Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Απόφαση δικαστ. γιά προσβολή προσωπικότητας μέσω internet
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 06, 2013 9:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απόφαση δικαστ. γιά προσβολή προσωπικότητας μέσω internet Απάντηση με Συμπερίληψη

http://lawoffice.50webs.com/prosvoliprosopikothtasmesointernet.htm

Προς Opyrgo και οποιονδήποτε...
Όποιος χρησιμοποιεί όνομα προσώπου με τρόπο που να δείχνει συγκεκριμένο άτομο για να το προσβάλει με επίθετα που δεν δείχνουν, ούτε είναι, καμία ιδιότητά του, αλλά γίνεται προς όφελός εκείνου που τα γράφει, ή ακόμα πιστεύει πως γίνεται προς όφελός του, τρώει μήνυση ξεγυρισμένη και δεν τον σώζει κανένα κρυμμένο ip.

Έχω παραπονεθεί στον Afham...και ζητώ από τον Opyrgo να διαγράψει το όνομά μου όπου το έχει χρησιμοποιήσει, το οποίο αν και το έχω κοινοποιήσει δεν σημαίνει ότι επιτρέπω να συνδέσει κανείς σε αυτό το όνομα το οποιοδήποτε επίθετο γουστάρει.
Αν δεν καταλαβαίνει ο Opygos...δηλαδή το άτομο πίσω από το όνομα αυτό τότε θα το καταλάβει με το νόμιμο τρόπο της αγωγής. Άλλο είναι το αστείο, το οποίο και δέχομαι, π.χ. θα μπορούσε να έκανε κάποιο αστείο προς τον Bugman...ένα απλό Nickname...αλλά προτίμησε και να μας εξηγήσει για ποιο λόγο, να χρησιμοποιήσει το όνομά μου και μάλιστα να συνδέσει και το όνομα της πόλης που μένω...Σαν να επιζητεί δηλαδή να με συκοφαντήσει για τα πολιτικά μου πιστεύω...που νομίζει ότι έχω. Πράγμα που θεωρώ κακοήθεια, λάθος, και εξύβριση, όπου το τελευταίο "πληρώνει" αν και εφόσον του κάνω αγωγή.
Κοινοποιώ τις προθέσεις μου μήπως και συναισθανθεί το λάθος του.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 06, 2013 10:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όταν αποφασίσεις να το "περπατήσεις" το θέμα, σφύρα μου κλέφτικα.
Νομίζω ότι είναι ευκαιρία να γνωριστούμε από κοντά με τον πυργο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 06, 2013 11:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό το άρθρο
Αιχμή Έκδοση Αναρχικού Λόγου
(έβγαλε το πρώτο τεύχος το Μάρτιο του 2006)

είναι αυτό:

άρθρο Opyrgou

και ἀλλα άρθρα όπως "Αναρχικές όψεις της αρχαίας ελληνικής φιλοσοφίας Ι"
βρίσκεται στην Αιχμή!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 09, 2013 3:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φτάσαμε λοιπόν σε αυτό το σημείο ..
Και από ότι βλέπω ο σχολιασμός των ιθυνόντων που λέει και η Μαριάμ, απουσιάζει..
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Clement Duval
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 866

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 11, 2013 10:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Απόφαση δικαστ. γιά προσβολή προσωπικότητας μέσω interne Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
http://lawoffice.50webs.com/prosvoliprosopikothtasmesointernet.htm

Προς Opyrgo και οποιονδήποτε...
Όποιος χρησιμοποιεί όνομα προσώπου με τρόπο που να δείχνει συγκεκριμένο άτομο για να το προσβάλει με επίθετα που δεν δείχνουν, ούτε είναι, καμία ιδιότητά του, αλλά γίνεται προς όφελός εκείνου που τα γράφει, ή ακόμα πιστεύει πως γίνεται προς όφελός του, τρώει μήνυση ξεγυρισμένη και δεν τον σώζει κανένα κρυμμένο ip.

