Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Τεστ: Πόσο Τριομήδης είσαι;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 2:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΜΥΣΤΗ ΣΑΚΑΦΛΙΑ ΤΟΝ ΜΗ ΣΑΛΕΜΕΝΟ... Απάντηση με Συμπερίληψη

ΠΑΝΩ ΣΤΟΥ ΠΟΙΜΑΝΔΡΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΘΩΣ
ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΑΝ ΜΕ ΦΙΔΟΜΕΡΙΑ
ΚΑΘΟΤΑΝΕ Ο ΜΕΓΑΣ “ΤΡΙΟΜΗΔΑΣ” ΜΕ ΤΟ ΚΟΜΠΟΛΟ’Ι’ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ...
ΚΑΘΩΣ ΣΥΛΛΟΓΙΖΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝΕ ΝΑ ΚΛΑΨΟΓΕΛΕΣΕΙ...
ΤΟΥ ΗΡΘΕ Η ΘΕΙΑ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ.
ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΦΑΣΚΕ, ΟΤΙ ΑΡΧΗΝ ΔΕ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ “ΚΥΚΛΟΣ” ΥΠΕΣΤΗΣΑΤΟ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΡΟΝΟ ΤΟΥ ΕΧΥΣΕ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΤΟ ΟΙΝΟΜΕΛΙ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΤΟΥ, ΤΙΝΑΞΕ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟ ΤΟΥ ΜΑΝΔΥΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥ ΧΕΡΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΤΙΒΑΡΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΤΟΥ ΩΜΟΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΞΥΠΟΛΥΤΟΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΟΥΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΝΤΟΖΥΓΙΑΣΕ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΤΟΥ ΑΝΑΦΩΝΙΣΕ ΗΡΕΜΑ ΤΑ ΤΑΥΤΑ...

-ΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΘΝΗΤΕ; ΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΠΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΚΛΙΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΣΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΡΟΝΟ;

-ΠΕ ΜΕ ΚΑΙ ΜΕ Ω ΕΜΕ ΠΕ ΜΕ ΠΕ ΜΕ...

-Καλά και ποιός είσαι ΡΕ ΣΥ; Μήπως ξέρεις ποιός είσαι;

-ΕΜΕ ΡΩΤΑΣ ΘΝΗΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙ ΕΓΩ Ή ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΡΩΤΩΚΕΙΣ;

-ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΡΩΤΩ ΒΑΣΙΛΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΛΟΥΚΙΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ...ΠΩΣ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕΣ ΠΕ ΜΑΣ...ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΓΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ;

-ΠΕ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ Ω ΡΕ ΜΩΜΕ ΠΕ ΤΟ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ...ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΟΝΟ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ...ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΗΣΩ...ΠΕ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΜΕ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΤΡΙΑΝΤΑΤΡΕΙΣ ΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΒΑΣΙΛΕΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΛΑΙΩ ΜΟΝΟΣ...ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΕΤΟΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΘΕ ΝΑ ΓΙΝΙΚΩ...

-MIRAGE ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΕΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΡΟΝΟ ΣΟΥ ΕΠΑΝΩ ΑΣΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΜΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟ ΑΟΡΑΤΟ ΣΠΑΘΙ ΣΟΥ...

-ΒΡΕ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΧΙΜΑΙΡΑ ΕΜΕ ΤΟΝ ΤΟΝ Ο ΨΟΡΟΜΗΔΕΥΣ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΨΥΧΑΔΑ’Ι’ΚΤΗΣ, ΤΟΝ ΕΝΑ ΤΟΝ ΨΥΧΙΠΛΑΝΗΣ ΤΟΝ ΩΜΑΔΙΟ ΤΟΝ ΩΜΗΣΤΗ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ; ΕΜΕ ΤΟ ΩΡΕΣΙΛΟΙΠΟ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΤΟ ΩΡΙΟ;
ΒΡΕ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ ΛΕΩ ΤΑΡΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΙΑΤΑΓΗ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΓΥΡΝΑΣ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΒΡΕΙΣ.....ΣΑΝ ΑΝΤΙΚΑΘΡΕΦΤΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ, ΣΑΝ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΣΜΟ, ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΗ... ΠΕΡΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ "ΠΛΕΙΑΔΕΣ" ΜΟΥ ΑΛΛΗ ΔΗΜΟΣΙΕΣΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ..ΠΙΣΤΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΣΟΥ ΓΙ'ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΝΑΚΤΟΡΟ ΜΟΥ...

