Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΡΤ - Άντε γεια!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 10:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εσύ μάλλον έχεις το θέμα επειδή ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι άλλο πράγμα συζητάμε.
Δεν μιλάω στα 2 τελευταία μου ποστ για τα διαστρεβλωμένα του Ισοκράτη, αλλά για το ότι αντιγράφεις τη χ.α λιγότερο ή περισσότερο. Το λέω μόνο εγώ; Όχι. Στο είπε και ο φίλος σου ο σάρουμαν αρκετές φορές.
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 11:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αγαπητέ Saruman συγνώμη για την σημερινή ένταση στην οποία ξέφυγα.
Είναι σημαντικές οι διαφορές μας αλλά όχι αγεφύρωτες πιστεύω. Μια λύση θα βρεθεί για να προχωρήσει αυτό που έχει ανάγκη ο τόπος με τις ελάχιστες δυνατές απώλειες στο ελάχιστο δυνατό επίπεδο.
Να είσαι καλά για την εξαίρετη ευγένειά σου που με επανέφερε.
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 11:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ναι σκοτεινόμυαλε,

αλλά το πρόβλημα ειναι το εξής, αυτά που λετε εσύ, ο σάρουμαν και ο όπυργος δεν ευσταθούν κατά την γνώμη μου...διότι καίτοι ζήτησα τις κοπιες που έχω κάνει, ο μεν ένας ειπε 'έ όχι και κόπιες αλλά συμφωνείς μαζί τους' ο άλλος είπε 'κάνεις κόπιες από τις αναρτήσεις της Χ.Α., αλλα δεν ξέρω τι' και ο τρίτος, 'κάνεις κόπιες από την Χ.Α. -γιατι έτσι το λέω εγώ-' χωρίς ΚΑΝΕΙΣ να φέρνει τις κόπιες ρε αδελφέ! δηλαδή, άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε...

ουτως ή άλλως ο κάθε άνθρωπος και εσύ μέσα, διαβάζει ιστορία, τέχνη, φιλοσοφία, πολιτική, φυσική, φιλολογία, εφημερίδα εσπρεσσο, playboy, ή βλέπει ντοκυμαντέρ τέχνης, χορού, περιβαλλοντολογίας, πολιτικής, ή ακούει απο φίλους ή συγγενείς του, απόψεις για διάφορα επίκαιρα -και όχι μόνον- θέματα κλπ κλπ

...μέσα απο εκεί ενδεχομένως να ενστερνίζεται ιδέες και απόψεις που θα τις αναπαράγει αργότερα ως ορθές κατά την γνώμη ΤΟΥ....Δεν μπορώ να φανταστώ που ειναι το παράξενο σε αυτό...Έχω διαβάσει εδω μέσα απόψεις με τις οποίες ΔΕΝ συμφωνώ σε καμία περίπτωση...Ομως, δεν επιτέθηκα ευθέως σε κάποιον γι αυτές...


Δεν αντιλαμβάνομαι που είναι το κακό να εκφράζει κανείς την άποψή του? και δεν αντιλαμβάνομαι αν πειράζουν οι δικές ΜΟΥ απόψεις που ειναι σε πλήρη αντίθεση με τις δικές σου, ή αν σε πειράζουν οι απόψεις των ανθρώπων γενικότερα....

...και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πω ότι εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι που αντιγράφουν το ιντιμιντια για παράδειγμα, διότι δεν με ενοχλεί καθόλου.
Οταν εντερνίζεσαι κανείς απόψεις και ιδέες έιναι σεβαστό θέλω να πω...
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ayrton Senna έγραψε:
Αγαπητέ Saruman συγνώμη για την σημερινή ένταση στην οποία ξέφυγα.
Είναι σημαντικές οι διαφορές μας αλλά όχι αγεφύρωτες πιστεύω. Μια λύση θα βρεθεί για να προχωρήσει αυτό που έχει ανάγκη ο τόπος με τις ελάχιστες δυνατές απώλειες στο ελάχιστο δυνατό επίπεδο.
Να είσαι καλά για την εξαίρετη ευγένειά σου που με επανέφερε.