Έχω παραπονεθεί στον Afham...και ζητώ από τον Opyrgo να διαγράψει το όνομά μου όπου το έχει χρησιμοποιήσει, το οποίο αν και το έχω κοινοποιήσει δεν σημαίνει ότι επιτρέπω να συνδέσει κανείς σε αυτό το όνομα το οποιοδήποτε επίθετο γουστάρει.
Αν δεν καταλαβαίνει ο Opygos...δηλαδή το άτομο πίσω από το όνομα αυτό τότε θα το καταλάβει με το νόμιμο τρόπο της αγωγής. Άλλο είναι το αστείο, το οποίο και δέχομαι, π.χ. θα μπορούσε να έκανε κάποιο αστείο προς τον Bugman...ένα απλό Nickname...αλλά προτίμησε και να μας εξηγήσει για ποιο λόγο, να χρησιμοποιήσει το όνομά μου και μάλιστα να συνδέσει και το όνομα της πόλης που μένω...Σαν να επιζητεί δηλαδή να με συκοφαντήσει για τα πολιτικά μου πιστεύω...που νομίζει ότι έχω. Πράγμα που θεωρώ κακοήθεια, λάθος, και εξύβριση, όπου το τελευταίο "πληρώνει" αν και εφόσον του κάνω αγωγή.
Κοινοποιώ τις προθέσεις μου μήπως και συναισθανθεί το λάθος του.
ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΔΙΑΣΥΡΜΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ ΟΛΩΣ ΟΣΩΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΝΑΖΙ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ !!
ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ..

Υ.Γ. (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ BUGMANΑΚΟ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΑΣΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΛΕΕΙ ΑΥΤΕΣ???
ΤΙ ΕΓΙΝΕ???
ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ??)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 1:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είσαι επιοικώς απαράδεκτος για να μην πω ανατριχιαστικός.
Μου θυμίζεις τα προμεταπολιτευτικά κράτη και συμπεριφορές της Δεξιάς των Κοτζαμάνηδων.
Άκου διαπόμπευση !
Αυτά τα κάνανε οι Δεξιοί στους Αριστερούς (και όχι μόνον) για δεκαετίες και έχουν πια εκπολιτιστεί μόνον λεκτικά παραφέρονται και τα ξαναφέρνεις εσύ στο προσκήνιο ?! Ντροπή σου !!
Δηλαδή σ'αυτό το τόπο καταφέραμε τους Δεξιούς να γίνουν άνθρωποι συμπατριώτες και θα μας βρει το κακό από την άλλη μεριά ???????

Afham και iason να το δείτε πολύ σοβαρά το θέμα ειδικά εσύ iason που επανήλθες και γράφεις.
Είναι τρομοκρατία αυτό που κάνει.
Ωφελιμιστές, αραξάτους, βολεψάκηδες ήξερα ότι είχε η Αριστερά αλλά ότι έχει και καθίκια αυτό δεν το περίμενα. Προφανώς είμαι ένας ηλίθιος ιδεαλιστής.
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Clement Duval
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 866

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 8:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εδώ έχει "αριστερούς" των ζιβάγκο και των σαλονιών σαν και σένα...

όσο για τα υπόλοιπα....[χ] αν δεν σ' αρέσει.
Εσύ έβγαινες και το πρότασσες συνεχώς..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 9:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: Απόφαση δικαστ. γιά προσβολή προσωπικότητας μέσω interne Απάντηση με Συμπερίληψη

Clement Duval έγραψε:
Bugman έγραψε:
http://lawoffice.50webs.com/prosvoliprosopikothtasmesointernet.htm

Προς Opyrgo και οποιονδήποτε...
Όποιος χρησιμοποιεί όνομα προσώπου με τρόπο που να δείχνει συγκεκριμένο άτομο για να το προσβάλει με επίθετα που δεν δείχνουν, ούτε είναι, καμία ιδιότητά του, αλλά γίνεται προς όφελός εκείνου που τα γράφει, ή ακόμα πιστεύει πως γίνεται προς όφελός του, τρώει μήνυση ξεγυρισμένη και δεν τον σώζει κανένα κρυμμένο ip.