ΚΑΙ ΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΤΟ ΠΩΣ Ο ΠΑΤΗΡ ΠΟΛΕΜΟΣ ΓΙ'ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΑΝΕΛΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΕΛΠΙΖΩ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΙ Η ΛΕΠΙΔΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΟΥ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΜΙ...ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΓΑ'Ι'ΔΟΥΡΙΝΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΔΟΒΟΛΟΝ ΠΕΝΤΟΣΕΙΡΟ ΜΟΥ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙ...
ΕΓΩ ΕΙΜΙ!!!!

ΑΣΕ ΜΕ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΣΤΟ "ΜΕΤΟΠΟΝ" ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΟΥ...ΔΟΥΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΩΡΙΑ ΠΡΑΞΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sakaflias71
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 813
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 28, 2007 12:08 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μου κάνει και κάτι άλλο εντύπωση Μέδουσα:
Γιατί θεωρείς σαν τον ΤριοΜύδη ότι το Σύμπαν γεννήθηκε μαζί σου;
Εκεί πάνω πατάνε οι διάφοροι ιδεαλιστές για να εκμεταλευτούν τους ανθρώπους. Ενώ ο μέσος άνθρωπος είναι απασχολημένος με τον μικρόκοσμο της ζωής του και το άγχος της επιβίωσης, αυτοί έχουν όλη την άνεση να αποφασίσουν για σένα χωρίς εσένα.
Δεν είναι ότι βλέπουν πέρα από την μύτη τους, βλέπουν όμως πέρα από τους ανθρώπους τους οποιούς θεωρούν ζώα και κοπάδι.

Διάβασε προσεκτικά την παρακάτω είδηση:

Egypt's grand mufti: Women can't serve as heads of state
Παράθεση:
Published: 01.27.07, 16:35
The Grand Mufti of Egypt Sheikh Ali Guma said that women cannot serve as heads of state because their role, according to Islam, is to lead religious figures to prayer. This was reported by Egyptian newspaper, al-Ahram.


τι παρατηρείς; ένας εκπρόσωπος του θεού στην Γή αποφασίζει για το τι θα κάνουν μερικά δισεκάτομυρια Μέδουσες στην ζωή τους. Ενώ λοιπόν εσύ είσαι απασχολημένη με το κομμωτήριο και την δουλειά, οι τριομυδηδες, οι επίσκοποι, οι ραββίνοι και οι μουφτήδες και τα τσιράκια τους, σου φτιάχνουνε το μέλλον.

Σε 50 χρόνια από τώρα όταν το Σύμπαν δεν θα υπάρχει για σένα, ο Ιμάμης του Ζωγράφου και ο Ιμάμης του Πειραιά θα στέλνουνε τους Ολύμπιους Ταλιμπαν για να συλλάβουνε τις τότε Μέδουσες που θα κυκλοφορούνε χωρίς μπούργκα. Αμφιβάλεις;
Γιατί αμφιβάλεις; Δεν έχει ξαναγίνει;
όταν μας κουβαλήθηκαν οι ραββι Σαούλ και Μαλαχίας και οι τότε Ολύμπιοι αλλάξανε τον έναν ιδεαλισμό του Πλάτωνα με τον βελτιωμένο ιδεαλισμό του χριστιανισμού.

