν σε όλους τους θρησκόληπτους και φαντασιόπληκτους ανθρώπους στην γη και μάλιστα διαχρονικά .
Να έχουν τα ίδια και ανάλογα αποτελέσματα , και να ερμηνεύονται με τον ίδιο υπερβατικό τρόπο όπως τα δικά σου βιώματα και παραδείγματα ζωής που επικαλείσαι .


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 9:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
skapaneas

Γι΄αυτο και ο Χριστος επελεξε να γεννηθει Ελληνας ...



Συμφωνώ απόλυτα .

Έλληνας 100% , και μάλιστα από το ονομαστό και ένδοξο Ελληνικό γένος του Δαβίδ , όπως πιστοποιούν επίσημα – με μικρές μόνο διαφορές – ο Λουκάς και ο Ματθαίος , παραθέτοντας όλους τους ένδοξους Έλληνες προγόνους του Ιησού , μέχρι τον ηρωικό Έλληνα Ιωσήφ, από σπέρμα του οποίου γεννήθηκε ο Ιησούς , όπως ρητά και ξεκάθαρα αναφέρουν τα βαγγέλια που – πράγματι – τα έγραψαν αμόρφωτοι Έλληνες ( αν τους έλεγα Λουκα και Ματθαίο δεν είμαι σίγουρος )

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 10:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:

Ελληνικος ανθρωπισμος χωρις το Χριστο ειναι αδυνατος ...



Είναι αδύνατος αν είναι ανθρωπισμός των εκλεκτών,που καταριούνται τους υπόλοιπους, αν είναι παγκόσμιος μόνο χωρίς χριστιανισμό είναι δυνατός.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 11:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:


Βέβαια, εφόσον η αβεβαιότητα είναι μια πραγματικότητα της ύλης, στο δομικό της τουλάχιστον επίπεδο, είναι λογικό να διαχέεται και στο επίπεδο των σκέψεων, των επιθυμιών και του θυμικού μας.


Δηλαδή ένα μαθηματικό θεώρημα υπόκειται στην αβεβαιότητα του νου,η οποία είναι μέρος της κβαντικής απροσδιοριστίας!

Λίγο ακόμα και θα εξαφανίσουμε κάθε λογική...εκτός ,βέβαια,από τη λογική του θρησκευτικού βιώματος. Αυτή είναι"υπερλογικά προσδιορισμένη"...
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 3:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
spyros έγραψε:
gianiss έγραψε:

..


Διάβασε ξανά τις σελίδες 4 και 6 του νήματος.

Τις έχεις διαβάσει, αλλά ως συνήθως ξαναγυρνάς στα ίδια.


Ναι! Ναι!
Άλλη δουλειά δεν είχα.

Και τι νόημα θα είχε να το έκανα , αν εσύ δεν μπορείς να απαλλαγείς από τις παρωπίδες σου , και να δεις τα ίδια γεγονότα να συμβαίνουν σε όλους τους θρησκόληπτους και φαντασιόπληκτους ανθρώπους στην γη και μάλιστα διαχρονικά .
Να έχουν τα ίδια και ανάλογα αποτελέσματα , και να ερμηνεύονται με τον ίδιο υπερβατικό τρόπο όπως τα δικά σου βιώματα και παραδείγματα ζωής που επικαλείσαι .


Αν διάβαζες λίγο, δεν θα είχες τόσες απορίες.
Ρωτάς, ρωτάς, αλλά δεν κάνεις και τίποτα για να βρεις απαντήσεις.
Έχεις εγκλωβιστεί στη χώρα των αποριών και δεν το κουνάς ρούπι!


@Ιωάννης
μην ανησυχείς, η δική σου λογική δεν κινδυνεύει.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 4:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όχι ακόμα...αν παραδοθώ στην ανοησία,θα κινδυνεύσει!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 4:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
Παράθεση:
skapaneas

Γι΄αυτο και ο Χριστος επελεξε να γεννηθει Ελληνας ...



Συμφωνώ απόλυτα .

Έλληνας 100% , και μάλιστα από το ονομαστό και ένδοξο Ελληνικό γένος του Δαβίδ , όπως πιστοποιούν επίσημα – με μικρές μόνο διαφορές – ο Λουκάς και ο Ματθαίος , παραθέτοντας όλους τους ένδοξους Έλληνες προγόνους του Ιησού , μέχρι τον ηρωικό Έλληνα Ιωσήφ, από σπέρμα του οποίου γεννήθηκε ο Ιησούς , όπως ρητά και ξεκάθαρα αναφέρουν τα βαγγέλια που – πράγματι – τα έγραψαν αμόρφωτοι Έλληνες ( αν τους έλεγα Λουκα και Ματθαίο δεν είμαι σίγουρος )

.