Έχω παραπονεθεί στον Afham...και ζητώ από τον Opyrgo να διαγράψει το όνομά μου όπου το έχει χρησιμοποιήσει, το οποίο αν και το έχω κοινοποιήσει δεν σημαίνει ότι επιτρέπω να συνδέσει κανείς σε αυτό το όνομα το οποιοδήποτε επίθετο γουστάρει.
Αν δεν καταλαβαίνει ο Opygos...δηλαδή το άτομο πίσω από το όνομα αυτό τότε θα το καταλάβει με το νόμιμο τρόπο της αγωγής. Άλλο είναι το αστείο, το οποίο και δέχομαι, π.χ. θα μπορούσε να έκανε κάποιο αστείο προς τον Bugman...ένα απλό Nickname...αλλά προτίμησε και να μας εξηγήσει για ποιο λόγο, να χρησιμοποιήσει το όνομά μου και μάλιστα να συνδέσει και το όνομα της πόλης που μένω...Σαν να επιζητεί δηλαδή να με συκοφαντήσει για τα πολιτικά μου πιστεύω...που νομίζει ότι έχω. Πράγμα που θεωρώ κακοήθεια, λάθος, και εξύβριση, όπου το τελευταίο "πληρώνει" αν και εφόσον του κάνω αγωγή.
Κοινοποιώ τις προθέσεις μου μήπως και συναισθανθεί το λάθος του.
ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΔΙΑΣΥΡΜΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ ΟΛΩΣ ΟΣΩΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΝΑΖΙ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ !!
ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ..

Υ.Γ. (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ BUGMANΑΚΟ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΑΣΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΛΕΕΙ ΑΥΤΕΣ???
ΤΙ ΕΓΙΝΕ???
ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ??)


Πρώτον είναι δικιά σου η σύνδεση Φασισμού και Χρυσής Αυγής. Δεν έχει κανείς το δικαίωμα του διασυρμού. Αυτό υπήρχε κάποτε στο μεσαίωνα. Δηλαδή θα ήθελες κάποιος να διασύρει τον Χ γιατί είναι ομοφυλόφιλος επειδή η δική του ηθική δεν το επιτρέπει; Και αυτός ο Χ φυσικά θα λέει ότι απευθύνεται μόνο σε εκείνους που αγκαλιάζουν την δική του ηθική και απορρίπτουν τον ομοφυλόφιλο...Μα όμως αυτές είναι οι πρακτικές των Ναζί για να πετύχουν τους σκοπούς τους. Γιατί λοιπόν να πρέπει να καταφεύγεις σε πρακτικές των Ναζί για να χτυπάς υποτίθεται τους Ναζί;
Να στο γράψω πιο απλά...Δεν έχεις τι να κάνεις και βρίσκεις κατά καιρούς νέους αγώνες για να συμμετέχεις. Κάποτε σε ενδιέφερε αν θα γίνει μια χωματερή και ότι από αυτήν έχαναν κάποιοι με βίλες και αυτό ήταν θεμιτό για σένα ενώ δεν ήταν η εξυπηρέτηση τόσων πολιτών από τη λύση της χωματερής. Τώρα έχεις πέσει με τα μούτρα στα συνθήματα τύπου καλύτερα φασιστόδερνε παρά φασιστογύρευε...