Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ο ΧΟΡΟΣ ΤΟΥ ΖΑΛΟΓΓΟΥ....ας κρατήσουν οι χοροί λοιπόν..
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 10:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

σκαπανέα,

ναι οι επιστήμες μέσω της αμφισβήτησης προχωρούν....δεν ειναι το ίδιο όμως ν΄αμφισβητείς πραγματικά γεγονότα νομίζω....
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 11:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA
έγραψε:
σκαπανέα,

ναι οι επιστήμες μέσω της αμφισβήτησης προχωρούν....δεν ειναι το ίδιο όμως ν΄αμφισβητείς πραγματικά γεγονότα νομίζω....

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Idea

Μαρια

Τα γεγονοτα δεν αμφισβητουνται οταν ειμαστε πλαϊ πλαϊ και τα ζουμε μαζι Smile

Εδω ομως προκειται για μαρτυριες ή εκτιμησεις επι των γεγονοτων και γινεται... χαμος...
Αλλος λεει "ετσι" και αλλος "αλλιως"...
Ποιος εχει δικιο ;

Για παραδειγμα : εξεταστηκε το DNA του συνολου των ατομων του ναζιστικου ολοκαυτωματος για να διαπιστωθει με αδιαψευστη ακριβεια η φυλη που ανηκαν και οι αριθμοι απο καθε φυλη ή εθνος ; ; ;



Το Φως Ειναι Ο Λογος Του Συμπαντος m.E=P^2 Το Πνευμα Ειναι Η Βιωματικη Κατασταση Της Υπερθεσης
Αληθειες Ο Ανθρωπος Δρα
Ο Εχων Νου Νοειν Νοειτω Ο Ανθρωπος Ειναι Το Ον Που Νοει Η Λογικη Του Πληθους Ενεχει Αντιφαση Αληθευουσες Συμφωνα
Αναζητησε Την Αληθεια, Εμβαπτισε Την Στο Λογο Του Θεου Και Βιωσε Την. Και Αληθεια ειναι Αυτο Που Ζεις
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος

Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Τετ Ιούν 12, 2013 12:33 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 12:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
όπυργε/μποννοτ,

εχεις πολλές φορές προσπαθήσει να με προσβάλεις με ύβρεις και αυτό είναι γνωστό....από εσένα όμως δεν θίγομαι διοτι ξέρω την ποιότητά σου...οπότε ελεύθερα..... Laughing Laughing
Τί πετάγεσαι εσύ μωρή ΚΛΑΝΙΑ ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ, που όλο άσχετες είναι οι παρεμβάσεις σου???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 12:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bonnot έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Αν δικαιολογείται,γιατί να μην το κάνω; Αν δε δικαιολογείται,δε θα το κάνω.

Δεν είναι παρωπίδες αυτό.
Για όλα υπάρχει μια δικαιολογία όταν αφορά το "σπίτι" σου!
Αυτό είναι παρωπίδες.



Αν η δικαιολογία είναι βάσιμη κι όχι φανταστική,δεν είναι παρωπίδες.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 1:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:

Ναι και μετά έγινε το "έλα να δεις" από τους ανταγωνισμούς των επιγόνων του Αλέξανδρου. Ο κύβος,όμως,ερρίφθη:η περσική αυτοκρατορία ποτέ πια δε θα σήκωνε κεφάλι.Οι ρίζες του ανθρωπισμού είχαν μπει σ' ένα μεγάλο μέρος του τότε γνωστού κόσμου.Ο χριστιανισμός επιβλήθηκε για να τις εξαφανίσει εντελώς αλλά δεν τα κατάφερε. Και σ' αυτό έπαιξε κι ένα ρόλο ο Αλέξανδρος,αφού η διάδοση του πολιτισμού αυξάνει τις πιθανότητες διατήρησής του σε περιόδους όπου δέχεται επίθεση κατά μέτωπο.

