Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΡΤ - Άντε γεια!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 18, 19, 20  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 9:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν είπα πουθενά ΣΑΡΟΥΜΑΝ ότι τα κόμματα αυτά θα κάνουν εξύγίανση..είπα ότι ΠΡΕΠΕΙ να κανουν εξυγίανση.....αλλά δεν το βλέπω πλέον εφικτό....
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 9:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
Δεν είπα πουθενά ΣΑΡΟΥΜΑΝ ότι τα κόμματα αυτά θα κάνουν εξύγίανση..είπα ότι ΠΡΕΠΕΙ να κανουν εξυγίανση.....αλλά δεν το βλέπω πλέον εφικτό....


Βρε συ μαράκι εσύ θα με τρελλάνεις.
Πρέπει να κάνουν εξυγίανση οι ίδιοι που προκάλεσαν τα σκάνδαλα;;;
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 9:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ωραία ΣΑΡΟΥΜΑΝ, επειδή δεν θελω να σε τρελάνω, θα σε ρωτήσω κάτι, ΠΟΙΟΣ πιστεύεις ότι θα ΠΡΕΠΕΙ να κάνει εξυγίανση?
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 9:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
διαφέρει στη μεθοδο απο το φασισμό?


Οι καλές ερωτήσεις περνάνε πάντα απαρατήρητες... Βαθιά μέσα σου θα ξέρεις όμως ότι κάποτε προσπάθησες... Cool
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 9:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ωραία ΣΑΡΟΥΜΑΝ, επειδή δεν θελω να σε τρελάνω, θα σε ρωτήσω κάτι, ΠΟΙΟΣ πιστεύεις ότι θα ΠΡΕΠΕΙ να κάνει εξυγίανση?


Θα σου απαντήσω Μαρία.
Θα περίμενε κανείς ότι επειτα απο την οικονομική καταστροφή της χώρας,το πλήρες ξεγύμνωμα των απατεώνων πολιτικών ,με τις offshore εταιρίες ,με τις καταθέσεις στο εξωτερικό ,με τα σκάνδαλα με τις μιζες,με την καταλήστευση των ταμείων,με τις φαρσοκωμωδίες των δηθεν εξεταστικών και προανακριτικών επιτροπων,με τις αποφάσεις των ανωτατων δικαστηρίων της χώρας για τη διαρκή καταπάτηση του συντάγματος ,θα άρχιζε να στήνετε ένα καινούργιο πολιτικό σκηνικό στη χώρα.
Θα περίμενε κανείς νέοι άνθρωποι με νέες ιδέες και νέα οράματα,με ηθικές αξίες και ελληνική παιδεία , να αντικαταστήσουν το παλιό διεφθαρμένο και χρεωκοπημένο πολιτικό κατεστημένο.
Ομως ποιά είναι η πραγματικότητα;;;
Ποιοί είναι τελικά αυτοί που μας προέκυψαν που θα αλλάξουν τη πολιτική σαπίλα;;;
H συμμορία των τραμπούκων της χρυσής αυγής.
Αρα το συμπέρασμα μου είναι το εξής.
Είμαστε ηδη τελειωμένοι και σαν χώρα και σαν κοινωνία και σαν οικονομία και σαν πολιτισμό.
Απλώς περνάμε τη κατάσταση άρνησης που προηγείται του θανάτου.
Μη με ρωτάς λοιπόν εμένα ποιός θα κάνει εξυγίανση.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 9:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μην ανησυχείς....το 'δημοκρατικο τόξο' θα κάνει τα πάντα για να μην πάρει τα ηνία της χωρας η Χ.Α.

τώρα θα δω εξτρα, διότι έχει ψωμί.....
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 9:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
Bonnot έγραψε:
MARIA έγραψε:
O πάκης μιλάει για την φωνή της αμερικής και της αυστραλίας που ειναι υπερ των μαντρόσκυλων της ΕΡΤ????
"πάκη" να πεις τον πατέρα σου ΦΑΣΙΣΤΟΤΣΟΓΛΑΝΟ!!!!