Δεν είναι αγεφύρωτες οι απόψεις μας φίλε μου, απλά εγώ μερικες φορές εμμένω στη δική μου.
Πόσο ωραίο θα ήταν να μπορούσα να δεχτώ τη διαφορετική άποψη ,ως δώρο που μου δίδεται για να επανελεγξω τη δική μου.
Δεν τα έχω καταφερει ακόμα καλέ μου φίλε senna ,προσπαθώ όμως Crying or Very sad
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ναι σκοτεινόμυαλε,

αλλά το πρόβλημα ειναι το εξής, αυτά που λετε εσύ, ο σάρουμαν και ο όπυργος δεν ευσταθούν κατά την γνώμη μου...διότι καίτοι ζήτησα τις κοπιες που έχω κάνει, ο μεν ένας ειπε 'έ όχι και κόπιες αλλά συμφωνείς μαζί τους' ο άλλος είπε 'κάνεις κόπιες από τις αναρτήσεις της Χ.Α., αλλα δεν ξέρω τι' και ο τρίτος, 'κάνεις κόπιες από την Χ.Α. -γιατι έτσι το λέω εγώ-' χωρίς ΚΑΝΕΙΣ να φέρνει τις κόπιες ρε αδελφέ! δηλαδή, άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε...

ουτως ή άλλως ο κάθε άνθρωπος και εσύ μέσα, διαβάζει ιστορία, τέχνη, φιλοσοφία, πολιτική, φυσική, φιλολογία, εφημερίδα εσπρεσσο, playboy, ή βλέπει ντοκυμαντέρ τέχνης, χορού, περιβαλλοντολογίας, πολιτικής, ή ακούει απο φίλους ή συγγενείς του, απόψεις για διάφορα επίκαιρα -και όχι μόνον- θέματα κλπ κλπ

...μέσα απο εκεί ενδεχομένως να ενστερνίζεται ιδέες και απόψεις που θα τις αναπαράγει αργότερα ως ορθές κατά την γνώμη ΤΟΥ....Δεν μπορώ να φανταστώ που ειναι το παράξενο σε αυτό...Έχω διαβάσει εδω μέσα απόψεις με τις οποίες ΔΕΝ συμφωνώ σε καμία περίπτωση...Ομως, δεν επιτέθηκα ευθέως σε κάποιον γι αυτές...


Δεν αντιλαμβάνομαι που είναι το κακό να εκφράζει κανείς την άποψή του? και δεν αντιλαμβάνομαι αν πειράζουν οι δικές ΜΟΥ απόψεις που ειναι σε πλήρη αντίθεση με τις δικές σου, ή αν σε πειράζουν οι απόψεις των ανθρώπων γενικότερα....

...και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πω ότι εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι που αντιγράφουν το ιντιμιντια για παράδειγμα, διότι δεν με ενοχλεί καθόλου.
Οταν εντερνίζεσαι κανείς απόψεις και ιδέες έιναι σεβαστό θέλω να πω...


Φταίει η φωτογραφία σου αγαπητή Μαρία. Βάλε μια φωτο με τεράστια βυζιά όπως έβαζαν κάτι άλλες και θα δεις πόσο θα αρχίσουν να γεφυρώνονται οι διαφορές και να μειώνονται οι εντάσεις... Wink
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian έγραψε:
MARIA έγραψε:
φέρε τις αποδείξεις...δηλαδή ανακοινώσεις της χ.α. VS δικών ΜΟΥ αναρτήσεων


MARIA έγραψε:
αυτό που έμαθα όμως και με ενόχλησε πολύ, είναι το επίδομα των εργαζομένων στην ΕΡΤ για καφέ, το οποίο άγγιζε τα 300 ευρώ το μήνα

VS

χρ.αυγη Αθηνας έγραψε:
300ευρώ το μήνα επίδομα για τους καφέδες στην ΕΡΤ


Ας κρίνουμε τις απόψεις. Και όχι το από που (μπορεί να) προήλθαν. Έλεος!
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Darkmind έγραψε:
MARIA έγραψε:

Δεν παπαγαλίζω τίποτα…η λογική μου η ρημάδα παπαγαλίζει


MARIA έγραψε:
η δημοκρατία σε αυτή την χώρα έχει ακριβώς μετατραπεί σε αυτό που ειπε ο Ισοκράτης:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.»


