Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ!!!!!!!!!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 36, 37, 38  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Tetragonos
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 960

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 04, 2012 3:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν υπάρχουν διευθύνσεις;
Να πάρει.

Μήπως έχεις ονόματα;
Έστω και στα πακιστανικά, να ψάξω να τους τσακίσω;

Περιοχές που πρέπει να κινηθώ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 04, 2012 4:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Tetragone,

Κυριολεκτώ στο «τσακίστε τους όπου τους βρείτε».Δηλαδή όπου και όταν τους βρειτε... Άρα, δεν γνωρίζω δ/νσεις.

Όταν τους δεις να κάνουν τέτοια πραξη, τους τσακίζεις.
Αν πάλι έχεις την έννοια τους , μπορείς να κουβαλάς σακίδιο με τροφή για να τους δίνεις ώστε να κάνεις την καλή σου πράξη αλλά παράλλλα, ν΄αποσπάς την προσοχή τους.
Να προσέχεις όμως, διότι είναι οπλισμένοι με ότι βρουν. Αν και δεν σε φοβάμαι διότι εισαι φουσκωτός -στα λόγια σου βασίζομαι-, bulletproof.

Στα μέρη δε που έχουν καταληφθεί από δαύτους, φαντάζομαι πως υπάρχουν και τα μαγαζάκια τους…

http://www.lifo.gr/now/society/10893

επειδή η Αττική είναι μεγάλη, μπορείς να βολτάρεις στις περιοχές που αναφέρονται εντός.

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catid=1&artID=1312098

δούλεψέ το λίγο, μην περιμένεις την πίτα αφάγωτη, νέος άνθρωπος είσαι…



Troian,

Γιατί θύμωσα? Επειδή γράφω με οξύ λόγο σημαίνει ότι θύμωσα?

Ενεργά μέλη σήμερα δεν είναι, έχουν περάσει όμως από τις νεολαίες των κομμάτων και έχουν υποστεί αριστερή εκπαίδευση.
Άλλωστε οι περισσότεροι δήθεν αριστεροί, είναι πάμπλουτοι και φιλοσοφούν μόνον. Τίποτε άλλο.
Από την άλλη μεριά, αφού επιλέγουμε να μην κρίνουμε το παρελθόν, θα πρέπει να ισχύει το ίδιο για όλους. Σωστά?
Δεν θέλω 2 μέτρα και 2 σταθμά.

Κοίτα, το ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ και ΠΑΣΟΚ, ουδέποτε μου απέδειξαν ότι λειτουργούσαν για το καλό το λαού.
Ήταν και είναι, ομάδες αλληλένδετες.

Το αποτέλεσμα θα πρέπει να είναι ότι ένας δημιοσιογραφίσκος, δεν μπορεί και δεν έχει δικαίωμα να προβαίνει σε τέτοιες πράξεις, ως άλλος κουκουλοφόρος μιας εισαγγελέως. Επίσης, μια εισαγγελέας, δεν είναι σε καφετέρια, ούτε σε πλαζ για να την παίρνει τηλέφωνο ο φιλαράκος της να «καθαρίσει».
Η εισαγγελείς, έχουν υποχρέωση ν΄ασκούν ορισμένη, ανεπηρέαστη εξουσία.

Χρόνια ήταν Opinion leaders και εξακολουθούν να είναι όσο μπορούν και θα συνεχίσουν να είναι.

Άνοιξέ το εσύ βρε Troian το θέμα.
Δεν γίνεται ήπια ένταξη όλων των λαθρομεταναστών. Πώς να το κάνουμε δηλαδή?
Από την άλλη, έθιξα τα λόγια σου «τους έλληνες δεν τους απέρριψα» διότι, σε πρώτη φάση, ένιωσα ότι με την αναφορά σου αυτή,ήσουν παρατηρητής του έλληνα…και όχι κομμάτι του έλληνα.
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 04, 2012 4:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μαρια άσχετα αν διαφωνούμε, είναι δικαίωμά μας, νομίζω είσαι έτοιμη να κάνεις παιδί, να του περάσεις τις ιδεολογικές αξίες να έχεις την ευθύνη να του μιλάς στην προστακτική κτλ, νομίζω έχεις ωριμάσει αρκετά, μητρικό ένστικτο είναι αυτό που βγάζεις Wink
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tetragonos
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 960

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 04, 2012 4:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ok Μαρία.

Για ασφάλεια θα πάω μαζί με 5-6 φίλους σήμερα.

Αύριο θα σου έχω νέα.

Θα τους τσακίσω.
Όποιον και να βρω θα τον τσακίσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 04, 2012 5:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

tetragone,

Πάρε όσους επιθυμείς κοντά σου,αλλά σε παρακαλώ τσάκισε μονον αν δεις περίεργες, "φιλοζωϊκές" κινήσεις τους.... Wink

kaneis,

επί του παρόντος, θα αρκεστώ να δινω συμβουλές στο βαφτιστηρι που θα έχω σε 1 μήνα περίπου από τώρα. Very Happy
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 04, 2012 6:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maria

Παράθεση:
Γιατί θύμωσα? Επειδή γράφω με οξύ λόγο σημαίνει ότι θύμωσα?