Bonnot ξεπέρασες πάλι τα ορια.
Η μαρία δε σε εξυβρισε ποτέ.
Δε γίνονται έστι οι αντιπαραθέσεις.
Το να βριζεις οικογένειες είναι απαράδεκτο.
Βρίζει με αυτό τον τρόπο ("πάκης") συνανθρώπους μου.
Αν εσένα δεν σε νοιάζει που το κάνει αυτό...για μένα δεν ισχύει το ίδιο.

υ.γ. Και δεν θα είσαι εσύ ο κριτής των μη-ευπρεπών...
Σε μάθαμε κι εσένα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 10:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skakos έγραψε:
Darkmind έγραψε:
skakos έγραψε:

Φταίει η φωτογραφία σου αγαπητή Μαρία. Βάλε μια φωτο με τεράστια βυζιά όπως έβαζαν κάτι άλλες και θα δεις πόσο θα αρχίσουν να γεφυρώνονται οι διαφορές και να μειώνονται οι εντάσεις...


Εκτός τόπου και χρόνου. Μάλλον είχε δίκιο σε αυτό που είπε ο Ιωάννης, ότι το πρόβλημα σου δεν είναι φιλοσοφικό/στοχαστικό. "μπουρδέλο, γαμάμε, πουτάνα όλα, βυζιά" και πάει λέγοντας.


Δέξου το χιούμορ. Προσπάθεια θέλει. Πολύ τσαντισμένος είσαι. Κάνε κάτι φίλε.

ΥΓ. Ενώ το να κατηγορείς κάποιον για το τι είναι και να μην αναφέρεσαι στο τι είπε είναι σωστό... Wink


Χιούμορ ξε-χιούμορ, είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Και πού είδες ότι είμαι εγώ πολύ τσαντισμένος; Άλλος γράφει μετα μανίας τελευταία "μπουρδέλο, γαμάμε, πουτάνα όλα, βυζιά" κτλ.

ΥΓ. πάντα ανφέρομαι στο τί είπε κάποιος.
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 10:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
μην ανησυχείς....το 'δημοκρατικο τόξο' θα κάνει τα πάντα για να μην πάρει τα ηνία της χωρας η Χ.Α.
Το 'δημοκρατικό τόξο' δεν μπορεί να κάνει τίποτα μπροστά στο σύστημα που θέλει σε αυτά τα ποσοστά τη ΧΑ.
Γιατί πού αλλού θα έβρισκε η κυβέρνηση συμμάχους και μπροστάντζες σε αυτήν την επίθεση που έχει εξαπολύσει στην κοινωνία??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 10:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skakos έγραψε:
Darkmind έγραψε:
skakos έγραψε:

Είναι εντυπωσιακό πως οι άνθρωποι αντιδρούν σε κάτι σωστό μόνο και μόνο επειδή το είπε κάποιος που δεν συμπαθούν.

Πού το είδες εσύ το σωστό;

skakos έγραψε:
Αν το ίδιο έγραφε ο ΣΥΡΙΖΑ στη σελίδα του ή κανένα αναρχο-κομμουνιστικό κομματίδιο θα έκανες τα ίδια σχόλια;

Σαφέστατα.


Η ατάκα που σχολίαζες για την κατάντια της υπερβολικής δημοκρατίας είναι σωστή. Και εσύ φαγώθηκες να σχολιάσεις ΠΟΙΟΣ την αναπαρήγαγε.


