Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Για τη Μαθηματική Λογική, υπάρχει Θεός.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 30, 31, 32  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 29, 2014 9:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
1. Το έχω δει το βίντεο,αντικειμενικές πράξεις δεν είδα,μόνο γεγονότα που εύκολα αμφισβητείται η εγκυρότητά τους.Μια αντικειμενική πράξη π.χ. θα ήταν η Παναγία να μας έδειχνε τη θεραπεία του καρκίνου.Ζητάω πολλά;


2.Εννοώ πως αν υπάρχει θεός και θέλει ν' αποκαλυφθεί, αυτό που πριν νόμιζα για παράλογο θα μου είναι τώρα κατανοητό,π.χ. ένα κυκλικό τετράγωνο. Μια τέτοια αποκάλυψη θα ήταν και ακλόνητη απόδειξη της ύπαρξής του,αφού υποτίθεται ο θεός είναι υπεράνω της λογικής.


ο Θεός,δεν αναλύεται,δεν αποδυκνείεται λογικά,δε φανερώνεται στους Απιστους.
Είναι γραμμένο ,πως για να εμφανιστεί Εμπρός σου ,θα πρέπει να εισαι πιστός Του.Θα πρέπει να ψάξεις ,να καθαρίσεις την καρδιά σου απο τις έχθρες και τα μίση ,να γίνεις΄άνθρωπος γεμάτος αγάπη και σύνεση και τότε Εκείνος θα εμφανιστεί σε σενα,για να περάσει απο μέσα σου.Αν ,ψάχνεις να βρείς αποδείξεις μέσω των άλλων ανθρώπων για να αποδείξεις πως δεν υπάρχει ,τότε το πέτυχες.
Είχε σημασία Ιωάννη στη ζωή σου ,να αποδείξεις πως υπάρχει και όχι το αντίθετο.(πως δεν υπάρχει δηλ.)
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 9:25 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πώς δε φανερώνεται στους άπιστους! Στον Παύλο φανερώθηκε πριν γίνει χριστιανός,γιατί όχι και σε μένα και σε σένα;
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 12:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Πώς δε φανερώνεται στους άπιστους! Στον Παύλο φανερώθηκε πριν γίνει χριστιανός,γιατί όχι και σε μένα και σε σένα;

Και όχι μόνο, αλλά και χωρίς ποτέ να έχεις γίνει χριστιανός ακόμα. Παράδειγμα ο Κωνσταντίνος ο Άγιος, που είχε ξεπατώσει μισόν πλανήτη (εκτός από το σόι του). Μερικά μουρμουρητά ενός τραγοπώγωνα πάνω από ένα πτώμα αρκούν.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 12:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Πώς δε φανερώνεται στους άπιστους! Στον Παύλο φανερώθηκε πριν γίνει χριστιανός,γιατί όχι και σε μένα και σε σένα;


Aγνωσται αι βουλαί του Κυρίου!!!!
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 12:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

vag_el έγραψε:
Aγνωσται αι βουλαί του Κυρίου

Ωραία, τότε αφού δεν ξέρεις να μη μιλάς. Αυτοί που ξέρουν να μιλάνε. Wink
Σύμφωνα με όσα εσύ είπες, δεν σού έχει φανερωθεί, και είσαι και άπιστος. Εάν συνέβαινε το αντίθετο, θα τις ήξερες τις βουλές!
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 12:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
vag_el έγραψε:
Aγνωσται αι βουλαί του Κυρίου

Ωραία, τότε αφού δεν ξέρεις να μη μιλάς. Αυτοί που ξέρουν να μιλάνε. Wink
Σύμφωνα με όσα εσύ είπες, δεν σού έχει φανερωθεί, και είσαι και άπιστος. Εάν συνέβαινε το αντίθετο, θα τις ήξερες τις βουλές!


Rolling Eyes Confused

εγώ Απιστος?..... Twisted Evil Laughing

κατανοώ την περιέργεια των ανθρώπων ,έστω και όταν μιλάνε με αντίφαση...........αυτό το κολπάκι έχει εμπεδωθεί στα αυτιά πολλών.

