Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

O ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΙΓΟΝΤΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΤΡΟΛΛΕΡΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2013 8:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να 'σαι καλά εσύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tanysipteros
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 706

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 10, 2013 8:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: O ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΙΓΟΝΤΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΤΡΟΛΛΕΡΣ Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Ο πρώην συντονιστής του filosofia.gr Bugman (Γιώργος Καρράς) σιγοντάρει τους τρόλλερς εναντίον του φόρουμ.

Και ιδού η απόδειξη -για οποιαδήποτε χρήση- με τα ίδια του τα λόγια.

Bugman έγραψε:
Τελευταίο θύμα σου ο LSNM. Εκείνος δεν έφθασε στις άσεμνες φωτογραφίες όπως ο Πολίδης (ΛΑΟΣ) αλλά ως έξυπνος προγραμματιστής έκανε μια "κυβερνοεπίθεση", κύρια με την χρήση πολλαπλών ψευδοχρηστών! Και η φίλη του Vassana...τον σιγοντάρισε...
Είμαι σχεδόν δέκα χρόνια στο φόρουμ και με πολλά μέλη έχουμε επαφές και εκτός φόρουμ. Δηλαδή γνωρίζω αρκετά μέλη. Και έτσι ξέρω τι γίνεται...Αν κάποιος είναι στις κακές του. Ο Θανάσης, ο LSNM είναι σε δύσκολη φάση (και μέχρι εκεί αναφέρομαι).


Και όπως έγραψα:
opyrgos έγραψε:
Κατόπιν τούτου δεν χρειάζομαι καμία άλλη απόδειξη και δεν χρειάζεται τίποτε άλλο ο Διαχειριστής για να καταλάβει ποιος ήταν ο "ηθικός" συναυτουργός όλων αυτών των "κυβερνοεπιθέσεων" που γ@μ@γ@ν κατά καιρούς το φόρουμ, αφού επιβεβαιώθηκε πλήρως αυτό που έλεγα ότι ο Bugman σιγοντάριζε, κάνοντας δήθεν τον ανήξερο, όλους αυτούς τους τρόλλερς που έκαναν το φόρουμ πορνοσάιτ και μπάχαλο με τα χιλιάδες τρολλαρίσματα και τους δεκάδες ψεύτικους λογαριασμούς απλά και μόνο επειδή ο στόχος τους ήμουν εγώ.
Οι τόνοι λάσπης που εξαπολύει όμως δεν κολλάνε πάνω μoυ.
Γιατί τελικά αποδείχτηκε ότι είχε γνώση και μάλιστα επικοινωνούσε με αυτούς, και όταν αποκαλυπτόταν αυτό τα δικαιολογούσε όλα απλά με τη δικαιολογία... "είναι σε δύσκολη φάση". Ποιός δεν θυμάται πώς δικαιολογούσε το μέλος Πολίδη που είχε μετατρέψει κυριολεκτικά σε πορνοσάιτ το φόρουμ;
Αυτή λοιπόν είναι η αξιοπιστία και η ειλικρίνεια του μέλους Bugman αλλά και οι προθέσεις του από τότε που έπαψε το φόρουμ να είναι το κοτέτσι του.


Και ένα νεότερο ποστ του που δικαιολογεί τις πρόστυχες φωτογραφίες που πόσταρε συνεχώς ο Πολίδης κάνοντας το φόρουμ κυριολεκτικά πορνοσάιτ.

Bugman έγραψε:
Κοίτα πρόστυχη φωτογραφία δεν είναι το πέος αλλά ο λόγος που το προβάλλει κανείς.

http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=147219#147219


Και εσύ ένα πατσαβουροειδές τρόλλερ είσαι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2013 7:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έλα, σκύψε ... έρχεται κι άλλος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2013 10:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ιδού ένα καινούργιο λαβράκι που πιάσαμε για τη στάση του μέλους Bugman (Γιώργος Καρράς) σχετικά με το σιγοντάρισμα των τρόλλερς κατά του φόρουμ.
Νόμιζε ότι θα κρυβόταν εσαει.
Δικαιώνομαι σιγά-σιγά γι' αυτά που έλεγα απ' την πρώτη στιγμή που κατάλαβα τον Bugman.