Τα οποία είναι μεν πασιάρικα αλλά είναι αποπροσανατολιστικά. Η Χρυσή Αυγή είναι εθνικιστικό κόμμα. Μόνο αυτό ισχύει. Τα μέλη της έχουν αναδείξει με το καιρό πολλές από τις ιστορικές μορφές των εθνικιστών στον κόσμο. Όμως έναν εθνικιστικό κόμμα δεν είναι από την φύση του υπέρ μιας παγκοσμιοποίησης που να ισοπεδώνει το εθνικό φρόνημα που με δυο λόγια λέει "ως Έλληνας οφείλω να υπερασπιστώ την πατρίδα μου ενάντια σε εκείνους που την πολεμούν". Ασφαλώς ένας αριστερός διεθνιστής δεν θέλει να υπερασπιστεί την πατρίδα του αλλά τα συμφέροντα της τάξης του που την βλέπει να βρίσκεται παντού σε όλη τη γη. Οι δυο έννοιες δηλαδή, ο εθνικιστής και ο αριστερός είναι ασύμβατες, δεν είναι καν αντίθετες, ούτε και όμοιες. Είναι σαν να συγκρίνει κανείς ψάρια με περιστέρια..Η μόνη ομοιότητα που έχουν είναι ότι ανήκουν στα ζωντανά. Έτσι και ο εθνικιστής με τον αριστερό έχουν το μόνο κοινό ότι ανήκουν στους ανθρώπους. Εκεί σταματάμε. Ποιος είναι ο πραγματικός αντίπαλος ενός αριστερού; Η πλουτοκρατία η οποία πιέζει την τάξη του αριστερού. Ποιος είναι ο πραγματικός αντίπαλος του εθνικιστή; Όσοι δημιουργούν κακό στην πατρίδα του, χωρίς να διαχωρίζονται σε εξωτερικό ή εσωτερικό εχθρό. Ποια είναι τα μέσα για να αντισταθούν οι αριστεροί; Απεργίες όπου ελέγχουν συνδικάτα, πορείες στο δρόμο και κουκούλες οι πιο θερμοί με θερμά επεισόδια. Επιπλέον δημιουργούν μια cult κατάσταση, όπου τελικά ο αριστερός έχει γνωρίσματα, π.χ. το ταγάρι που λέγαμε για τις γυναίκες της πανσπουδαστικής. Ποια είναι τα μέσα αντίστασης των εθνικιστών; Ουσιαστικά έχουν μικρή παρέμβαση σε κοινά, συνήθως όπου δεν δίνεται προσοχή από τις αρχές στο νόμο σε μέρη που καταπατείται φόρα παρτίδα, π.χ. σε υπαίθριες αγορές. Επιπλέον συστήνει υπηρεσίες προς Έλληνες, ώστε να αντισταθμίσει τις απώλειες, όσο μπορεί. Δεν έχει cult κατάσταση, παρά το φαινομενικά ασορτί φανελάκι με το κοντό μαλλάκι. Ακόμα ο εθνικισμός στην Ελλάδα είναι στα σπάργανα, λόγω της κάκιστης κριτικής που είχε τόσα χρόνια επειδή τυγχάνει και οι χούντες να είναι εθνικιστικές ενέργειες, όμως όχι δημοκρατικές. Ο σύγχρονος εθνικισμός στην Ελλάδα είναι αποτέλεσμα δημοκρατικών ενεργειών. Αυτό δεν μπορούν να το χωνέψουν οι αριστεροί, πώς γίνεται άνθρωποι που θα έπρεπε να είναι αριστεροί αφού ανήκουν στην τάξη στόχο, να εμφανίζονται εθνικιστές. Όμως όπως έδειξα αυτές οι δυο έννοιες είναι ασύμβατες, ο οποιοσδήποτε αριστερός μπορεί να γίνει εθνικιστής αρκεί να διαπιστώσει πως δεν βάλλεται ειδικά η τάξη του αλλά όλες οι τάξεις στην Ελλάδα, όλη η Ελλάδα, και πρέπει να συμμετέχει σε μια προσπάθεια ανάτασης, με αλληλοστήριξη, όχι με κουκούλες και χτυπήματα αλλά με συνεισφορά, με συστηματικό τρόπο, υπό μια πολιτική καθοδήγηση.