Επειδή κατά την άποψη σου είναι σωστή, τι σημαίνει αυτό; Θα βάζουμε λόγια στους αρχαίους; Επιπλέον, ο λόγος που το έβαλα είναι επειδή η Μαρία το ζήτησε: δημοσιεύσεις δικές της που να συμπίπτουν με αυτές της χ.α Επομένως καθόλου δεν φαγώθηκα, απλά είσαι ξανά εκτός τόπου και χρόνου, επειδή κατά κανόνα διαβάζεις και ποστάρεις στα θέματα που αναρτάς εσύ. Μπαίνεις όποτε λάχει σε κανα άλλο θέμα κ έχοντας διαβάσει κανα 2 ποστ λες να ρίξεις κι εσύ καμιά προτασούλα. Άσε μας ρε φίλε!
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 11:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είναι πράγματι απίστευτο αυτό που συμβαίνει.
Δε ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω.
Η γνωστη "αγανακτισμένη" νεοδημοκρατισσα κυράτσα ,τανια ιακωβίδου εξανίσταται και φωνάζει αυτή τη στιγμή στο extra για τους τεραστιους μισθούς που επαιρναν τα κομματοσκυλα της ΕΡΤ ,τους οποίους έδινε το ίδιο της το κόμμα ,για τις κομματικές παρέες που έβαζαν τους "δικούς τους" κομματικά στην ΕΡΤ ,που ανήκαν στη ΝΔ και την απίστευτη κομματοκρατία ,που το ίδιο της το κόμμα εγκατέστησε και τα οικονομικά σκάνδαλα που τίναξαν στον αέρα τον προυπολογισμό της ΕΡΤ που το ίδιο της το κόμμα προκάλεσε.
Και φωνάζει τώρα η αγανακτισμένη κυράτσα για όλα αυτα που το ίδιο της το κόμμα προκάλεσε.
Η αυθάδεια και το θράσος εχουν ξεπεράσει κάθε προηγούμενο σε αυτή τη χώρα.
Απορώ τι είδους τιμωρία θα ήταν αρκετή για όλα αυτα τα καθαρματα που τίναξαν στον αέρα ολόκληρο το κράτος και που τώρα με περισσό θράσος και απίστευτη αναιδεια τα ίδια αυτα καθάρματα μιλούν για εξυγίανση!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 11:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ti μου θυμίζει ,τι μου θυμίζει,

τον βάζω να με βρίζει ,να με βρίζουν κι άλλοι
και τονε επλερώνω για αυτο,
το κάνει και στο θέατρο ο παραγωγός
αλλα εκει ειναι φανερη η ηθοποιία
στην Πολιτική δε φάνηκε ποτέ αυτου του είδους η ηθοποιια
μιλάμε για Οσκαρ σκηνοθεσίας ,τιμιτικές πλακέτες για τη μουσική
και τον θίασο ,ουτε ο Πρετεντέρης δεν έχει φτιάξει τέτοιες ταινίες

τι να πούμε εμεις αι ερασιτέχναι.....

γάμα τα

_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 20, 2013 9:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skakos έγραψε:
Ρε Bonnot χαλάρωσε. Τι απειλές είναι αυτές; Δηλαδή όποιος μιλάει και έχει άλλη άποψη από εσένα είναι φασίστας; Η Μαρία στοχοποιήθηκε με τον ίδιο (και πιο έντονα μπορώ να πω) τρόπο που στοχοποιήθηκαν και οι υπάλληλοι της ΕΡΤ.

Με πολλές σημαντικές διαφορές ωστόσο. Ενώ η Μαρία προσπαθεί (κακώς ασχολείται αν ρωτάς εμένα) να εξηγήσει γιατί ό,τι λέει το λένε και άλλοι οι υπάλληλοι της ΕΡΤ δεν προσπαθούν να αντ-αποδείξουν τίποτα. Απλά ΘΕΛΟΥΝ και ΑΠΑΙΤΟΥΝ να ανοίξει πάλι η ΕΡΤ και να συνεχίζει να λειτουργεί επειδή... έτσι.

Το κλείσιμο της ΕΡΤ το υποστηρίζουν πολλοί. Μεταξύ τους και εγώ. Φαίνεται λοιπόν είμαι φλούφλης και θέλω να σπείρω τον φασισμό. Τόσο εύκολα γίνεται κάποιος φασίστας στην Ελλάδα. Απλά με το να πει την άποψη του και να διαφωνήσει με τα κατάλληλα άτομα.

Θα σου έλεγα "δεν είμαι φασίστας" αλλά αυτό θα σε νομιμοποιούσε σε ένα περίεργο ρόλο ελέγχου των άλλων στο τι είναι και τι δεν είναι.