Πάντως όπως είπες ,εγω δε θα μιλήσω
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 2:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
1. Το έχω δει το βίντεο,αντικειμενικές πράξεις δεν είδα,μόνο γεγονότα που εύκολα αμφισβητείται η εγκυρότητά τους.Μια αντικειμενική πράξη π.χ. θα ήταν η Παναγία να μας έδειχνε τη θεραπεία του καρκίνου.Ζητάω πολλά;


2.Εννοώ πως αν υπάρχει θεός και θέλει ν' αποκαλυφθεί, αυτό που πριν νόμιζα για παράλογο θα μου είναι τώρα κατανοητό,π.χ. ένα κυκλικό τετράγωνο. Μια τέτοια αποκάλυψη θα ήταν και ακλόνητη απόδειξη της ύπαρξής του,αφού υποτίθεται ο θεός είναι υπεράνω της λογικής.

Idea

Και που να ξερω εγω αν ζητας πολλα !!!
Το πολλα ή το λιγα εξαρταται απο την εσωτερικη κατασταση του καθενος και βασικα απο την ειλικρινεια του και την καθαροτητα της προθεσης του
Και ανεξαρτητα αν ειναι πιστος ή απιστος στο θεο

Ειδα καπου παραπανω μια αναφορα σου στον Αποστολο Παυλο, ο οποίος δεν πιστευε στο Χριστο, φανατικος ων στην πατρωα θρησκεια του

Αυτο το γεγονος απο παλια με ειχε προβληματισει
- Ειναι δυνατον ο Χριστος να αποκαλυφτει σε ενα απιστο ( ή αλλοθρησκο κατα τα χριστιανικα δεδομενα ) και να μην ( ; ; ; ; ; ; ; ) αποκαλυπτεται σε τοσους και τοσους χριστιανους ανα τους αιωνες ;

Η μονη απαντηση που βρηκα προσωπικα, σε αυτο το αναντιρρητο γεγονος, ειναι η ειλικρινεια και η καθαροτητα της προθεσης και της πραξης του Αποστολου Παυλου στα πλαισια αυτου που δεχοταν και πιστευε ως Ιουδαιος αποδεχομενος πληρως τον θεο τον αποκεκαλυμμενο πολλαπλα στην Παλαια Διαθηκη
Ο Αποστολος Παυλος, προ μεταστροφης, ενεργουσε απροσωπα και καθαρα εναντιον των χριστιανων, ως εβραιος υπερασπιζομενος τα πατρογονικα του δικαια
Αυτο ηταν το στοιχειο κατα τη γνωμη μου που βασιστηκε η αποκαλυψη του Χριστου στον αμειλικτο διωκτη Σαουλ και μετεπειτα Παυλο


Σχετικα με το δευτερο, για το κυκλικο τετραγωνο που το θεωρεις αδυνατο γι΄αυτο και οι συχνες αναφορες σου σ΄ αυτο τελευταια, εξαρταται πως το φανταζεσαι οτι θελεις να το δεις στην πραγματικοτητα, η οποια ειναι ζωντανη και οχι "παγωμενη" σαν εικονα οπως εχουμε τις ιδεες κατα νου στη θεωρια

Στην πραγματικοτητα, τα πραγματα και οι καταστασεις εμπεριεχουν ενεργεια, κι αυτο το γνωριζεις πολυ καλα και αρα ειναι αδυνατο να δεις ενα κυκλικο τετραγωνο, οπως και ο,τιδηποτε αλλο εχεις κατα νου, στημενο απεναντι σου και να σου λεει : - δες με, ειμαι το κυκλικο τετραγωνο
Μπορει ομως να δεις ενα "πραγμα" το οποιο να λειτουργει αντικειμενικα και να εχει καθαρα εντος του την ιδεα του κυκλικου τετραγωνου

Αυτη ηταν και η κεντρικη ιδεα της αναφορας μου παραπανω : - πες πως θελεις να δεις εσυ προσωπικα το θεο ως ιδεα...
Και τοτε θα δεις πληθωρα γεγονοτων και συμβαντων στη ζωη σου, και γενικοτερα στη ζωη, που υλοποιουν αυτην ακριβως την ιδεα
Θαυματα συμβαινουν καθημερινα και ανα πασα στιγμη...
Εχουμε ομως τα ματια τα "καθαρα" για να τα "δουμε" ή εξεταζουμε τα παντα με τους φακους της "μυωπικης" μας λογικης ;