Λοιπό κύριε Opyrge η Clement Duval, μπορείς να νομίζεις ότι βρίσκεσαι στη κομμούνα του Παρισιού και πως έχεις εδώ όχι τον Bugman αλλά τον εκπρόσωπο του μεγάλου κεφαλαίου που αντιπροσωπεύει τον εχθρό σου και ότι πρέπει να τον εξευτελίσεις στους δικούς του αλλά κάνει λάθος γιατί χρησιμοποιείς τον όρο φασίστας με αναφορά στον όρο του 1945 για να χαρακτηρίσεις τους εθνικιστές του 2012 που γέννησε ο πόλεμος κατά της Ελλάδος (γιατί περί πολέμου πρόκειται) με την εκδίωξή της από τις αγορές. No money no honey...και αρχίσανε οι κινητικότητες, οι έλεγχοι, το μεγαλύτερο φακέλωμα όλων των εποχών. Και σε όλη αυτή την κατάσταση οι αριστεροί βγήκαν να εξευτελίσουν τους "φασίστες". Το πιάνεις το νόημα...σε πιέζει το κράτος από παντού και κάνεις τον παλικαρά στον "φασίστα".......ανώφελη ενέργεια δηλαδή!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Clement Duval
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 866

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 10:35 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: Απόφαση δικαστ. γιά προσβολή προσωπικότητας μέσω interne Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Πρώτον είναι δικιά σου η σύνδεση Φασισμού και Χρυσής Αυγής. Δεν έχει κανείς το δικαίωμα του διασυρμού. Αυτό υπήρχε κάποτε στο μεσαίωνα. Δηλαδή θα ήθελες κάποιος να διασύρει τον Χ γιατί είναι ομοφυλόφιλος επειδή η δική του ηθική δεν το επιτρέπει; Και αυτός ο Χ φυσικά θα λέει ότι απευθύνεται μόνο σε εκείνους που αγκαλιάζουν την δική του ηθική και απορρίπτουν τον ομοφυλόφιλο...Μα όμως αυτές είναι οι πρακτικές των Ναζί για να πετύχουν τους σκοπούς τους. Γιατί λοιπόν να πρέπει να καταφεύγεις σε πρακτικές των Ναζί για να χτυπάς υποτίθεται τους Ναζί;
Να στο γράψω πιο απλά...Δεν έχεις τι να κάνεις και βρίσκεις κατά καιρούς νέους αγώνες για να συμμετέχεις. Κάποτε σε ενδιέφερε αν θα γίνει μια χωματερή και ότι από αυτήν έχαναν κάποιοι με βίλες και αυτό ήταν θεμιτό για σένα ενώ δεν ήταν η εξυπηρέτηση τόσων πολιτών από τη λύση της χωματερής. Τώρα έχεις πέσει με τα μούτρα στα συνθήματα τύπου καλύτερα φασιστόδερνε παρά φασιστογύρευε...Τα οποία είναι μεν πασιάρικα αλλά είναι αποπροσανατολιστικά. Η Χρυσή Αυγή είναι εθνικιστικό κόμμα. Μόνο αυτό ισχύει. Τα μέλη της έχουν αναδείξει με το καιρό πολλές από τις ιστορικές μορφές των εθνικιστών στον κόσμο. Όμως έναν εθνικιστικό κόμμα δεν είναι από την φύση του υπέρ μιας παγκοσμιοποίησης που να ισοπεδώνει το εθνικό φρόνημα που με δυο λόγια λέει "ως Έλληνας οφείλω να υπερασπιστώ την πατρίδα μου ενάντια σε εκείνους που την πολεμούν". Ασφαλώς ένας αριστερός διεθνιστής δεν θέλει να υπερασπιστεί την πατρίδα του αλλά τα συμφέροντα της τάξης του που την βλέπει να βρίσκεται παντού σε όλη τη γη. Οι δυο έννοιες δηλαδή, ο εθνικιστής και ο αριστερός είναι ασύμβατες, δεν είναι καν αντίθετες, ούτε και όμοιες. Είναι σαν να συγκρίνει κανείς ψάρια με περιστέρια..Η μόνη ομοιότητα που έχουν είναι ότι ανήκουν στα ζωντανά. Έτσι και ο εθνικιστής με τον αριστερό έχουν το μόνο κοινό ότι ανήκουν στους ανθρώπους. Εκεί σταματάμε. Ποιος είναι ο πραγματικός αντίπαλος ενός αριστερού; Η πλουτοκρατία η οποία πιέζει την τάξη του αριστερού. Ποιος είναι ο πραγματικός αντίπαλος του εθνικιστή; Όσοι δημιουργούν κακό στην πατρίδα του, χωρίς να διαχωρίζονται σε εξωτερικό ή εσωτερικό εχθρό. Ποια είναι τα μέσα για να αντισταθούν οι αριστεροί; Απεργίες όπου ελέγχουν συνδικάτα, πορείες στο δρόμο και κουκούλες οι πιο θερμοί με θερμά επεισόδια. Επιπλέον δημιουργούν μια cult κατάσταση, όπου τελικά ο αριστερός έχει γνωρίσματα, π.χ. το ταγάρι που λέγαμε για τις γυναίκες της πανσπουδαστικής. Ποια είναι τα μέσα αντίστασης των εθνικιστών; Ουσιαστικά έχουν μικρή παρέμβαση σε κοινά, συνήθως όπου δεν δίνεται προσοχή από τις αρχές στο νόμο σε μέρη που καταπατείται φόρα παρτίδα, π.χ. σε υπαίθριες αγορές. Επιπλέον συστήνει υπηρεσίες προς Έλληνες, ώστε να αντισταθμίσει τις απώλειες, όσο μπορεί. Δεν έχει cult κατάσταση, παρά το φαινομενικά ασορτί φανελάκι με το κοντό μαλλάκι. Ακόμα ο εθνικισμός στην Ελλάδα είναι στα σπάργανα, λόγω της κάκιστης κριτικής που είχε τόσα χρόνια επειδή τυγχάνει και οι χούντες να είναι εθνικιστικές ενέργειες, όμως όχι δημοκρατικές. Ο σύγχρονος εθνικισμός στην Ελλάδα είναι αποτέλεσμα δημοκρατικών ενεργειών. Αυτό δεν μπορούν να το χωνέψουν οι αριστεροί, πώς γίνεται άνθρωποι που θα έπρεπε να είναι αριστεροί αφού ανήκουν στην τάξη στόχο, να εμφανίζονται εθνικιστές. Όμως όπως έδειξα αυτές οι δυο έννοιες είναι ασύμβατες, ο οποιοσδήποτε αριστερός μπορεί να γίνει εθνικιστής αρκεί να διαπιστώσει πως δεν βάλλεται ειδικά η τάξη του αλλά όλες οι τάξεις στην Ελλάδα, όλη η Ελλάδα, και πρέπει να συμμετέχει σε μια προσπάθεια ανάτασης, με αλληλοστήριξη, όχι με κουκούλες και χτυπήματα αλλά με συνεισφορά, με συστηματικό τρόπο, υπό μια πολιτική καθοδήγηση.