Μήνυμα του Tanysipteros προς τον Bugman:
Tanysipteros έγραψε:
Αφού μου έστελνες προσωπικά μηνύματα και μου έλεγες, να λέω συνέχεια μαλακίες σε αυτό το χαζό, για να σπάμε πλάκα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2013 3:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και από που βγάζεις το συμπέρασμα Opyrge ότι αυτό το μήνυμα περιγράφει μια αλήθεια;

Η αλεπού ότι δεν φθάνει τα λέει κρεμαστάρια!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2013 7:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ας την αλεπου και κοιτα που εχεις ξεμπροστιαστει και δεν υπαρχει τιποτε πλεον να πεις για να καλυφθεις
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 22, 2013 10:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Από κακοήθεια σκίζεις.
Μάλλον στο περιβάλλον σου είναι μια καθημερινή ιστορία...και εδώ δεν το καταλαβαίνεις.
Τώρα αν νομίζεις ότι με "ξεμπρόστιασες"...μάλλον είσαι κάλος. Και αυτό γιατί ουδέποτε κρύφτηκα για κάτι. Απλά βρήκες σαν τον πνιγμένο να πιαστείς από τα μαλλιά...κάτι που πέταξε ο άγνωστος Χ...και το έκανες καραμέλα.
Στα γράφω αυτά για να διασκεδάζουν και άλλοι (αποκαλύφτηκα τελικά)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 23, 2013 10:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Από κακοήθεια σκίζεις.
Είδαμε κι εσένα...
Και όσο και να το γελοιοποιείς, δεν μπορείς να το απαξιώσεις.
Πούλα τα αλλού λοιπόν αυτά.
Και αφού όπως λες δεν κρύφτηκες για κάτι, τότε γιατί έστελνες προσωπικά μηνυματάκια στους διάφορους τρόλλερς και δεν έλεγες ανοιχτά αυτό που είχες να πεις; Ε σουπιά;
Αυτοί σε κάρφωσαν τελικά.
Αυτούς που θεωρούσες συμμάχους σου εναντίον μου.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 23, 2013 9:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σε κοροϊδεύουν Opyrge...και σαν μικρός που είσαι δεν το καταλαβαίνεις.
Γεγονός 1
Δεν γνωρίζεις ποιος σου λέει αλήθεια και ποιος όχι!

Γεγονός 2
Αυτούς που αποκαλείς trollers δεν μπορείς να τους εμπιστεύεσαι..

Γεγονός 3
Ουδέποτε με έχεις αποκαλέσει Troller

Γεγονός 4
Δεν θα έβαζα άλλους να κάνουν αυτό που θα ήθελα εγώ.

Γεγονός 5
Ως συντονιστής δέχθηκα πολλές φορές μηνύματα. Με μερικά άτομα έχω τηλεφωνικές επικοινωνίες και με μερικά άλλα είμαστε φίλοι μέσω facebook. Αυτό δεν σημαίνει "συνωμοσία" ή ότι χειραγωγώ τους άλλους για να πετύχω το σκοπό μου (!!!!!!!!)

Γεγονός 6 (συνδυάζεται και με το 5)
Όπως επίσης γνωρίζεις ουδέποτε έκρυψα το ποιος είμαι. Δεν το κάνω από υπεροψία ή αφέλεια, αλλά στα 46 μου χρόνια το να κρύβω το ποιος είμαι το θεωρώ μαλακία. Παρόλα αυτά είναι δικαίωμα του καθένα, για τους λόγους που δεν έχει υποχρέωση να αποκαλύψει, να διατηρεί την ανωνυμία του. Όμως κανένας δεν έχει δικαίωμα λόγω της ανωνυμίας του να νιώθει πως έχει το ακαταδίωκτο από το νόμο! Άρα με ή χωρίς γνωστοποίηση ονόματος...έχουμε όλοι υποχρέωση να είμαστε ευγενείς με τους άλλους.