Παράθεση:
Πασίγνωστη είναι η ρήση του Ισοκράτους* που παραδέχεται τις αυτοκαταστροφικές τάσεις του πολιτεύματος αυτού:«Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.».

Arrow http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/h-dhmokratia-tous-h-ajiokratia-mas#.UcCZM9hqB6M


*Η καθαρεύουσα το μάρανε το λοβοτομημένο χρυσαύγουλο. Mας διαβεβαιώνει δε, ότι η ρήση είναι πασίγνωστη. Εγώ θα έλεγα ότι η βλακεία που τους δέρνει είναι πασίγνωστη και απύθμενη.
Μετά, προχωράει σε εμβριθή ανάλυση «Θα ήταν περιττό να παραθέσουμε τις σχετικές ρήσεις των μεγάλων αυτών ανδρών» (επειδή τους παίζουνε στα δάχτυλα τους αρχαίους, τους ξέρουν απέξω και ανακατωτά όπως φαίνεται) και βγάζει τρομερά συμπεράσματα «Έχουν δε κοινούς στόχους, δημοκρατία και αναρχία. Αποτελέσματά τους η ασυδοσία και το χάος». Προσέξτε ότι αυτό προκύπτει από την έννοια της δημοκρατίας. Και φανταστείτε τώρα, το κάθε καμένο να διαμορφώνει πολιτική άποψη απο το λαϊκιστικό σύνδεσμο χρυσής αυγής!


Είναι εντυπωσιακό, αλλά αντιδράς σε μια ΠΡΑΓΜΑΤΙ πασίγνωστη ρήση. Laughing

Είναι εντυπωσιακό πως οι άνθρωποι αντιδρούν σε κάτι σωστό μόνο και μόνο επειδή το είπε κάποιος που δεν συμπαθούν. Αν το ίδιο έγραφε ο ΣΥΡΙΖΑ στη σελίδα του ή κανένα αναρχο-κομμουνιστικό κομματίδιο θα έκανες τα ίδια σχόλια;

ΥΓ. ΝΑΙ. Η δημοκρατία είναι η διεθφαρμένη εκδοχή της Πολιτειοκρατίας.
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
ΜΑΡΙΑ

Εχεις καταλάβει ότι οι αναρτήσεις σου σχετικά με το θέμα της ΕΡΤ είναι ταυτόσημες με τα δελτία τύπου της κυβέρνησης και της χρυσής αυγής;;;
Είτε διαβάζω τις δικές σου αναρτήσεις είτε τα δελτία τύπου του Κεδίκογλου ,το ίδιο και το αυτό.
Αφού λοιπόν δεν είσαι κολλημένο άτομο και δεn εξαρτάται η γνώμη σου απο το κόμμα που υποστηρίζεις ,μήπως πρέπει να σε προβληματίσει η τόσο μεγάλη ταύτιση αποψεων με τους κλέφτες και τους μιζαδόρους της ΝΔΟΥΛΑΣ και με το κόμμα που μου λές ότι δεν είσαι κολλημένη αλλα αντιγράφεις τις ανακοινώσεις του ;;;


Της κυβέρνησης; Εννοείς αυτά που μέχρι πρότινος έβγαζε στο δελτίο ειδήσεων της η ΕΡΤ; Laughing
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
SARUMAN,

Άρα, επιβεβαιώνεται (αφού δεν έφερες κάτι) ότι δεν κάνω πιστές αντιγραφές κομματικών δηλώσεων...όπως ισχυρίσθηκες πάνω στα νεύρα σου....

Αρα μην μου λες ότι αντιγράφω τα του κεδίκογλου (καλή μαϊμού και αυτός) και της χ.α. διότι θα με αναγκάσεις να πω ότι αντιγράφεις τις δηλώσεις του παπαδημούλη και μετά δικαίως θα με κατηγορείς…έτσι θα το πάμε δηλαδή?
Δεν υπάρχει μέση οδός?
Απαγορεύεται να συμφωνεί κάποιος με την κίνηση αυτή που έγινε??