Λοιπό κύριε Opyrge η Clement Duval, μπορείς να νομίζεις ότι βρίσκεσαι στη κομμούνα του Παρισιού και πως έχεις εδώ όχι τον Bugman αλλά τον εκπρόσωπο του μεγάλου κεφαλαίου που αντιπροσωπεύει τον εχθρό σου και ότι πρέπει να τον εξευτελίσεις στους δικούς του αλλά κάνει λάθος γιατί χρησιμοποιείς τον όρο φασίστας με αναφορά στον όρο του 1945 για να χαρακτηρίσεις τους εθνικιστές του 2012 που γέννησε ο πόλεμος κατά της Ελλάδος (γιατί περί πολέμου πρόκειται) με την εκδίωξή της από τις αγορές. No money no honey...και αρχίσανε οι κινητικότητες, οι έλεγχοι, το μεγαλύτερο φακέλωμα όλων των εποχών. Και σε όλη αυτή την κατάσταση οι αριστεροί βγήκαν να εξευτελίσουν τους "φασίστες". Το πιάνεις το νόημα...σε πιέζει το κράτος από παντού και κάνεις τον παλικαρά στον "φασίστα".......ανώφελη ενέργεια δηλαδή!
Laughing Laughing Laughing
ΝΑΙ....ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΦΑΣΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ.
ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΧΡΥΣΑΥΓΙΔΙΑ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ!!

Η ΑΝΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΒΛΑΚΩΔΗ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΦΛΥΑΡΗ "ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ" ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΙΣΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΡΙΑΣΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΘΑΡΜΑ ΦΑΣΙΣΤΑ, ΝΕΟΝΑΖΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ..


ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΡΕΜΑΛΕΣ !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 12:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πας καλά;
Γιατί με μισείς;
Για τις ιδέες μου;
Για σκέψου το καλύτερα!
Πρέπει να σου στερώ κάτι για να έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα και αδυνατώ να καταλάβω τι σου στερώ!
Μήπως σου έκοψα το ψωμάκι;
Σε πέταξα έξω από το σπίτι σου;
Πείραξα τη γυναίκα σου;
Μήπως τα παιδιά σου;
Σε έκλεψα;
Τίποτα απ΄όλα αυτά!
Απλά σε τρώνε τα ρούχα σου!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 12:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Πας καλά;
Γιατί με μισείς;
Για τις ιδέες μου;
Για σκέψου το καλύτερα!
Πρέπει να σου στερώ κάτι για να έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα και αδυνατώ να καταλάβω τι σου στερώ!
Μήπως σου έκοψα το ψωμάκι;
Σε πέταξα έξω από το σπίτι σου;
Πείραξα τη γυναίκα σου;
Μήπως τα παιδιά σου;
Σε έκλεψα;
Τίποτα απ΄όλα αυτά!
Απλά σε τρώνε τα ρούχα σου!