Σου λέω λοιπόν: να-μην-σε-νοιάζει-τι-είμαι-και-η-ΕΡΤ-πρέπει-να-κλείσει. Αν θες το συζητάμε. Αν όχι, ΟΚ.


Βρε καλώς τον Skakoooo
που ήσουνα πουλάκι μου δημοκρατικό όταν εγώ φώναζα ότι ο bonnot είναι φασίστας διότι δεν αντίκειται στις διαφορετικές απόψεις αλλά αντίκειται στο να διατυπώνονται !!!!!!!!! ????????????????

εεεεεεε?
όψιμε δημοκράτη !! (εκτός κι αν τακτοποιούσες εκείνον τον καιρό καμιά πιτσιρίκα μόνον έτσι δικαιολογήσαι Laughing )
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 20, 2013 9:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

γι αυτό ειπα ΣΑΡΟΥΜΑΝ, πάω να δω έξτρα, διότι έχει ψωμί...

Αν ΔΕΝ χρησιμοποιήσει η ΧΏΡΑ μας τους άριστους και τους ικανούς, ποτέ δεν θα μπορέσουμε να αναβαθμιστούμε...ΠΟΤΕ όμως....
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 20, 2013 10:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ayrton Senna έγραψε:
skakos έγραψε:
Ρε Bonnot χαλάρωσε. Τι απειλές είναι αυτές; Δηλαδή όποιος μιλάει και έχει άλλη άποψη από εσένα είναι φασίστας; Η Μαρία στοχοποιήθηκε με τον ίδιο (και πιο έντονα μπορώ να πω) τρόπο που στοχοποιήθηκαν και οι υπάλληλοι της ΕΡΤ.

Με πολλές σημαντικές διαφορές ωστόσο. Ενώ η Μαρία προσπαθεί (κακώς ασχολείται αν ρωτάς εμένα) να εξηγήσει γιατί ό,τι λέει το λένε και άλλοι οι υπάλληλοι της ΕΡΤ δεν προσπαθούν να αντ-αποδείξουν τίποτα. Απλά ΘΕΛΟΥΝ και ΑΠΑΙΤΟΥΝ να ανοίξει πάλι η ΕΡΤ και να συνεχίζει να λειτουργεί επειδή... έτσι.

Το κλείσιμο της ΕΡΤ το υποστηρίζουν πολλοί. Μεταξύ τους και εγώ. Φαίνεται λοιπόν είμαι φλούφλης και θέλω να σπείρω τον φασισμό. Τόσο εύκολα γίνεται κάποιος φασίστας στην Ελλάδα. Απλά με το να πει την άποψη του και να διαφωνήσει με τα κατάλληλα άτομα.

Θα σου έλεγα "δεν είμαι φασίστας" αλλά αυτό θα σε νομιμοποιούσε σε ένα περίεργο ρόλο ελέγχου των άλλων στο τι είναι και τι δεν είναι.

Σου λέω λοιπόν: να-μην-σε-νοιάζει-τι-είμαι-και-η-ΕΡΤ-πρέπει-να-κλείσει. Αν θες το συζητάμε. Αν όχι, ΟΚ.


Βρε καλώς τον Skakoooo
που ήσουνα πουλάκι μου δημοκρατικό όταν εγώ φώναζα ότι ο bonnot είναι φασίστας διότι δεν αντίκειται στις διαφορετικές απόψεις αλλά αντίκειται στο να διατυπώνονται !!!!!!!!! ????????????????

εεεεεεε?
όψιμε δημοκράτη !! (εκτός κι αν τακτοποιούσες εκείνον τον καιρό καμιά πιτσιρίκα μόνον έτσι δικαιολογήσαι Laughing )
Kαι σου τα λέει αυτά skakos ένας "Αριστερός" των αμφιθεάτρων και του Die Linke!
Όχι ό,τι κι ό,τι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 18, 19, 20  Επόμενο
Σελίδα 15 από 20

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center