Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Απειλή από το filosofia.gr?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 20, 2013 6:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απειλή από το filosofia.gr? Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz
Χαίρετε!
Ξέρει κανείς γιατί το McAfee θεωρεί την ιστοσελίδα "απειλή";
Έχω λόγο που δεν θέλω να ρωτήσω τεχνικό εδώ...



Question Question Twisted Evil Question Question
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 21, 2013 4:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

To McAfee είναι απειλή. Βγάλτο τάχιστα. Τα antivirus προγράμματα σου δεσμεύουν όλο το μηχάνημα και λειτουργούν σαν ιοί και καλά για να σε προστατεύσουν δημιουργώντας προβλήματα που δεν θα τα είχες αν δεν τα εγκαθιστούσες. Το filosofia.gr δεν έχει ιούς ή ο,τιδήποτε σχετικό.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 21, 2013 5:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και ο Norton την ίδια διάγνωση κάνει.
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?t=4229

Δεν το ψάχνουμε όμως, γιατί αν κάτι είναι στραβό αυτό είναι ο γιαλός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 21, 2013 9:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε:
To McAfee είναι απειλή. Βγάλτο τάχιστα. Τα antivirus προγράμματα σου δεσμεύουν όλο το μηχάνημα και λειτουργούν σαν ιοί και καλά για να σε προστατεύσουν δημιουργώντας προβλήματα που δεν θα τα είχες αν δεν τα εγκαθιστούσες. Το filosofia.gr δεν έχει ιούς ή ο,τιδήποτε σχετικό.

Razz
Den το έχω κανονικά. Η προστασία μου γίνεται με κεντρικά προγράμματα και κάρτες firmware, που τα εμπορικά δεν πλησιάζουν ούτε στην ακρούλα τους. Μου κόλλησε από κάποιο άλλο κατέβασμα και το ενεργοποίησα η άσχετη από περιέργεια. Ήδη φώναξα τεχνικό να το βγάλει. Μόνο που με εντυπωσίασε το αποτέλεσμα και θέλησα να ρωτήσω τι συμβαίνει.
Embarassed Embarassed Twisted Evil Embarassed Embarassed
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 22, 2013 12:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Vasana έγραψε:
Και ο Norton την ίδια διάγνωση κάνει.
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?t=4229

Δεν το ψάχνουμε όμως, γιατί αν κάτι είναι στραβό αυτό είναι ο γιαλός.

Razz

Egώ δεν ξέρω από τέτοια. Πληρώνονται κάποιοι για να προσέχουν να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο, μαζί με τα άλλα άτομα που έχουν στη φροντίδα τους.
Εκείνο που μου εξήγησαν - και έχει δίκιο ο afham - είναι πως το να χρησιμοποιώ τέτοια προγράμματα, είναι σαν να προτιμώ τα χαρτομάντιλα για να σκουπίσω τα δάκρυα αντί για τις βόμβες για να πολεμήσω τον εισβολέα.
Αυτά έχουν - μου είπαν - μια βάση με ενδεχόμενες απειλές, ιστοσελίδες που για κάποιο λόγο κάποια στιγμή μπήκαν στη λίστα και ιούς και διάφορα άλλα που χρειάζεται να ενημερώνονται από παρόμοιες λίστες που σχηματίζονται, ΑΦΟΥ έχουν εντοπιστεί οι απειλές.
Ενώ εμείς καλυπτόμαστε από δυναμικό σύστημα που εντοπίζει ένα πρόβλημα στη έναρξη της δράσης του, σπεύδει να το χτυπήσει και ταυτόχρονα σημαίνει συναγερμό σε ολόκληρο τεχνικό τμήμα.
Αφού δεν χτυπάει συναγερμός, δεν υπάρχει και πρόβλημα. "So simple"!
Στην ουσία δηλαδή, αυτά τα προγράμματα ενημερώνονται για τη λειτουργία τους από τις απειλές που έχουν προηγουμένως διαπιστώσει συστήματα όπως το δικό μας.
Τώρα, τι να σου πω. Εγώ δεν καταλαβαίνω απ' αυτά, το χαρούμενο χαζουλόξανθο...



Embarassed Embarassed Razz Embarassed Embarassed
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center