Νομίζω αυτά είναι άσχετα με τι θέλω να πω.
Ο Αλέξανδρος δεν εκστράτευσε στην Περσία για να εκδικηθεί τους προγόνους του και τα δεινά που έφεραν οι Πέρσες, άσχετα που το προπαγάνδιζε:
1. οι δικοί του του είπαν σταμάτα γιατί ξέφευγε απο αυτό που τους είχε προπαγανδίσει
2. Τελικά δεν τους εκδικήθηκε, απλά έγινε ο μεγάλος βασιλιάς στη θέση του μεγάλου βασιλιά.
3. μπορεί να έδωσε τα προηγούμενα πολιτεύματα στις ελληνικές πόλεις αλλά οι σατραπείες παρέμειναν.



1. Ναι αλλά αντικειμενικά πήρε εκδίκηση.Δεν μπορούμε να ξέρουμε τις προθέσεις του,τουλάχιστον πριν την κόντρα με τους στρατιώτες του.

2. Πότε πρόλαβε να γίνει βασιλιάς;Αφού μετά το θάνατό του διασπάστηκε η αυτοκρατορία και μέχρι το θάνατό του βρισκόταν σε εκστρατείες.

3. Ελληνιστικά βασίλεια δημιουργήθηκαν μετά το θάνατό του,τα οποία δεν είχαν καμιά σχέση με την οικονομική και πολιτιστική ανάπτυξη που ακολούθησε. Η δημοκρατία δεν επιβάλλεται,εξάλλου,ακόμα κι αν το ήθελε ο Αλέξανδρος ή οι επίγονοί του.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 1:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είναι όμως δικαιολογία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 1:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι,δίκαιος λόγος,όχι πρόφαση.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 1:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δικαιος λόγος και για τα εγκλήματα του Στάλιν, όχι πρόφαση.
Οι δυτικοί όντως επιβουλεύονταν το σοβιετικό καθεστώς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 3:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τρίτη, 11 Ιουνίου μου έκανες αυτή την ερώτηση:
Άμα σε προσβάλλω εγώ δηλ. εσύ δεν θα θιχτείς???

Και σου απάντησα σχετικά...και επειδή πραγματικά η τρικυμία στο κρανίο σου ειναι απίστευτη…και εσύ απάντησες να μην πετάγομαι....

όχι μόνον τα γραφόμενά σου,αλλά και τον ίδιο σου τον εαυτό διαψεύδεις...πως το καταφέρνεις ρε μπαγάσα??? Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 3:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Ayrton Senna έγραψε:


Βλέπω Ιωάννη έχεις σχεδόν νομιμοποιήσει τη σύγχρονη Αμερικάνικη πολιτική τύφλα να έχει ο Κίσσινγκερ
Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα για τους Έλληνες γιατί να μην το κάνει και για τους Αμερικανους ?



Η αμερικανική πολιτική ενδιαφέρεται για τα κέρδη των τραπεζών και των βιομηχάνων, η διάδοση του ελληνικού πολιτισμού προβάλλει τον άνθρωπο ως αυτοσκοπό. Γι' αυτό η ανάπτυξη των γραμμάτων και των τεχνών συνεχίζεται μέχρι το Βυζάντιο,απ' όπου ξεκινά κι ο Μεσαίωνας.

Αντίθετα,εκεί όπου ο αμερικάνικος πολιτισμός διείσδυσε με τη βία και νίκησε,ο Μεσαίωνας επαναλαμβάνεται.


Βρε Ιωάννη μήπως υπερβάλλουμε κάπως με την διάδοση του πολιτισμού με δόρατα ? Και οι Μυκηναίοι τα ίδια κάνανε στη Τροία ? Φοβάμαι πως είμασταν αυτό που δεν είμαστε τώρα. Ιμπεριαλιστές.

Η υποταγή σου η ανάπτυξή και εξέλιξή μου.
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 4:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
Τρίτη, 11 Ιουνίου μου έκανες αυτή την ερώτηση:
Άμα σε προσβάλλω εγώ δηλ. εσύ δεν θα θιχτείς???

Και σου απάντησα σχετικά...και επειδή πραγματικά η τρικυμία στο κρανίο σου ειναι απίστευτη…και εσύ απάντησες να μην πετάγομαι....