Και σε ρώτησα πολλά, αλλά εσύ προτίμησες να απαντήσεις ΠΑΛΙ με τσιτάτα…

…και ενώ έχουν ΗΔΗ υπογράψει για την αποχώρηση χιλιάδων υπαλλήλων από το δημόσιο, πως θα γίνει αυτό??με ποιόν τρόπο? Υπάρχουν τουλάχιστον 15.000 υπάλληλοι που είναι ο καιρός τους να βγουν στην σύνταξη?
Αν ναι, δεν το γνωρίζουν στις κυβερνήσεις??
Υπαρχουν τρόποι από την άλλη να μετρήσεις την απόδοση των εργαζομένων στο δημόσιο? Υπάρχουν καταδίκες δημοσίων υπαλλήλων? Υπαρχουν υπάλληλοι που έχουν ‘φάει’ τουλάχιστον 3 αναφορές από απλούς πολιτες?
Και αν ναι, γιατί δεν βλέπουν ΑΜΕΣΑ την πόρτα της εξόδου? Ποιος το εμποδίζει???
Δεν απαντάς…

Όταν θα γίνει η εκκαθάριση των 15.000 υπαλλήλων, δεν θα υπάρξει κόστος??
Και όταν υπέγραφαν την απόλυση χιλιάδων υπαλλήλων από τον δημόσιο τομέα, γιατί κανείς σας δεν εναντιώθηκε??Γιατι κανείς δεν βγήκε στον δρόμο??Γιατί δεν είδα ούτε ΕΝΑ ποστ εδώ, πάνω σε αυτό το μείζον θέμα???

Τώρα θυμηθήκαμε όλοι τι υπογράψαμε???

Και φυσικά εκανες γαργάρα το ΜΑΥΡΟ που υπήρξε και εξακολουθεί να υπάρχει στο ΑΛΤΕΡ τόσο καιρό…αυτοί οι εργαζόμενοι ΔΕΝ ειχαν ψυχή???? Ποιος μίλησε γι αυτούς???
Ποιος έκανε πορείες και πάρτυ διαμαρτυρίας??
Ήταν παιδιά ενός κατώτερου Θεού???
Αν λοιπόν υποστηρίζουμε τον κόσμο που χάνει την θέση του , θα πρέπει ΠΑΝΤΑ να είμαστε δίπλα του και όχι επιλεκτικά δίπλα του…Για το 1,5 εκ ανθρώπων. που έχουν χάσει την θέση τους τι έκανες? Πότε φώναξες? Μήπως αποφάσισες να φωνάξεις όταν από 1.500.000 έγιναν 1.502.900 ?? τότε σε τσίμπησε η μύγα???
Δεν αντιλαμβάνομαι…

Και εσύ με ΠΟΙΟΝ ακριβώς τρόπο γνωρίζεις ότι ΟΛΟΙ οι υπάλληλοι της ΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΑΜΟΙΡΟΙ ΕΥΘΥΝΩΝ..μπορώ να έχω κάποια στοιχεία?? Υπάρχουν δηλαδή αποτελέσματα ΑΣΕΠ ή παρόμοιων διαγωνισμών μέσω των οποίων κατέλαβαν αυτές τις θέσεις? Αν ναι , σου είπα ότι τα περιμένω ώστε να αναθεωρησω -τουλάχιστον μερικώς την άποψη μου-...

Και βλέπω ότι εξακολουθείς την καραμέλα του οπύργου, χωρίς να διαβάζεις και χωρίς να βλέπεις τα επιχειρήματά μου…αυτό είναι τουλάχιστον φασιστικό (για να χρησιμοποιήσω και εγώ βαριά φρασεολογία)…Ενοχλεί πολύ που κάποιοι άνθρωποι είναι υπερ κάποιων κινήσεων που έπρεπε ΛΕΩ ΞΑΝΑ, να έχουν γίνει εδώ και πολλά χρόνια και χωρίς να υπάρχει πάνω από το κεφάλι μας η Τρόικα…τι παράλογο υπάρχει σε αυτό που λέω δηλαδή?