Φίλε μη ξεφτιλίζεσαι άλλο.
Βλέπεις κανέναν να σε υποστηρίζει ;;;
Δεν είναι μόνο ο όπυργος το πρόβλημα.
Το φόρουμ αυτό όπως πιστεύω ότι θα έχεις καταλάβει ήδη είναι αριστερής και ακροαριστερής ιδεολογίας.
Εχεις ακόμη διάθεση για αγονες και ανούσιες αντιπαραθέσεις που δεν οδηγούν πουθενα;;;
Πρέπει να μάθουμε να ζούμε ειρηνικά με τον πλησίον.
Αρα σε ένα φόρουμ με σαφώς εχθρική ιδεολογία απο τη δική μας το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να αποχωρήσουμε.
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 12:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΤΑ ΜΑΤΘΑΙΟΝ
ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΝ

«..Μη δώσετε τα άγια πράγματα στους σκύλους ούτε να πετάξετε τα μαργαριτάρια στους χοίρους, γιατί αλλιώς, οι χοίροι θα τα καταπατήσουν με τα πόδια τους κι οι σκύλοι θα στραφούν εναντίον σας και θα σας καταξεσκίσουν..»
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 12:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
Bugman έγραψε:
Πας καλά;
Γιατί με μισείς;
Για τις ιδέες μου;
Για σκέψου το καλύτερα!
Πρέπει να σου στερώ κάτι για να έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα και αδυνατώ να καταλάβω τι σου στερώ!
Μήπως σου έκοψα το ψωμάκι;
Σε πέταξα έξω από το σπίτι σου;
Πείραξα τη γυναίκα σου;
Μήπως τα παιδιά σου;
Σε έκλεψα;
Τίποτα απ΄όλα αυτά!
Απλά σε τρώνε τα ρούχα σου!


Φίλε μη ξεφτιλίζεσαι άλλο.
Βλέπεις κανέναν να σε υποστηρίζει ;;;
Δεν είναι μόνο ο όπυργος το πρόβλημα.
Το φόρουμ αυτό όπως πιστεύω ότι θα έχεις καταλάβει ήδη είναι αριστερής και ακροαριστερής ιδεολογίας.
Εχεις ακόμη διάθεση για αγονες και ανούσιες αντιπαραθέσεις που δεν οδηγούν πουθενα;;;
Πρέπει να μάθουμε να ζούμε ειρηνικά με τον πλησίον.
Αρα σε ένα φόρουμ με σαφώς εχθρική ιδεολογία απο τη δική μας το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να αποχωρήσουμε.