όχι μόνον τα γραφόμενά σου,αλλά και τον ίδιο σου τον εαυτό διαψεύδεις...πως το καταφέρνεις ρε μπαγάσα??? Laughing Laughing
Αφού δεν καταλαβαίνεις ούτε αυτά που γράφεις, για ποια τρικυμία μιλάς;
Μόλις δεν ξέρεις τι να απαντήσεις σε μια συζήτηση που διαδραματίζεται αρχίζεις την προσφιλή σου μέθοδο: τις προσβολές.

MARIA έγραψε:
οπυργε,

το απίστευτο θράσσος σου να συγκρίνεις τον Μ. Αλέξανδρο με την ρώσικη κουράδα...είναι εκπληκτικό! Twisted Evil


Γιατί δεν μπορείς με επιχειρήματα να συμμετάσχεις σε μια κουβέντα.
Είναι η αμορφωσιά σου και το επίπεδό σου αυτό ρε παιδί μου...πώς το λένε??

Άσε μας λοιπόν κουκλίτσα μου να συζητήσουμε με κανέναν σοβαρότερο από σένα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 4:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bonnot έγραψε:
Αφού δεν καταλαβαίνεις ούτε αυτά που γράφεις
συμβαινει στις καλυτερες οικογένειες... πως νομιζεις επιτυγχάνονται οι forumoμαχιες... επειδη οι συνομιλητές καταλαβαίνουν τι τους γίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 5:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

δεν σου ζήτησα ποτε να συζητήσεις μαζί μου...εσύ αντιθέτως τρέχεις ξοπισω μου και μέσω φορουμ αλλα και μέσω Π.Μ.

Σου έχω πει πάλι ΄ότι έχεις μεγάλο θέμα το οποίο πρέπει να κοιτάξει κάποιος ειδικός....ερώτηση εκανες, πήρες την απάντηση και μετά έβρισες...πως λέγεται αυτό στην ιατρική???? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

στο εχω πει πολλές φορές...μπορεις να ΜΗΝ μου απευθύνεις τον λόγο? ή τελικά έχω γίνει το απαραιτητο ναρκωτικό σου???? Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 5:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bonnot έγραψε:
Δικαιος λόγος και για τα εγκλήματα του Στάλιν, όχι πρόφαση.
Οι δυτικοί όντως επιβουλεύονταν το σοβιετικό καθεστώς.



Οι δυτικοί,όχι όλοι αυτοί οι άνθρωποι που σκότωσε το καθεστώς.Άρα πρόφαση ήταν.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 12, 2013 5:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ayrton Senna έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Ayrton Senna έγραψε:


Βλέπω Ιωάννη έχεις σχεδόν νομιμοποιήσει τη σύγχρονη Αμερικάνικη πολιτική τύφλα να έχει ο Κίσσινγκερ
Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα για τους Έλληνες γιατί να μην το κάνει και για τους Αμερικανους ?



Η αμερικανική πολιτική ενδιαφέρεται για τα κέρδη των τραπεζών και των βιομηχάνων, η διάδοση του ελληνικού πολιτισμού προβάλλει τον άνθρωπο ως αυτοσκοπό. Γι' αυτό η ανάπτυξη των γραμμάτων και των τεχνών συνεχίζεται μέχρι το Βυζάντιο,απ' όπου ξεκινά κι ο Μεσαίωνας.

Αντίθετα,εκεί όπου ο αμερικάνικος πολιτισμός διείσδυσε με τη βία και νίκησε,ο Μεσαίωνας επαναλαμβάνεται.


Βρε Ιωάννη μήπως υπερβάλλουμε κάπως με την διάδοση του πολιτισμού με δόρατα ? Και οι Μυκηναίοι τα ίδια κάνανε στη Τροία ? Φοβάμαι πως είμασταν αυτό που δεν είμαστε τώρα. Ιμπεριαλιστές.

Η υποταγή σου η ανάπτυξή και εξέλιξή μου.



Μα η ανάπτυξη δεν εντοπίζεται μόνο στον ελλαδικό χώρο αλλά σ' όλη την ελληνιστική επικράτεια:Αντιόχεια,Δαμασκός,Αλεξάνδρεια κ.λπ.

Τον περσικό στρατό υπέταξε,όχι τους ανθρώπους,τη μονοκρατορία και τα ιερατεία της μόρφωσης για έναν διεθνιστικό πολιτισμό.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο
Σελίδα 9 από 12

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center