Ο ένας σαλεμένος προφήτης δίνει την σκυτάλη στον άλλον και οι εκάστοτε Μέδουσες αφού ζούνε την γλυκειά ζωή του ενός Ιδεαλισμού αλλάζουνε τον έναν με τον άλλον και τρώνε μερικούς Μεσαίωνες στο ενδιάμεσο.
Και όλα αυτά γιατί;

Γιατί δεν έχουμε ξεμπερδέψει ποτέ με την μεταφυσική του Τριομήδη και του Ολύμπιου.
Γιατί δεν ποτέ δεν επικράτησε μια υλιστική και ορθολογιστική άποψη για τα πράγματα, τον κόσμο, την ψυχή, την ηθική, τον άνθρωπο.
Γιατί δεν άφησαν οι σαλεμένοι μυστες-προφήτες, τα τσιράκια τους και οι ένοπλοι ιδεαλιστές νταβανζτήδες, την ανθρωπότητα να ανασάνει.

Ποιός δεν βλέπει, τελικά, πέρα από την Μύτη του;
Οι Σακαφλιάδες, οι Μέδουσες, Οι Τριομυδηδες;
_________________
Αυτό που περιφρονείς, γιαυτό θα σε θυμούνται.
FRANK HERBERT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 28, 2007 10:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

[
Παράθεση:
"]Μου κάνει και κάτι άλλο εντύπωση Μέδουσα:
Γιατί θεωρείς σαν τον ΤριοΜύδη ότι το Σύμπαν γεννήθηκε μαζί σου;

Είδες τώρα γιατί σου είπα πως περιορίζεσαι?Εσύ καταλαβες πως αυτό εννοουσα εγώ?Ειπα το εξης.Πριν απο την γεννηση μου υπηρχε το Συμπαν εγώ σαν αγεννητη δεν γνώριζα την υπαρξη του.
Παράθεση:
Εκεί πάνω πατάνε οι διάφοροι ιδεαλιστές για να εκμεταλευτούν τους ανθρώπους. Ενώ ο μέσος άνθρωπος είναι απασχολημένος με τον μικρόκοσμο της ζωής του και το άγχος της επιβίωσης, αυτοί έχουν όλη την άνεση να αποφασίσουν για σένα χωρίς εσένα
.
Laughing Laughing Laughing Και γώ στο μικρόκοσμο της ζωής μου είμαι απασχολημένη.Μια φωχή τίμια εμπορος όπλων που πασχιζω και γω για κάτι καλύτερο και σε ενα χώρο σαν και αυτό του εμπορειου οι ιδεολογίες δεν χωράνε.
Παράθεση:
Δεν είναι ότι βλέπουν πέρα από την μύτη τους, βλέπουν όμως πέρα από τους ανθρώπους τους οποιούς θεωρούν ζώα και κοπάδι
.
Ακριβώς 'οτι δεν μπορούν να αντιληφθουν ανθρώποι σαν και σένα και σαν και μένα οπως με περιγράφεις το αποδοκιμάζουν και το χλευάζουν.Οτι δεν κατανοουν απλά το διαγράφουν ως τρελό.

Διάβασε προσεκτικά την παρακάτω είδηση:

Παράθεση:
Egypt's grand mufti: Women can't serve as heads of state
Παράθεση:
Published: 01.27.07, 16:35
The Grand Mufti of Egypt Sheikh Ali Guma said that women cannot serve as heads of state because their role, according to Islam, is to lead religious figures to prayer. This was reported by Egyptian newspaper, al-Ahram.

Και συ σαν και αυτόν είσαι αυτή την στιγμή εβγαλες κιολας συμπερασμα για το τι ειναι ο Τριομήδης και τι πρεπει να κάνει και για μένα ο ιδιο.

Παράθεση:
τι παρατηρείς; ένας εκπρόσωπος του θεού στην Γή αποφασίζει για το τι θα κάνουν μερικά δισεκάτομυρια Μέδουσες στην ζωή τους. Ενώ λοιπόν εσύ είσαι απασχολημένη με το κομμωτήριο και την δουλειά, οι τριομυδηδες, οι επίσκοποι, οι ραββίνοι και οι μουφτήδες και τα τσιράκια τους, σου φτιάχνουνε το μέλλον
.
Δεν μπορουν να φτιαξουν το δικό μου μέλλον ,το μέλλον είναι στα χέρια μου.Αν μου δώσουν το μεροκαματο μου αυτοί τοτε θα τους αφησω να με κάνουν οτι θέλουν και να μου υποδειχνουν πόστα.
Δεν αμφιβάλω πως ο συμπαν δεν θα υπαρχει για μένα,αλλωστε αυτό ειπα και γώ στην απάνηση του κουιζ που βαλες.
Παράθεση:
Γιατί αμφιβάλεις; Δεν έχει ξαναγίνει;
όταν μας κουβαλήθηκαν οι ραββι Σαούλ και Μαλαχίας και οι τότε Ολύμπιοι αλλάξανε τον έναν ιδεαλισμό του Πλάτωνα με τον βελτιωμένο ιδεαλισμό του χριστιανισμού.

