Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

είμαι αθάνατος.....
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Τίγρης
Υφηγητής


Εγγραφή: 26 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 26, 2010 2:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy


αν το συμπαν εχει αρχη αλλα οχι τελος...εγω που ειμαι μερος του γιατι να πεθανω; Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 26, 2010 3:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

Τίγρης
έγραψε:
πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy


αν το συμπαν εχει αρχη αλλα οχι τελος...εγω που ειμαι μερος του γιατι να πεθανω; Laughing

Ναι !
Εσυ μπορεις να μας αποδειξεις οτι το συμπαν οντως δεν εχει τελος ;

Και επειδη δεν μπορεις να το αποδειξεις...
Κι επειδη η εμπειρια λεγει οτι ο,τι εχει αρχη εχει και τελος...
Κι επειδη κι εσυ εισαι μεσα σε αυτη τη νομοτελεια απο φυσικη αποψη, εχεις αρχη... αρα εχεις και τελος...
Αρα, απο φυσικη αποψη δεν εισαι αθανατος...

Αν καταφερεις να γινεις αθανατος, ξεπερνωντας τους περιορισμους της φυσικης σου υποστασης, ειναι αλλο πραγμα...
Τωρα ομως δεν εισαι αθανατος... που να "χτυπιεσαι"... Laughing

Και μην επιμενεις, γιατι θα σε βαλω απεναντι σε μια "φευγατη" σφαιρα και θα σου πω σταματησε τη με το χερι αλα "Γιουρι Γκελερ"... Rolling Eyes

Ασε που υπαρχουν και πολλοι εδω μεσα που ειναι φανατικοι θιασωτες του θανατου και σιγουρα θα ανατριχιαζουν με αυτο τον ισχυρισμο σου !
Ειδικα αν μπορεις να τους τον αποδειξεις κι ολας, τοτε ειναι που θα τους "στειλεις" κανονικα... Evil or Very Mad


ΕνοτηταΤωνΠαντων
Ον Εστι Γιγνεσθαι
Μια Ειναι Η Απολυτη Αληθεια : Η Αληθεια Ειναι Αδαμας Πολυεδρος
Ο ανθρωπος παντοτε ανακαλυπτει αυτα που θεωρει οτι υπαρχουν και πειραματιζεται γι' αυτα !
4986 5082 5282 5427
Ζωη = Θεος <=> Ουδεις Ανθρωπος Αθεος
Μονο Ο Συνειρμικος Λογισμος Οδηγει Στην Αληθεια
Ο Ανθρωπος Ειναι Το Ον Που Νοει

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Σαβ Ιαν 26, 2013 10:39 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 26, 2010 6:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

Τίγρης έγραψε:
πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy


αν το συμπαν εχει αρχη αλλα οχι τελος...εγω που ειμαι μερος του γιατι να πεθανω; Laughing

Χαρά μας και τιμή μας να έχουμε τον κύριο Μητσοτάκη στο φόρουμ Laughing
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 26, 2010 6:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλωσηρθες φιλε μου Τιγρη ..
Καταρχας γιατι Τιγρης ?

& οσον αφορα την δηλωση σου οτι πιστευεις οτι εισαι αθανατος,
θα σου πω οτι & εγω ειμαι αθανατος Very Happy

Με μια διαφορα ομως .. Δεν το πιστευω, γνωριζω το γιατι ..

Γνωριζεις το γιατι ?

Οσο για το αν της επομενης προτασης αφησε το προς το παρων
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
freakshow
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: N/A

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 26, 2010 9:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


_________________
Αν δε σε νοιάζει που πας, δε θα χαθείς ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 27, 2010 3:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

Τίγρης έγραψε:

πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy



Όπως λέει και ο σοφός Μπαλάνος:


Όταν ένας τίγρης σας δείχνει τα δόντια του, δεν σημαίνει ότι σας χαμογελά.
Ή - τώρα που το σκέφτομαι - μπορεί να χαμογελάει, αλλά ακριβώς για τους αντίθετους λόγους από κείνους που θα προκαλούσαν το δικό σας χαμόγελο.


Χαιρεκακία...

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 1:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καποτε σε ενα βασιλειο υπηρχε ενας προστατης, ο οποιος οταν καλεστηκε απο τον χωρο, εφυγε για να χρησιμοποιησει την λειτουργεια του .
Στο βασιλειο του που βρισκοταν στο δασος, παρεμεινε ο ποιο πιστος του φιλος που ειχε .. Η τιγρης !
Να περιμενει τον αδερφο του, να γυρισει για να ξεμουδιασει απο την ακινησια ..

