Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΡΤ - Άντε γεια!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 18, 19, 20  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 3:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιατί αν συμφωνήσω δηλαδή σε κάτι με τον Παπαδημούλη σημαίνει ότι είμαι σύριζα;;;

Όχι φυσικά και αυτό προσπαθώ να σου πω τόση ώρα! Κάποιος κακόπιστος όμως θα πει αυτό…και άντε εσύ να τον πείσεις για το αντίθετο..Και για αυτό τον λόγο είπα σε προηγούμενο ποστ, ότι αν έμενε στις θέσεις του περί βρώμικης ΕΡΤ ο Τσιπρας και δεν έκανε κωλοτούμπα, θα τον υποστήριζα για αυτή την επιλογή του…


Θα μπορούσα να πω το ίδιο και για σένα

Όχι δεν θα μπορούσες, διότι εδώ και τόσα πόστ χρησιμοποιώ επιχειρήματα, για τα οποία δεν΄εχω λάβει καμία απάντηση ουσιαστική..





...και αν υπέγραψαν για 150.000 ακόμα χειρότερα…γιατί? Διότι από την πρώτη στιγμή που το υπέγραψαν θα έπρεπε να έχουν συσταθεί ομάδες αξιολογησης από ανεξάρτητους φορείς , θα έπρεπε να έχουν χωθεί στα χαρτιά και να διαβάζουν αναφορές και παράλληλα να εκπαιδεύονταν και οι ανευθυνουπεύθυνοι προισταμένοι τους πανω σε θέματα αξιολογησης...(να βλέπαμε appraisal reports και στο δημόσιο και τι στον κόσμο)…έτσι γινονται οι δουλειές στις σοβαρές χώρες, όχι με κουμπαριές, ούτε με ταψιά γεμάτα καταϊφι… αλλά ούτε και με προβολη big boobies

Αλλά ακόμα και την στιγμή που γράφτηκες σε αυτό το φόρουμ, δεν σε είδα να γράφεις για τα μείζονα αυτά θέματα…

Ποιοι υπογράψαμε;;;;;;;;;;ρώτησες με έμφαση

Η χώρα, η διοίκηση της χώρας…και πως είναι δυνατόν να μην είμαστε κανείς ΝΔ, ΔΗΜΑΡ, ΠΑΣΟΚ, εντούτοις πάντα να τους έχουμε μπροστά μας…μήπως ομως ΤΕΛΙΚΑ έγιναν τόσες πολλές κομματικές προσληψεις σε αυτή την χώρα τα τελευταία 30 χρόνια και σαν γεγονός σήμερα αποτελεί την υποχρέωση του καθένα για να ψηφισει όχι αυτό που θέλει , αλλά αυτό που πρέπει??? Τι γινεται με αυτή την χώρα τελικά?????



EIΠΑ ΕΓΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ;;;
ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ;;;;
ΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΡΙΑ. ΑΦΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΤΕΡ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΤ.
ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΤ ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΟΣ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΘΕΟΥ;;;;



Δεν ξέρω τι έκανες και τι κάνεις στην ιδιωτική σου ζωή, αν πήγαινες κάθε βράδυ να κλαις έξω από το άλτερ, εδώ όμως φαίνεται ότι ο μόναδικός σου πόνος είναι οι 2900 υπάλληλοι της ερτ και όχι το υπόλοιπο 1,5 εκ…
Υποκρίτρια με λες, αλλά καλό θα είναι να ρίξεις μια ματιά στον καθρέπτη σου πριν πεις αυτά…
Δεν μίλησα ΜΟΝΟΝ για το αλτερ…το έκανα θέμα γιατί και αυτό μετά από τόσους μήνες ΜΑΥΡΟ έχει, αλλα δεν έιπαμε ΠΟΤΕ κάτι για αυτό…μίλησα και για άλλες εταιρείες αλλά ούτε και αυτό το είδες…το προσπέρασες..... υποκριτικά…



ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΝ ΦΩΝΑΞΑ Η ΔΕΝ ΦΩΝΑΞΑ;;;
ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ;;;
MΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΩΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ;;;;;;


Πολύ καλή και βολική απάντηση σε ένα φόρουμ…απρόσωπο…ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει…
όπως, φροντίζω όλα τα ζωάκια της αθήνας, αγαπώ όλα τα παιδάκια του κόσμου…και εσύ δεν μπορείς να λες τίποτα γιατί δεν ισχύει τίποτα παρα μόνον αυτό που λέω…σωστά… Ναι, όμως η στάση μας εδώ, δειχνει εντόνως τι μας καίει και τι όχι...τι είναι προτεραιότητα και τι όχι..



ΑΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΙ 2900 ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΤΣΙ;;;;

Δεν επιμένω σε τιποτα…ερώτηση σου έκανα προκειμένου ν΄απαντήσεις διότι σίγουρα θα γνωρίζεις κάτι παραπάνω…αν δεν έχεις απάντηση, δεν φταίω σε κάτι…



ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Απαντησεις πάνω σε τι ακριβώς????????
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 4:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλά ο ΣΑΡΟΥΜΑΝ παραδέχτηκε ότι δεν κάνω πιστή αντιγραφή...εσυ όμως ήρεμε οπυργε, που λες ότι κανω πιστη αντιγραφή...φέρε τις αποδείξεις...δηλαδή ανακοινώσεις της χ.α. VS δικών ΜΟΥ αναρτήσεων....αν δεν το κάνεις θα εξακολουθεί η ρετσινιά του ψεύτη να υφίσταται στο μπλουζάκι σου.... Wink

ε ρε μανίαααααα πρωί πρωί βραδιάτικα.... Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 4:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το είδαμε και αυτό, ξεχέστηκε ο σαρουμαν με τη μαρία. Αφορμή η ΕΡΤ, για να χαλάσει μια τόσο δυνατή συμμαχία...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 4:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
καλά ο ΣΑΡΟΥΜΑΝ παραδέχτηκε ότι δεν κάνω πιστή αντιγραφή...εσυ όμως ήρεμε οπυργε, που λες ότι κανω πιστη αντιγραφή...φέρε τις αποδείξεις...δηλαδή ανακοινώσεις της χ.α. VS δικών ΜΟΥ αναρτήσεων....αν δεν το κάνεις θα εξακολουθεί η ρετσινιά του ψεύτη να υφίσταται στο μπλουζάκι σου.... Wink

ε ρε μανίαααααα πρωί πρωί βραδιάτικα.... Laughing Laughing
"Τις έχω φέρει πολλές φορές...δεν θα τις γράφω πάλι!"*
Αλλά έλα πείσε μας τώρα ότι δεν είσαι το πρόβατο της ΧΑ που αναμασούσε κάθε φορά εδώ μέσα ό,τι έβγαιναν και έλεγαν οι τσοπάνηδές σου.
Αλλά δυστυχώς η ρετσινιά της ΨΕΥΤΡΑΣ και της ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΗΣ δεν βγαίνει από πάνω σου....μπορούσε να βγει την άλλη φορά που σε προκαλούσα να μου δείξεις τα ψέμματά μου.


*όπως στρώνεις κοιμάσαι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 4:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
φέρε τις αποδείξεις...δηλαδή ανακοινώσεις της χ.α. VS δικών ΜΟΥ αναρτήσεων


MARIA έγραψε:
αυτό που έμαθα όμως και με ενόχλησε πολύ, είναι το επίδομα των εργαζομένων στην ΕΡΤ για καφέ, το οποίο άγγιζε τα 300 ευρώ το μήνα

VS

χρ.αυγη Αθηνας έγραψε:
300ευρώ το μήνα επίδομα για τους καφέδες στην ΕΡΤ

_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 4:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλά troian πίσω έμεινες :

http://eleftheri-ellada.blogspot.gr/2013/06/3500.html
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 7:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:

Δεν παπαγαλίζω τίποτα…η λογική μου η ρημάδα παπαγαλίζει


MARIA έγραψε:
η δημοκρατία σε αυτή την χώρα έχει ακριβώς μετατραπεί σε αυτό που ειπε ο Ισοκράτης:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.»


Παράθεση:
Πασίγνωστη είναι η ρήση του Ισοκράτους* που παραδέχεται τις αυτοκαταστροφικές τάσεις του πολιτεύματος αυτού:«Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.».

Arrow http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/h-dhmokratia-tous-h-ajiokratia-mas#.UcCZM9hqB6M


*Η καθαρεύουσα το μάρανε το λοβοτομημένο χρυσαύγουλο. Mας διαβεβαιώνει δε, ότι η ρήση είναι πασίγνωστη. Εγώ θα έλεγα ότι η βλακεία που τους δέρνει είναι πασίγνωστη και απύθμενη.
Μετά, προχωράει σε εμβριθή ανάλυση «Θα ήταν περιττό να παραθέσουμε τις σχετικές ρήσεις των μεγάλων αυτών ανδρών» (επειδή τους παίζουνε στα δάχτυλα τους αρχαίους, τους ξέρουν απέξω και ανακατωτά όπως φαίνεται) και βγάζει τρομερά συμπεράσματα «Έχουν δε κοινούς στόχους, δημοκρατία και αναρχία. Αποτελέσματά τους η ασυδοσία και το χάος». Προσέξτε ότι αυτό προκύπτει από την έννοια της δημοκρατίας. Και φανταστείτε τώρα, το κάθε καμένο να διαμορφώνει πολιτική άποψη απο το λαϊκιστικό σύνδεσμο χρυσής αυγής!
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 9:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αγαπητέ Darkmind,
η φράση λοβοτομημένο χρυσαύγουλο μου ακούγεται εξαιρετικά υποτιμητική. Στην Μαρία απευθύνεται ?
Εγώ θεωρώ ότι οι θέσεις σου είναι αρκούντως ισχυρές για να έχουν ανάγκη προσθετικών. Συμφωνείς ?
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 9:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αγαπητέ φίλε,