Σου έδωσα λοιπόν γεγονότα εύκολα κατανοητά και θεωρώ πως οι συκοφαντίες σου δεν με αγγίζουν, είναι αποτέλεσμα της κάκιστης παιδείας σου, και νομίζω πως δεν μπορείς να διορθωθείς αν δεν βρεις μια ψυχή να σε αγαπήσει. (βλέπω έλλειμμα εκεί, φιλικά στο γράφω και δημόσια και χωρίς εμπάθεια στο μεταφέρω προς γνώση και συμμόρφωση, και αυτό ισχύει και σε καθένα νεο-opyrgo που τυχόν εμφανιστεί)

Να είσαι καλά και να υγιαίνεις
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 12:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όλο κούφια λόγια είσαι Καρρά αλλά για την ταμπακιέρα τίποτα.
Γιατί δεν μπόρεσες να αμφισβητήσεις τίποτα απ' αυτά που αποκάλυψα για σένα.
Σιγόνταρες όλους τους τρόλλερς που πέρασαν κατά καιρούς από εδώ μέσα μόνο και μόνο επειδή στρέφονταν εναντίον μου.
Τόσο άντρας μάλιστα είσαι που τους παρακινούσες εναντίον μου μέσω προσωπικών μηνυμάτων.
Αποκαλύφθηκαν αυτά.
Και δεν μπορείς πλέον να κρυφτείς όσο και να προσπαθείς να το γελοιοποιήσεις ή συκοφαντώντας το πρόσωπό μου, από τότε που αποκάλυψα τι πραγματικά άνθρωπος είσαι και τι ρόλο βάραγες στο φόρουμ. Βρέθηκε βλέπεις κάποιος που δεν σε έγλυφε εδώ μέσα και να σου δίνει έτσι την αξία που δεν κατάφερες ποτέ να αποκτήσεις στη ζωή σου.
Γιατί ένας αμόρφωτος (ένα κωλοΤΕΙ τελείωσες) και αποτυχημένος κακόμοιρος μικροαστός της περιφέρειας είσαι, που προσπαθούσε μέσω του ίντερνετ να αναδειχτεί, προβάλλοντας συνέχεια τον εαυτό του και διαφημίζοντας τις "θεωρίες" και τα δήθεν επιτεύγματά του.
(Και αυτό φιλικά στο γράφω και δημόσια και χωρίς εμπάθεια στο μεταφέρω προς γνώση και συμμόρφωση)
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 1:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έχεις τη γνώμη σου, δεν λέω, την οποία όμως δεν συμμερίζομαι. Εικασίες κάνεις, και υποτίθεται πως με γνωρίζεις, αναφέροντας δήθεν μερικά στοιχεία...Είσαι μακριά νυχτωμένος, δεν πρόκειται να "αναμετρηθώ" μαζί σου. Δεν υπάρχει λόγος. Δεν βρίσκω για ποιο λόγο πρέπει να συζητώ το τι σου έχει περάσει από το μυαλό για μένα! Μπορώ να ζήσω με την ευτυχία των τριών παιδιών μου και να παινεύομαι (και το κάνω ευχαρίστως) για τα δυο ενήλικα παιδιά που έχω στο πανεπιστήμιο. Σου εύχομαι και σε σένα, να βρεις ότι καλύτερο. Μπορείς φυσικά να παραμυθιάζεσαι...(μπορεί να είναι και του φυσικού σου, δεν ξέρω). Οπότε καμάρωνε για τα πτυχία σου....και μην μασάς. εσένα με τίποτα δεν σε πειράζει κανείς...είσαι ογκόλιθος...από γρανίτη. Τεράστιε!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 10:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παρομοίως. Κι εσύ τη γνώμη σου έχεις, εικασίες κάνεις...
Μόνο που οι δικές μου εικασίες στηρίζονται σε στοιχεία (μήπως δεν τελείωσες ένα κωλοΤΕΙ; μήπως δεν έστελνες πμ στον Πολίδη και στον Astrarxis; μήπως δεν άλλαζες τη μια δουλειά μετά την άλλη; κτλ), που η φλυαρία σου πρόδωσε και που δεν αμφισβήτησες ούτε ένα... κακομοίρη Καρρά.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 10:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το ότι δεν σου απάντησα στις αιτιάσεις σου, δεν σημαίνει ότι τις αποδέχτηκα!
Αυτό μπορείς να το καταλάβεις γιατί είσαι μεγάλο παιδί, αλλά δεν σου κάθεται καλά στο στομάχι...
Το να έχει τελειώσει κάποιος ΤΕΙ δεν είναι σπάνιο πράγμα. Το να το αναφέρει κανείς δεν το κάνει για να δηλώσει την φοβερή ικανότητά του, αλλά για να κάνει τη συζήτηση πιο αποδοτική. Η κοινοποίηση των ειδικοτήτων των συζητητών δεν είναι κατά της επικοινωνίας.
Το να αναφέρω ότι έχω δεχτεί προσωπικά μηνύματα και προφανώς έχω απαντήσει δεν είναι απόδειξη της σκοπιμότητας που επιδιώκω τόσο εγώ που στέλνω μηνύματα όσο και εκείνοι που μου τα στέλνουν. Εσύ Opyrge μου προσάπτεις σκοπιμότητες για την επικοινωνία μου μέσω π.μ., για τις οποίες δεν έχεις το παραμικρό τρόπο να μάθεις και να κρίνεις. Το να θεωρείς μια οποιαδήποτε επικοινωνία μεταξύ δυο ατόμων....κακή επειδή το ένα άτομο σε αυτήν το θεωρείς troller....είναι φασιστικό. Με την ίδια έννοια άτομα διαφορετικών συμπεριφορών δεν πρέπει να επικοινωνούν αλλά να πολεμούν;