Μην υποτιμάς τον ιδεαλισμό του χριστιανισμού.Οχι πριν τον κατανοησεις.

Παράθεση:
Ο ένας σαλεμένος προφήτης δίνει την σκυτάλη στον άλλον και οι εκάστοτε Μέδουσες αφού ζούνε την γλυκειά ζωή του ενός Ιδεαλισμού αλλάζουνε τον έναν με τον άλλον και τρώνε μερικούς Μεσαίωνες στο ενδιάμεσο.
Και όλα αυτά γιατί;

Σαλέμενος ποφήτης ίσως να είναι.Εχεις σκεφτεί όμως ο ενδεχόμενο να είναι ενας σοφος σε κόσμο ανοητων που εκει γινεται και αυτός ανόητος?Γιατί τον χαρακτηρίζεις αφου δεν τον κατανοεις
Παράθεση:
Γιατί δεν έχουμε ξεμπερδέψει ποτέ με την μεταφυσική του Τριομήδη και του Ολύμπιου.
Γιατί δεν ποτέ δεν επικράτησε μια υλιστική και ορθολογιστική άποψη για τα πράγματα, τον κόσμο, την ψυχή, την ηθική, τον άνθρωπο.
Γιατί δεν άφησαν οι σαλεμένοι μυστες-προφήτες, τα τσιράκια τους και οι ένοπλοι ιδεαλιστές νταβανζτήδες, την ανθρωπότητα να ανασάνει.

Γιατί το επαιζαν και ο παιζουν ακόμα ορθολογιστες.Με την εννοια του οτι η δική τους λογική ειναι η ορθη και σαν και σενα Σακαφλια.
Παράθεση:

Ποιός δεν βλέπει, τελικά, πέρα από την Μύτη του;
Οι Σακαφλιάδες, οι Μέδουσες, Οι Τριομυδηδες
;[/quote]
Οι σακαφλιαδες που δεν καταπίνουν αμασητα οτι τους σερβιρουν,ενώ θελει να πει δεν καταπίνω αμάσητα οτι δεν με αντιπροσωπευει,τα κομμενα και ραμενα στα μετρα μου τους δινω και καταλαβαίνει.
Α!Και κάτι άλλο,τα κομμωτήρια είναι ο εχθρός μου.
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 28, 2007 12:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΥΦΛΗ ΜΕΔΟΥΣΑ... Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΙ Ω ΡΕ ΜΕΔΟΥΣΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ...ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΟΨΩ...ΣΑΝ ΠΕΡΣΗΣ ΠΕΡΣΕΑΣ ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΓΙ'ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΕ ΝΟΗΣΕΙΣ...Ο ΣΑΚΑΦΛΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΕΙ...ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ Η ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ Ε ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ...

ΑΧ ΑΔΕΛΦΙ ΣΑΚΑΦΛΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΛΑΘΟΣ...ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΨΕΜΑΤΑ ΕΓΩ ΠΩΣ ΕΙΠΑ...ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΥΔΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΟΥΝ...

ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΚΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΡΕ ΤΡΕΛΕ ΑΧΡΕΙΕ ΣΑΛΕΜΕΝΕ...ΤΡΑΒΑ ΜΩΡΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΑΣΕ ΜΑΣ ΕΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΗΣΥΧΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΒΑΘΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΑΜΠΑ ΝΑ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΘΟΥΜΕ....

ΜΥΔΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ω ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ...ΠΟΥ ΤΑ ΠΙΑΝΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΑΓΑΝΑΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΩ...ΠΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΕΠΤΑΖΥΜΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΥΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΔΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ...