Idea Λογος Θεωρια Πραξη Λειτουργια Κατασταση Αλληλεπιδραση Παραγωγη και Ο Ανθρωπος που τετραγωνιζει τον κυκλ
ο Idea η γη ειναι το σταυροδρομι του συμπαντος και η ελλαδα το φαναρι που φωτιζει το διαβα των ανθρωπων
στην ελλαδα ο ανθρωπος διδασκεται την επιστημη του λογου γιατι ο λογος του θεου δεν προσεγγιζεται διαφορετικα

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 4:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:

Η μονη απαντηση που βρηκα προσωπικα, σε αυτο το αναντιρρητο γεγονος, ειναι η ειλικρινεια και η καθαροτητα της προθεσης και της πραξης του Αποστολου Παυλου στα πλαισια αυτου που δεχοταν και πιστευε ως Ιουδαιος αποδεχομενος πληρως τον θεο τον αποκεκαλυμμενο πολλαπλα στην Παλαια Διαθηκη
Ο Αποστολος Παυλος, προ μεταστροφης, ενεργουσε απροσωπα και καθαρα εναντιον των χριστιανων, ως εβραιος υπερασπιζομενος τα πατρογονικα του δικαια
Αυτο ηταν το στοιχειο κατα τη γνωμη μου που βασιστηκε η αποκαλυψη του Χριστου στον αμειλικτο διωκτη Σαουλ και μετεπειτα Παυλο


Κάτι όπως ο Ιαβέρης στου Άθλιους του Ουγκώ. Μόνο που αυτός δεν άντεξε και αυτοκτόνησε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 6:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Πώς δε φανερώνεται στους άπιστους! Στον Παύλο φανερώθηκε πριν γίνει χριστιανός,γιατί όχι και σε μένα και σε σένα;



Eάν θέλεις τόσο πολύ να Τον δείς ,κάποια στιγμή μπορεί να σου φανερωθεί,

αλλά ,έχω την εντύπωση και μάλλον δε κάνω λάθος,πως δέν θέλεις να τον δείς ,και μάλιστα ώς Πατέρα,αλλά για να αρχίσεις να του λές πόσο κατάφορα αδικεί τον κόσμο κ.τ.λ κ.τ.λ.

Πάντως ακόμη κι έτσι να είναι ,σίγουρα θα πρέπει να ακούσουμε με μεγάλη σοβαρότητα ,όταν σου μιλήσει για το πόσο κατάφορα αδικείς εσύ τον κόσμο,κι όταν πράγματι σου πεί την δική σου αλήθεια ,....άραγε,με πόση ειλικρίνεια κι αγάπη θα τον δεχτείς?......... Embarassed Cool
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 30, 2014 7:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

mark έγραψε:
skapaneas
έγραψε:

Η μονη απαντηση που βρηκα προσωπικα, σε αυτο το αναντιρρητο γεγονος, ειναι η ειλικρινεια και η καθαροτητα της προθεσης και της πραξης του Αποστολου Παυλου στα πλαισια αυτου που δεχοταν και πιστευε ως Ιουδαιος αποδεχομενος πληρως τον θεο τον αποκεκαλυμμενο πολλαπλα στην Παλαια Διαθηκη
Ο Αποστολος Παυλος, προ μεταστροφης, ενεργουσε απροσωπα και καθαρα εναντιον των χριστιανων, ως εβραιος υπερασπιζομενος τα πατρογονικα του δικαια
Αυτο ηταν το στοιχειο κατα τη γνωμη μου που βασιστηκε η αποκαλυψη του Χριστου στον αμειλικτο διωκτη Σαουλ και μετεπειτα Παυλο


Κάτι όπως ο Ιαβέρης στου Άθλιους του Ουγκώ.
Μόνο που αυτός δεν άντεξε και αυτοκτόνησε!

Idea

Οπως και ο Ιουδας ...