Αναφέρεσαι στην "φλυαρία" μου. Και ότι από αυτήν έμαθες πως αλλάζω δουλειές τη μία πίσω από την άλλη. Όχι δεν συμβαίνει αυτό. Εσύ κατάλαβες αυτό που θα σου άρεσε εσένα. Το τι δουλειά κάνω δεν σε ενδιαφέρει και αν γράψω ότι είμαι φωτογράφος και δεν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία πάλι δεν πρέπει να δώσεις βάση. Να ασχολείσαι δηλαδή με εκείνα που σου φαίνονται χρήσιμα. Το αν αλλάζω ή όχι εργασία και η συχνότητά της, δεν σου είναι χρήσιμη. Με κάνεις δηλαδή να σου γράφω λες και έχω απέναντί μου παιδί του δημοτικού. Έλεος πια!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 4:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Έχεις τη γνώμη σου, δεν λέω, την οποία όμως δεν συμμερίζομαι. Εικασίες κάνεις, και υποτίθεται πως με γνωρίζεις, αναφέροντας δήθεν μερικά στοιχεία...Είσαι μακριά νυχτωμένος, δεν πρόκειται να "αναμετρηθώ" μαζί σου. Δεν υπάρχει λόγος. Δεν βρίσκω για ποιο λόγο πρέπει να συζητώ το τι σου έχει περάσει από το μυαλό για μένα! Μπορώ να ζήσω με την ευτυχία των τριών παιδιών μου και να παινεύομαι (και το κάνω ευχαρίστως) για τα δυο ενήλικα παιδιά που έχω στο πανεπιστήμιο. Σου εύχομαι και σε σένα, να βρεις ότι καλύτερο. Μπορείς φυσικά να παραμυθιάζεσαι...(μπορεί να είναι και του φυσικού σου, δεν ξέρω). Οπότε καμάρωνε για τα πτυχία σου....και μην μασάς. εσένα με τίποτα δεν σε πειράζει κανείς...είσαι ογκόλιθος...από γρανίτη. Τεράστιε!