Περιμένω να μου απαντήσεις με επιχειρήματα....και όχι του τύπου 'είσαι χ.α. και γι αυτό, δεν απαντώ'....διότι δεν βρισκω ισχυρό ένα τέτοιο επιχείρημα...


Μην γράφεις πολλά. Μπορεί να βρουν ότι αντέγραψες κανένα κόμμα ή τελεία από το site της ΧΑ και να σε στηλιτεύσουν... Wink

ΥΓ. Ναι, όταν υπογράφαμε για τους 15000 δεν αντέδρασε κανένας γιατί δεν πίστευε κανένας ότι θα γίνει. Άλλο η υπογραφή, άλλο το ότι τον παίζουμε. Κλασικό...
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:

Γιατί αν συμφωνήσω δηλαδή σε κάτι με τον Παπαδημούλη σημαίνει ότι είμαι σύριζα;;;


Θυμήσου το αυτό.
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
Ayrton Senna έγραψε:
SARUMAN έγραψε:


Γιατί αν συμφωνήσω δηλαδή σε κάτι με τον Παπαδημούλη σημαίνει ότι είμαι σύριζα;;;



ΕΛΕΟΣ !! Αυτό δεν φωνάζω εδώ και μέρες αγαπητέ Saruman ? !!

Άρα αναγνωρίζεις ότι το συμφωνεί με τον Σαμαρά στο θέμα της ΕΡΤ δεν το καθιστά ψηφοφόρο της ΝΔ.

Αν το αρνηθείς τέλος εγώ έχω φύγει ! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


ΕΛΕΟΣ !! TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ Η ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ
ΕΛΕΟΣ !! ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ;;
ΕΛΕΟΣ !! ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΦΑΣΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ;;;


Σιωπή! Θα ξυπνήσεις τους εργαζόμενους της ΕΡΤ.
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian έγραψε:
Bonnot έγραψε:
MARIA έγραψε:
SARUMAN,

Άρα, επιβεβαιώνεται (αφού δεν έφερες κάτι) ότι δεν κάνω πιστές αντιγραφές κομματικών δηλώσεων...όπως ισχυρίσθηκες πάνω στα νεύρα σου....
Φυσικά και κάνεις πιστές αντιγραφές κομματικών δηλώσεων και ιδιαίτερα της κομματικής σου γραμμής...και το επιβεβαιώνω KAI εγώ που δεν έχω νεύρα αυτή τη στιγμή....


Laughing Laughing

Οφ τόπικ: περιμένω μπας και ισχύει η πισινή μου ότι η Μαρία δεν είναι φασίστρια να πει κάποια στιγμή
Α. συμφωνώ με χρυσή αυγή:
1.
2.
...
1000.
πράγματα
Β. δεν συμφωνώ με χρυσή αυγή:
1.
2.
3.
4.
5.
πράγματα.


Διώξεις και φακέλωμα;

Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skakos έγραψε:

Φταίει η φωτογραφία σου αγαπητή Μαρία. Βάλε μια φωτο με τεράστια βυζιά όπως έβαζαν κάτι άλλες και θα δεις πόσο θα αρχίσουν να γεφυρώνονται οι διαφορές και να μειώνονται οι εντάσεις... Wink


Και που το ξέρεις εσύ ότι η Μαρία έχει μεγάλα βυζιά.
Την έχεις δεί;;;;
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skakos έγραψε:

Είναι εντυπωσιακό πως οι άνθρωποι αντιδρούν σε κάτι σωστό μόνο και μόνο επειδή το είπε κάποιος που δεν συμπαθούν.

Πού το είδες εσύ το σωστό;

skakos έγραψε:
Αν το ίδιο έγραφε ο ΣΥΡΙΖΑ στη σελίδα του ή κανένα αναρχο-κομμουνιστικό κομματίδιο θα έκανες τα ίδια σχόλια;

Σαφέστατα.
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 19, 2013 12:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MH ΦΟΒΑΣΑΙ ΦΙΛΕ ΣΚΑΚΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΑΛΛΟ.
Η ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΖΕΙΣ ΟΣΟ ΘΕΣ.
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Επόμενο
Σελίδα 11 από 20

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center