Κάποιοι μπορεί να εκπλαγούν τώρα αλλά...... Στην παλαιά διαθήκη και ειδικότερα στο Μακαβαίων υποστηρίζεται σοβαρά πως ο βασιλιάς της Σπάρτης Αρεύς, ( Αρέα τον αποκαλεί το κείμενο) κάπου γύρω στο 250πχ έστειλε επιστολή στον αρχιερέα των Ιουδαίων Ονία, λέγοντάς του πως είναι γραμμένο σε αρχαίο ιερό κείμενο (που δεν το γνωρίζουμε βέβαια) πως Εβραίοι και Σπαρτιάτες έλκουν την καταγωγή τους από τον Άβραμο, (Αβραάμ) επομένως έιμαςτε αδέλφια λέει οπότε τα δικά σας δικά μας και τα δικά μας δικά σας κλπ.
Γνωρίζοντας αυτήν την πληροφορία, ο Ιουδαίος ιστορικός Ιώσσηπος, γράφει αργότερα επί ρωμαϊκής εποχής, πως οι Έλληνες είναι φυσικά εβραϊκής καταγωγής, και νεότεροι ως έθνος από τους Εβραίους. Ξέρουμε τώρα πως Μινωίτες άποικοι, μετά την καταστροφή εξ αιτίας του ηφαιστείου της Σαντορίνης, αποίκησαν την Παλαιστίνη. Αυτός ο Γολιάθ που σκότωσε ο Δαβίδ ήταν προφανώς κρητικός. Ο ίδιος ο Γιασέρ Αραφάτ όσο ζούσε, δεν παρέλειπε να λέει με περηφάνεια πως οι πρόγονοί του ήταν από την Κρήτη.
Η ιστορία δεν τελειώνει εδώ όμως , έχει μια άκρως ενδιαφέρουσα συνέχεια. Ο Εβραίος καθηγητής γλωσσολογίας Γιόζεφ Γιακούντα, ερευνώντας όλα αυτά κατέληξε στο συμπέρασμα πως οι έβραίοι τώρα έιναι Ελληνικής καταγωγής και όχι το αντίθετο, και η γλώσσα τους καλυμμένα ελληνικά. Έγραψε ολόκληρο βιβλίο γι αυτό.
Το βιβλίο φέρει τον τίτλο Hebrew is Greek, και κάτω από τον τίτλο αναφέρει το απόσπασμα του Ιώσσηπου εκ της Ιουδαϊκής αρχαιολογίας, που λέει τα εξής:
"Εύρομεν ως εξ ενός είεν γένους Ιουδαίοι και Λακεδαιμόνιοι
και εκ της προς Άβραμον οικειότητος."
Το βιβλίο αυτό που εξεδόθη Το 1982 με την υποστήριξη ενός άλλου διάσημου Εβραίου καθηγητή του Σαούλ Λεβί, εξαφανίστηκε απο την αγορά, έχει δίκιο δηλαδή ο Άδωνης Γεωργίαδης, που βέβαια γνωρίζουμε το ποιον του ανθρώπου, αλλά παρ όλα αυτά το σωστό είναι σωστό, δεν μπορούμε να το παραβλέψουμε όποιος και αν το λέει. Δείτε εδώ:

https://m.youtube.com/watch?v=1Rip_R7T1CU

Το βιβλίο αυτό σωστά λέγεται πως δεν υπάρχει πλέον στην αγορά, αλλά ο Ουλιάδης το βρήκε στο διαδύκτιο. Στα αγγλικά δυστυχώς αλλά υπάρχει. Ιδού:

http://www.scribd.com/doc/2409454/Pages-from-Joseph-Yahuda-Hebrew-is-Greek-part1

Όποιος θέλει μπορεί εγγραφεί ελεύθερα σε αυτήν την σελίδα και να το διαβάσει.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 5:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Α να συμπληρώσω επίσης πως σύμφωνα με το Μακαβαίων και ένας άλλος Ιουδαίος αρχιερέας ο Ιάσων (οποιαδήποτε ομοιότητα του ονόματος με μέλος αυτής της σελίδας κρίνεται μάλλον ως συμπτωματική), όταν εξορίστηκε από την Ιερουσαλήμ που πάει; "Στην αδελφή πόλη Σπάρτη". Αδελφή σύμφωνα με το προηγούμενο σκεπτικό που ήδη ανέφερα βεβαίως βεβαίως.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 6:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Iάσον,τώρα τον χάσαμε και τον παπά και τον παπατζή και την παπαδιά! Δε σε θέλει καθόλου! Laughing

Βαλτός είσαι,ρε Ουλιάδη;
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ στις Κυρ Μάϊ 24, 2015 6:19 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 10:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αρχιερέας κιόλας, ρε τι μαθαίνει κανείς για τις προηγούμενες ζωές του. Laughing
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 10:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Iάσων,τώρα τον χάσαμε και τον παπά και τον παπατζή και την παπαδιά! Δε σε θέλει καθόλου! Laughing

Βαλτός είσαι,ρε Ουλιάδη;


εγώ βαλτός; Μέχρι και συμπληρωματική δήλωση έκανα προσπαθώντας να καλύψω τον Ιάσωνα αλλά αυτός προδόθηκε μόνος του εγώ φταίω;;;;; Cool
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 24, 2015 4:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρη η δήλωση,είχε κι ένα "μάλλον" μέσα.

Να διορθώσεις ,λοιπόν, γιατί πολύ φοβάμαι ότι η προηγούμενη ζωή του Ιάσονα θα στοιχειώσει το forum και τότε θα κατηγορηθείς για καθεστωτική προδοσία!

(Άσε που γράφεις την Αιτιατική του ονόματος του διαχειριστή με "ω",κάτι που δημιουργεί όχι τυχαία νέες υπόνοιες για την ταυτότητά του..."Εγώ ειμί ο Ων" κ.λπ. κ.λπ.).

Αφού ξέρεις από σταλινισμό,γιατί δεν προσέχεις;



Laughing
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 39, 40, 41  Επόμενο
Σελίδα 23 από 41

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center