Δεν θέλω να εμπλακώ στην αντιπαράθεση σας, αλλά το επιχείρημα με τα "παιδιά" είναι παντελώς ηλίθιο και άκυρο. Εδώ μιλούσατε για εσένα. Άλλο τα παιδιά σου. Μην τα μπλέκουμε.
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 7:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Το ότι δεν σου απάντησα στις αιτιάσεις σου, δεν σημαίνει ότι τις αποδέχτηκα!
Αυτό μπορείς να το καταλάβεις γιατί είσαι μεγάλο παιδί, αλλά δεν σου κάθεται καλά στο στομάχι...
Το να έχει τελειώσει κάποιος ΤΕΙ δεν είναι σπάνιο πράγμα. Το να το αναφέρει κανείς δεν το κάνει για να δηλώσει την φοβερή ικανότητά του, αλλά για να κάνει τη συζήτηση πιο αποδοτική. Η κοινοποίηση των ειδικοτήτων των συζητητών δεν είναι κατά της επικοινωνίας.
Το να αναφέρω ότι έχω δεχτεί προσωπικά μηνύματα και προφανώς έχω απαντήσει δεν είναι απόδειξη της σκοπιμότητας που επιδιώκω τόσο εγώ που στέλνω μηνύματα όσο και εκείνοι που μου τα στέλνουν. Εσύ Opyrge μου προσάπτεις σκοπιμότητες για την επικοινωνία μου μέσω π.μ., για τις οποίες δεν έχεις το παραμικρό τρόπο να μάθεις και να κρίνεις. Το να θεωρείς μια οποιαδήποτε επικοινωνία μεταξύ δυο ατόμων....κακή επειδή το ένα άτομο σε αυτήν το θεωρείς troller....είναι φασιστικό. Με την ίδια έννοια άτομα διαφορετικών συμπεριφορών δεν πρέπει να επικοινωνούν αλλά να πολεμούν;

Αναφέρεσαι στην "φλυαρία" μου. Και ότι από αυτήν έμαθες πως αλλάζω δουλειές τη μία πίσω από την άλλη. Όχι δεν συμβαίνει αυτό. Εσύ κατάλαβες αυτό που θα σου άρεσε εσένα. Το τι δουλειά κάνω δεν σε ενδιαφέρει και αν γράψω ότι είμαι φωτογράφος και δεν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία πάλι δεν πρέπει να δώσεις βάση. Να ασχολείσαι δηλαδή με εκείνα που σου φαίνονται χρήσιμα. Το αν αλλάζω ή όχι εργασία και η συχνότητά της, δεν σου είναι χρήσιμη. Με κάνεις δηλαδή να σου γράφω λες και έχω απέναντί μου παιδί του δημοτικού. Έλεος πια!
Ρε ΗΛΙΘΙΕ, γιατί, ποιός κατηγορούμενος αποδέχεται τις κατηγορίες;
Και τί να αποδεχτείς;
Εδώ έχεις προδοθεί μόνος σου. Και σε έχουν προδώσει και άλλοι.
Το αν τις αποδέχτηκες λοιπόν, λίγη σημασία έχει.
Και είναι κωμικός αν όχι εξοργιστικός ο τρόπος με τον οποίο προσπαθείς να δικαιολογήσεις το σιγοντάρισμά σου σε όλους τους αλήτες τύπου Πολίδη που πέρασαν από δω μέσα. Οι ίδιοι τα λένε ότι τους σιγοντάριζες.
Αλλά πώς να μην τους δικαιολογήσεις αφού φιλαράκια σου είναι.
Και δείξε μου τον φίλο σου λένε να σου πω ποιος είσαι.
Άντε τώρα πείσε μας ότι δεν είσαι έτσι όπως τα λέω.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center