είδες η Μαρία να γράφει σε καθαρεύουσα; Έβαλα και αστερίσκο.
Στον αρθρογράφο αναφέρεται, ο οποίος δεν μπορεί παρα να είναι ένα νοητικά λοβοτομημένο χρυσαύγουλο.
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 10:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Χαίρομαι αλλά και πάλι επανέρχεται το ερώτημά μου που πρωτοέθεσα στον Ιωάννη όταν ξεκίνησα το θέμα μου για τη Δημοκρατία όπου θέτω το θέμα της κατάχρησης της αντιβίωσης :

http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?t=4450&start=0

Νομίζω ότι όσο δίνεις αξία σε κάτι, τόσο από τη στραβή γέννα κατευθίνεσαι τελικά στο ληξιαρχείο ..
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 10:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλά απο τον ψευτοθόδωρο όπυργο, δεν περίμενα κάτι...αλλα΄βρε τρόγιαν, όλο το διαδίκτυο σφυρίζει για τα 300 ρημαδοευρώ...άρα δεν ειναι αποκλειστικότητα της Χ.Α....πολυ αξία της δίνεις ρε μπαγάσα...
τέτοια κάνετε και εκτοξεύεται...ρε μπας και είστε στελέχη της??? Laughing Laughing

Laughing Laughing Laughing

σκοτεινόμυαλε, πέραν των ηλιθιων επιχειρημάτων σου περί ανορθογραφίας περιμένω κάτι πιο ουσιώδες..είναι εφικτό αυτό??Laughing Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 10:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
καλά απο τον ψευτοθόδωρο όπυργο, δεν περίμενα κάτι...
Όχι. ΕΓΩ περίμενα από σένα ψευτοαντισυστημικιά της δεκάρας....αλλά μπα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 10:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:

Αν μπορείς να βρεις αναρτήσεις της Χ.Α. που αποτελούν δική μου κόπια εδώ, οφείλεις να τις φέρεις και θα σωπάσω…



MARIA έγραψε:
η δημοκρατία σε αυτή την χώρα έχει ακριβώς μετατραπεί σε αυτό που ειπε ο Ισοκράτης:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.»


Παράθεση:
Πασίγνωστη είναι η ρήση του Ισοκράτους που παραδέχεται τις αυτοκαταστροφικές τάσεις του πολιτεύματος αυτού:«Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.».

Arrow http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/h-dhmokratia-tous-h-ajiokratia-mas#.UcCZM9hqB6M

MARIA έγραψε:

σκοτεινόμυαλε, πέραν των ηλιθιων επιχειρημάτων σου περί ανορθογραφίας περιμένω κάτι πιο ουσιώδες..είναι εφικτό αυτό??Laughing Laughing Laughing


..αλλά όπως βλέπουμε όχι μόνο δε σωπαίνεις, αλλά κελαηδάς ακόμα περισσότερο και χασκογελάς μόνη σου(!) Αποδεικνύεις ότι είσαι αναξιόπιστη σε αυτά που λες.-
Και πού έγραψα εγώ για ανορθογραφία;; Ό,τι θες διαβάζεις;;
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 10:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

συμφωνουμε οτι η ζημια μοιαζει να προκυπτει απο το γεγονος οτι η γκαβομαρα που μας δερνει λογω εγωισμου, δεν μας αφηνει να δουμε οτι εστιαζουμε στον αλλο (εγωισμό) αντι για το πρόβλημα καθαυτό?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 18, 2013 10:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

σκοτεινόμυαλε,

τελικά έχεις πολυ μεγάλο θέμα....όταν έγινε αυτό, η απάντήση μου ήταν ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙ δεν βρήκα τέτοια ρήση, αλλά ειχα βρει -και την παρέθεσα- ρήση του Ισοκρατη με παρόμοια νοήματα από τον πανηγυρικό...

Αν δεν διάβασες λοιπον την απάντησή μου....έχω εγώ το πρόβλημα ή εσυ τελικά????
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 18, 19, 20  Επόμενο
Σελίδα 10 από 20

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center