ΠΕΣ ΜΑΣ Ω ΡΕ ΒΑΣΙΛΙΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...

ΚΑΘΟΥ ΦΡΟΝΙΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΘΟΥ ΦΡΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΚΟΧΛΙΕΣ ΣΑΣ...

Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΑ ΕΓΩ ΤΟΥ...ΤΑ ΕΠΙΑΣΕ ΤΑ ΜΕΤΡΗΣΕ 3 ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΗΤΑΝ...ΤΟΝ ΠΙΑΝΑΝ ΤΟΝ ΜΠΕΡΔΕΥΑΝΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΑΝ...ΕΚΛΑΙΓΕ Ο ΑΜΟΙΡΟΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΑΝ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΩΡΟΥΔΑΚΙ...ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΟΝ ΕΠΙΑΝΕ ΧΙΛΙΑ ΦΙΔΙΑ ΓΕΝΝΟΥΣΕ...ΤΟΝ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ....ΜΑΛΛΩΝΑΝΕ ΜΑΛΛΩΝΑΝΕ ΣΤΟΝ ΝΟΥ ΤΟΥ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕΣΑ....ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΑΟΡΑΤΟ ΣΠΑΘΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΝΑ ΕΚΑΤΣΕΙ...ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΤΑΡΑΧΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΤΣΙΠΜΗΣΑΝ ΝΑ ΕΠΙΑΣΕΙ...ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΕΙ...ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΟΛΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ 2 ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΑΛΙΑ ΤΟΥ....

ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΟΝΕΥΣΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΕΓΩ ΤΟΥ...ΕΝΑ ΑΙΩΝΙΟ ΝΑ ΓΙΝΗ...
ΑΥΤΟΣ ΕΙΜΙ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 06, 2007 11:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

h alitheia einai oti de mporeis na tis xexwriseis !! kai se auto edw to shmeio tha eprepe na tromazeis .. an me noeis ..

mporeis na apodeikseis auto pou thes mono sxetika mauto pou exeis kataferei na eisai .. fantasou to xristo na mhn eixe thn praothta kai ta thaumata pou mporouse na kanei ...POIOS THA TON PISTEYE???

to idio pattern isxuei gia olous kai gia ola pou leme Wink
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 06, 2007 11:27 am    Θέμα δημοσίευσης: μεγάλη η τιμή.... Απάντηση με Συμπερίληψη

μεγάλη τιμή που γράφουμε ακόμη εδώ
δίδουμε ακροαματικότητα σε θέμα άστοχο, σε θέμα που δεν ισχύει
τί πάει να πεί "πόσο Τριομήδης είσαι"
η σωστή ερώτηση θα έπρεπε να ήταν
"πόσο Τριομήδης μπορείς να είσαι"

άιντε αχλαδότυρα
ασχοληθείτε μ" αυτά που σας λείπουν
και μ' αυτά που καταλαβαίνετε
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 26, 2014 3:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

https://www.youtube.com/watch?v=4vW-bwXMuvc

https://www.youtube.com/watch?v=QUspYIoY3Mw

https://www.youtube.com/watch?v=nO4DPePXOt8

https://www.youtube.com/watch?v=idKROPUdlJI

Υ.Γ

" ΣΤΟ L.A ΞΕΒΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝ ΤΟ Λ.Α ..ΡΕΕ..."

ΔΗΜΗΤΡΕΥΣ Ο ΤΡΙΟΜΗΔΕΥΣ

ΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΚΩ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΑ ΝΑ, ΣΤΑ Ι ΑΥΤΙΑ ΤΟ ΛΕΓΕΙΝ

ΚΙΣΣΑΒΙΩΤΗΣ ΝΑ ΛΕΤΕ ΘΝΗΤΟ...Ι
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ianosianos
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2015 6:35 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

τρια-μυδια πιλάφι-λαπάς , ο τριομύδιος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 01, 2015 8:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz

www.youtube.com/watch?v=2i8IBzPB_9g&list=RDajgX9mxov68&index=27



Evil or Very Mad Razz Twisted Evil Razz Evil or Very Mad
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center