Σε βρίσκω λάθος Saruman.
Μπορεί να μας χωρίζουν πολύ περισσότερα από όσα μπορείς να διαννοηθείς διότι κάποιοι πλήρωσαν αδιανόητο τίμημα, εντούτοις ακόμα και προς τον ίδιο σου τον εαυτό είναι ένα χρήσιμο δείγμα του να του αποδείξεις μαζί μας ότι μπορείς να συνυπάρξεις με συμπατριώτες σου με διαφορετικές αντιλήψεις. Μπορεί να η πολιτικές μας αντιπαραθέσεις να μην στέκονται γόνιμες διότι από ότι φαίνεται και είναι κατανοητό κανείς δεν πρόκειται να μετακινηθεί πολιτικά στις ηλικίες μας διότι φέρουμε βαρέως τις μνήμες μας όμως χάριν των παιδιών μας εδώ είναι μια αρένα να τους δείξουμε ότι υπάρχει νέος δρόμος και τον χαράζουμε εμείς οι ίδιοι οι αγεφύρωτοι. Είναι παρακαταθήκη για τα νέα παιδιά το να μπορούμε να δώσουμε τα χέρια κι ας βρίζουμε σιγανά/σιωπηλά ώρες ώρες προσέχοντας να μην μας ακούσουν και μολυνθούν με το δηλητήριο που μολυνθήκαμε εμείς και τα παιδιά μας.
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 1:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε μου senna δεν μπορεί να υπάρξει συννενόηση ανάμεσα σε ανθρώπους που έχουν τελείως διαφορετικές βάσεις δεδομένων πάνω στις οποίες στηρίζουν τις ιδεολογίες τους.
Οταν ξεκινάμε διάλογο στον οποίο νοηματοδοτούμε αλλιώς τις έννοιες και τις αξίες ,αυτός ο διάλογος δεν οδηγεί πουθενά.
Οταν εγώ ορίζω ως καλό αυτό που εσύ ορίζεις ως κακό ,όταν εγώ ορίζω ως πρόοδο αυτό που εσύ ορίζεις ως οπισθοδρόμηση ,όταν εγώ ορίζω ως παιδεία αυτό που εσύ ορίζεις ως φασισμό τότε τι διάλογο να κάνουμε.
Το μόνο που μπορούμε να κάνουμς για να αποφύγουμε την σύρραξη είναι να σεβαστούμε ότι έχουμε τελείως διαφορετικές αντιλήψεις και να σταματήσουμε τον διάλογο.
Ομως περα απο αυτό ,νομίζω έχεις κι εσύ καταλάβει και απο τα post του διαχειριστή και του συντονιστή αλλά και απο τα θεματα των περισσότερων μελών ότι η ιδεολογική κατευθύνση είναι εντελώς ετεροβαρής.
Ενας ,δύο άνθρωποι απο τη μια μεριά και όλοι οι υπόλοιποι απο την άλλη.
Δεν γίνεται συζήτηση έτσι ,αυτό που γίνεται στη πραγματικότητα είναι ομαδικό λυντσαρισμα.
Δεν έχω πλέον καμμία διάθεση να υβρίζωμαι και να συκοφαντούμαι.
Εσείς όμως οι υπόλοιποι που έχετε κοινά στοιχεία στην ιδεολογία σας μπορείται πολύ άνετα να συζητάτε.
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 12, 2013 1:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Saruman,
Δεν θέλω να αλλάξω τον Opyrgo...Απλά του γράφω για να μην σκοτίζεται κάθε φορά και καταλήγει σε ανούσιες αντεπιθέσεις. Νομίζει ότι εκτελεί αποστολή...ότι κάποιος θα ωφεληθεί. Τον έχουν πείσει ότι πρέπει να μισεί εκείνους που υποστηρίζουν εκείνους που δεν πρέπει να υποστηρίζουν. Το γιατί δεν πρέπει το στηρίζουν με μια ιστορία που δεν έχει καμία σχέση με το σήμερα. Βρίσκουν σαθρά παραδείγματα για να ταυτίσουν το σήμερα με το χθες. Ξεχνάνε ότι τα σημερινά μέσα είναι εντελώς διαφορετικά. Δεν χρειάζονται πλατείες και κουκουλοφόροι για να δείξουν πυγμή. Όλα μπορούν να κανονιστούν πίσω από την κοινή θέα με την χρήση του διαδικτύου.
Ἐχουμε λοιπόν τους αριστερούς τύπου Opyrgou να ψάχνουν εναγωνίως για τα στοιχεία των χρυσαυγητών...και των υποστηρικτών τους γενικότερα. Κάνουν έναν κυνήγι μαγισσών, υποπίπτοντας σε εκείνα που θέλουν να αρνηθούν, σε μεθόδους που πρωτίστως καταδικάζουν. Ποντάρουν στο μίσος με την ιδέα ότι πολεμούν το μίσος! Κοροϊδεύουν τους αριστερούς του καναπέ από τον καναπέ τους. Μπορεί μάλιστα ενίοτε να βγαίνουν έξω και να γράφουν κανένα σύνθημα για να βγαίνουν από την απραγία. Με απλά λόγια έχουν μείνει ανικανοποίητοι στην εποχή του διαδικτύου.

Δυστυχώς για κάποιους, ευτυχώς για άλλους, το διαδίκτυο σκοτώνει την αριστερά! Υπάρχει ή όχι ισότητα στην πρόσβαση στο διαδίκτυο; Υπάρχει ή όχι ταξική διαφορά στο διαδίκτυο; Υπάρχει ανάγκη αριστερής έκφρασης στο διαδίκτυο;

Αυτά τα ερωτήματα είναι και προς τον ειλικρινή αριστερό φίλο Ayrton Senna, τον οποίο εκτιμώ για το ήθος του, παρά την διαφορετική μας πολιτική τοποθέτηση.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Σελίδα 1 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center