Idea Λογος Θεωρια Πραξη Λειτουργια Κατασταση Αλληλεπιδραση Παραγωγη και Ο Ανθρωπος που τετραγωνιζει τον κυκλ
ο Idea η γη ειναι το σταυροδρομι του συμπαντος και η ελλαδα το φαναρι που φωτιζει το διαβα των ανθρωπων
στην ελλαδα ο ανθρωπος διδασκεται την επιστημη του λογου γιατι ο λογος του θεου δεν προσεγγιζεται διαφορετικα

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 1:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μου φαίνεται πως στο μόνο που μοιάζει είναι πως ο Ιούδας αυτοκτόνησε, και πως όλα τα άλλα διαφέρουν. Τι λες εσύ για αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 10:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:

Ο Αποστολος Παυλος, προ μεταστροφης, ενεργουσε απροσωπα και καθαρα εναντιον των χριστιανων, ως εβραιος υπερασπιζομενος τα πατρογονικα του δικαια
Αυτο ηταν το στοιχειο κατα τη γνωμη μου που βασιστηκε η αποκαλυψη του Χριστου στον αμειλικτο διωκτη Σαουλ και μετεπειτα Παυλο


Κι εγώ τα πατρογονικά μου δίκαια υπερασπίζομαι:οι αρχαίοι πρόγονοί μου δεν ήταν χριστιανοί και υπέφεραν από αυτούς.

skapaneas έγραψε:



Αυτη ηταν και η κεντρικη ιδεα της αναφορας μου παραπανω : - πες πως θελεις να δεις εσυ προσωπικα το θεο ως ιδεα...
Και τοτε θα δεις πληθωρα γεγονοτων και συμβαντων στη ζωη σου, και γενικοτερα στη ζωη, που υλοποιουν αυτην ακριβως την ιδεα
Θαυματα συμβαινουν καθημερινα και ανα πασα στιγμη...
Εχουμε ομως τα ματια τα "καθαρα" για να τα "δουμε" ή εξεταζουμε τα παντα με τους φακους της "μυωπικης" μας λογικης ;




Καθαρά τα έχουμε,εφόσον σου είπα και καθαρή απόδειξη της θεϊκής αποκάλυψης.Εσύ δε μας είπες ακόμα ποια είναι η απόδειξη η δική σου.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 10:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

vag_el έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Πώς δε φανερώνεται στους άπιστους! Στον Παύλο φανερώθηκε πριν γίνει χριστιανός,γιατί όχι και σε μένα και σε σένα;



Eάν θέλεις τόσο πολύ να Τον δείς ,κάποια στιγμή μπορεί να σου φανερωθεί,

αλλά ,έχω την εντύπωση και μάλλον δε κάνω λάθος,πως δέν θέλεις να τον δείς ,και μάλιστα ώς Πατέρα,αλλά για να αρχίσεις να του λές πόσο κατάφορα αδικεί τον κόσμο κ.τ.λ κ.τ.λ.

Πάντως ακόμη κι έτσι να είναι ,σίγουρα θα πρέπει να ακούσουμε με μεγάλη σοβαρότητα ,όταν σου μιλήσει για το πόσο κατάφορα αδικείς εσύ τον κόσμο,κι όταν πράγματι σου πεί την δική σου αλήθεια ,....άραγε,με πόση ειλικρίνεια κι αγάπη θα τον δεχτείς?......... Embarassed Cool



Πριν δεν ήξερες τις βουλές του Κυρίου ,τώρα ξέρεις και τι θα μου πει;Ό,τι μας συμφέρει...
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 31, 2014 12:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Exclamation Exclamation

Γνωρίζω πολύ καλά τι θα σου πεί,αλλά το μυαλουδάκι σου είναι αρκετά μικρό ,για να το χωρέσει. Cool
Αν σου μιλησει βέβαια ποτέ.Πράγμα λιγάκι δύσκολο.
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 01, 2014 9:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φυσικά και είναι μικρό το μυαλουδάκι μου,δεν είμαι χοντροκέφαλος .(ο νοών νοείτω)
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 30, 31, 32  Επόμενο
Σελίδα 9 από 32

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center