Ιλα ϊ ελε σα ..
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 11:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

Τίγρης έγραψε:
πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy


αν το συμπαν εχει αρχη αλλα οχι τελος...εγω που ειμαι μερος του γιατι να πεθανω; Laughing




Και ποιος σου είπε ότι το μέρος έχει τις ίδιες ιδιότητες με το όλον; Και οι ζυγοί αριθμοί ανήκουν στους φυσικούς αλλά δεν είναι όλοι οι φυσικοί ζυγοί.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 11:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

Darkmind έγραψε:
Τίγρης έγραψε:
πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy


αν το συμπαν εχει αρχη αλλα οχι τελος...εγω που ειμαι μερος του γιατι να πεθανω; Laughing

Χαρά μας και τιμή μας να έχουμε τον κύριο Μητσοτάκη στο φόρουμ Laughing






Laughing Laughing


Ήρθε το τέλος του filosofia.gr .Χάρηκα που σας γνώρισα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nicoza
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 16 Αύγ 2012
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 16, 2012 11:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εχω καλα νεα..

αφου δεν θα εχεις συνειδηση υποθετω, μετα τον θανατο σου..
τοτε.. για εσενα ζεις για παντα!

Εχω κανει σχετικες αφισες και τις εχω κολλησει παντου στο δωματιο μου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steppenwolf
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1812
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2012 11:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

Τίγρης έγραψε:
πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy


αν το συμπαν εχει αρχη αλλα οχι τελος...εγω που ειμαι μερος του γιατι να πεθανω; Laughing




Η γνώμη μου είναι πως πράγματι είσαι αθάνατος.
Είσαι το αόρατο κάτι που βρίσκεται πίσω από κάθε βίωμα / εμπειρία.
Το ίδιο αόρατο κάτι που ήταν ο ''ιθύνων νους'' η ''κινητηριος δύναμη'' του σπερματοζωαρίου που μετεξελίχθηκε σε άνθρωπος.
Ομοειδές ή ομοούσιο (αν είναι δόκιμες οι λέξεις), του πρωτου αόρατου κάτι που κίνησε τον πρώτο συνδιασμό αζωτου οξυγόνου υδρογόνου, ανθρακα και φωσφόρου, και από ''νεκρά'' χωρίς αντίληψη, και χωρίς εθελούσια κίνηση στοιχεία, τα μετέτρεψε σε ζωή.
Το αόρατο κάτι που συνεχώς παράγει ομοούσια υποσύνολα του, υποσύνολα ζωής, μικρότερες μονάδες ζωής (''πνεύματα σπεραματοζωαρίων'') που αναπτύσονται όπως αναπτύσεται η εκάστοτε ύλη που αποτελεί το ''καβούκι'' τους.

Αυτό το κάτι δεν φαίνεται πουθενά να γεννήθηκε από την ύλη. (Αν ενωσεις ανθρακα, αζωτο, υδρογονο, οξυγόνο, φώσφορο, δεν θα γίνει ζωή. Γι αυτό άλλωστε δεν έχουμε συνθετικούς ανθρώπους φτιαγμένους από χυμικά στοιχεία- χωρίς προυπάρχον ντι εν ει δηλαδή.)

Επίσης, ο θάνατος επέρχεται πάντα από μια αιτία. (Το βιολογικό σώμα πάντα πεθαίνει από κάποια αιτία όσο συνηθισμένη ή ασυνήθιστη κι αν είναι αυτη)
Ποιά είναι η αιτία που θα μπορούσε να θανατώσει αυτό το αόρατο κάτι;
Εφόσον δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε μια τέτοια αιτία, δεν μπορούμε να ισχυριστούμε οτι αυτό το κάτι πεθαίνει.
Τώρα πως θα ονομάσεις αυτό το κάτι;
άλλοι το λένε συυνείδηση, αλλοι συνειδητότητα, αντίληψη, αόρατο φορέα αντίληψης ή συνείδησης, ψυχή, πνεύμα... ίσως ο όρος πνεύμα να είναι ο καταλληλότερος εντέλει.

Αυτοπροσδιοριζόμενος λοιπόν ως το πνεύμα που αντιλαμβάνεται μέσα από αυτό το βιολογικό σώμα το οποίο είναι μόνο το ''καβούκι'' σου, το ''σαρκίο'' που θα εγκαταλείψεις κάποτε, τότε ναι και κατα τη δική μου εκτίμηση είσαι αθάνατος.
_________________
1. '' Τα πάντα ρει'' - όλα είναι πιθανά!
2. Αντικειμενικά είναι μόνο τα γεγονότα. Σχετικές και πρόσκαιρες οι ερμηνείες τους.
3.Ψυχή = Ο πάντα παρόν πίσω από το πλήθος των εναλασσόμενων τάσεων, στάσεων και απόψεων, βουβός παρατηρητής .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 07, 2012 2:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πλατωνικός,πάντα,ο φίλος steppenwolf! Να θυμίσω,όμως,ότι η πλατωνική ψυχή έχει πολύ βαρύ τίμημα: δεν είναι ατομική,οι αναμνήσεις μας και οι προσωπικές εμπειρίες μας δεν έχουν οντολογική υπόσταση.Αυτό το προνόμιο ανήκει μόνο στις γενικές ιδέες.

Αν θέλουμε Πλάτωνα,λοιπόν,πρέπει ν' αποδεχτούμε και τον ατομικό, οριστικό κι αμετάκλητο θάνατό μας.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KOSTAS GIAVASOGLOU
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 186

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 16, 2012 1:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:
Τίγρης
έγραψε:
πιστευω οτι ειμαι αθανατος........μπορειτε να μου αποδειξετε το αντιθετο; Very Happy


αν το συμπαν εχει αρχη αλλα οχι τελος...εγω που ειμαι μερος του γιατι να πεθανω; Laughing

Ναι !
Εσυ μπορεις να μας αποδειξεις οτι το συμπαν οντως δεν εχει τελος ;

Και επειδη δεν μπορεις να το αποδειξεις...
Κι επειδη η εμπειρια λεγει οτι ο,τι εχει αρχη εχει και τελος...
Κι επειδη κι εσυ εισαι μεσα σε αυτη τη νομοτελεια απο φυσικη αποψη, εχεις αρχη... αρα εχεις και τελος...
Αρα, απο φυσικη αποψη δεν εισαι αθανατος...

Αν καταφερεις να γινεις αθανατος, ξεπερνωντας τους περιορισμους της φυσικης σου υποστασης, ειναι αλλο πραγμα...
Τωρα ομως δεν εισαι αθανατος... που να "χτυπιεσαι"... Laughing

Και μην επιμενεις, γιατι θα σε βαλω απεναντι σε μια "φευγατη" σφαιρα και θα σου πω σταματησε τη με το χερι αλα "Γιουρι Γκελερ"... Rolling Eyes

Ασε που υπαρχουν και πολλοι εδω μεσα που ειναι φανατικοι θιασωτες του θανατου και σιγουρα θα ανατριχιαζουν με αυτο τον ισχυρισμο σου !
Ειδικα αν μπορεις να τους τον αποδειξεις κι ολας, τοτε ειναι που θα τους "στειλεις" κανονικα... Evil or Very Mad


Η φιλοσοφία είναι ουσιαστικά μια μελέτη θανάτου. Το είμαι αθάνατος μπορεί να σημαίνει ότι επιθυμώ να είμαι αθάνατος, άρα φοβάμαι τον θάνατο. τι είναι άραγε θανατος, είναι στο εδώ σύμπαν η και κάπου αλλού σε άλλη διάσταση; Το Σύμπαν δεν γωριζουμε αν έχει αρχή και τέλος, όμως αν το πάρουμε με ορους λογικής η νευτώνεια φυσική και η ευκλείδιος γεωμετρία ισχύουν μόνο για τον κόσμο μας. οπότε κάτι άλλο υπάρχει στο συνεχές χωρόχρονο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ρουπέλιον
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 909

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 12, 2012 3:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: είμαι αθάνατος..... Απάντηση με Συμπερίληψη

KOSTAS GIAVASOGLOU έγραψε:

Η φιλοσοφία είναι ουσιαστικά μια μελέτη θανάτου.

έτσι ακριβώς δεν το διατύπωσε και ο Λιαντίνης ;

KOSTAS GIAVASOGLOU έγραψε:

Το είμαι αθάνατος μπορεί να σημαίνει ότι επιθυμώ να είμαι αθάνατος, άρα φοβάμαι τον θάνατο.


Αυτή η συνεπαγωγή δεν είναι ορθή θεωρώ.
Μπορεί να επιθυμώ να είμαι αθάνατος για να μπορώ να κατεβαίνω αιωνίως για ψώνια στα καταστήματα (εντάξει αυτό είναι πιο πολύ για γυναίκες) ή για να μπορώ να στοχάζομαι και να ταξιδεύω.
_________________
"Οι αρετές χάνονται μέσα στο συμφέρον, όπως τα ποτάμια μέσα στη θάλασσα" Φ.Ροσφουκώ
"Οι άνθρωποι αγωνίζονται πιο σκληρά για τα συμφέροντά τους παρά για τα δικαιώματά τους." Ναπολέων
"Ο άνθρωπος είναι ένα ζώο που κάνει παζάρια" Άνταμ Σμιθ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2012 9:25 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Idea

΄Η μπορει να δηλωνει ( το "ειμαι αθανατος" ) οτι επιθυμω την αιωνιο ζωη, αλλά δεν ξερω τον τροπο να το επιτυχω

ΕνοτηταΤωνΠαντων
Ον Εστι Γιγνεσθαι
Μια Ειναι Η Απολυτη Αληθεια : Η Αληθεια Ειναι Αδαμας Πολυεδρος
Ο ανθρωπος παντοτε ανακαλυπτει αυτα που θεωρει οτι υπαρχουν και πειραματιζεται γι' αυτα !
4986 5082 5282 5427
Ζωη = Θεος <=> Ουδεις Ανθρωπος Αθεος
Μονο Ο Συνειρμικος Λογισμος Οδηγει Στην Αληθεια
Ο Ανθρωπος Ειναι Το Ον Που Νοει

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Σαβ Ιαν 26, 2013 10:40 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Σελίδα 1 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center