επειδη εσυ ειπες δεν θυμωσες γιαυτο. αν δεν θυμωσες γιαυτο γιατι θυμωσες; (σε αυτο εδω κατι, καποιος δεν καταλαβε καλα οποτε λεμε οτι δεν θυμωσες και οκ; )

Παράθεση:
Ενεργά μέλη σήμερα δεν είναι, έχουν περάσει όμως από τις νεολαίες των κομμάτων και έχουν υποστεί αριστερή εκπαίδευση.
Άλλωστε οι περισσότεροι δήθεν αριστεροί, είναι πάμπλουτοι και φιλοσοφούν μόνον. Τίποτε άλλο.
Από την άλλη μεριά, αφού επιλέγουμε να μην κρίνουμε το παρελθόν, θα πρέπει να ισχύει το ίδιο για όλους. Σωστά?
Δεν θέλω 2 μέτρα και 2 σταθμά.


δεν ειπα να μην κρινουμε το παρελθον αλλα μια εγγραφη σε κομμα δεν αποδεικνυει κατι. στην περιπτωση της τρεμης η ιδια δεν βγαζει την αριστερη της εκπαιδευση. αρα ολοι αυτοι που ειπες δεν ειναι αληθηνοι αριστεροι αλλα δηθεν. και για την υποκρισια που λες, εχεις ακουσει οτι η γυναικα του μιχαλολιακου ( δεν με νοιαζει που ειναι γυναικα του αλλα οτι ειναι χρυσαυγητισσα) εχει ενα ροζ ξενοδοχειο με λαθρομεταναστριες;

Παράθεση:
Κοίτα, το ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ και ΠΑΣΟΚ, ουδέποτε μου απέδειξαν ότι λειτουργούσαν για το καλό το λαού.
Ήταν και είναι, ομάδες αλληλένδετες.

για την δικτατορια του προλεταριατου; Twisted Evil


Παράθεση:
Το αποτέλεσμα θα πρέπει να είναι ότι ένας δημιοσιογραφίσκος, δεν μπορεί και δεν έχει δικαίωμα να προβαίνει σε τέτοιες πράξεις, ως άλλος κουκουλοφόρος μιας εισαγγελέως. Επίσης, μια εισαγγελέας, δεν είναι σε καφετέρια, ούτε σε πλαζ για να την παίρνει τηλέφωνο ο φιλαράκος της να «καθαρίσει».
Η εισαγγελείς, έχουν υποχρέωση ν΄ασκούν ορισμένη, ανεπηρέαστη εξουσία.

οκ, θα δουμε απο την ερευνα που λες οτι θα γινει. συμφωνω στην τελευταια φραση.


Παράθεση:
Χρόνια ήταν Opinion leaders και εξακολουθούν να είναι όσο μπορούν και θα συνεχίσουν να είναι.

αρα δεν ξυπνησε ο λαος.

Παράθεση:
Άνοιξέ το εσύ βρε Troian το θέμα.
Δεν γίνεται ήπια ένταξη όλων των λαθρομεταναστών. Πώς να το κάνουμε δηλαδή?
Από την άλλη, έθιξα τα λόγια σου «τους έλληνες δεν τους απέρριψα» διότι, σε πρώτη φάση, ένιωσα ότι με την αναφορά σου αυτή,ήσουν παρατηρητής του έλληνα…και όχι κομμάτι του έλληνα.

ειχε ενα παρομοιο θεμα ο δακις για το πως θα μπορουσαμε να αποφυγουμε την κριση και σχετικα.
οσοι ειναι εγκληματιες στην προσπαθεια για ενταξη, στην στενη.
οχι δεν ειχα καμια τετοια προθεση, εξαλλου ενα τμημα του εισοδηματος μου ειναι αγροτικο.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 8:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

troian,


Θέλεις οπωσδήποτε να σου πω ότι θύμωσα. Αφού το θέλεις θα σου κάνω τη χάρη. Θύμωσα. Είναι Οκ τώρα?

Αν ήταν εγγεγραμμένοι στην Χ.Α. κάποτε, θα ήσουν το ίδιο άνετος ή όχι? Θα μπορούσες να πεις ότι ήταν ένα στραβοπάτημα των νιάτων τους? Το ροζ ξενοδοχείο με τις λαθρομετανάστριες είναι αστικός μύθος. Αν ίσχυε, να είσαι σίγουρος ότι θα είχε γίνει χαμός στα ΜΜΕ, καθώς περιμένουν στην γωνία.

όχι για την δικτατορία του προλεταριάτου, είναι ψιλά γράμματα σήμερα. Για την μάσα το κάνουν, για εκείνους και τα δικά τους «παιδιά». Για το μέλλον, οραματίζονται βέβαια την δικτατορία του προλεταριάτου, οι αριστεροί.

Δεν το λέω εγώ για την έρευνα, είναι γεγονός.

Το παρήγορο είναι ότι σε ένα μεγάλο ποσοστό ξύπνησε. Το ότι αυτοι εξακολουθούν το πρόγραμμά τους είναι άλλο.

Ξέρεις πόσοι πρέπει να πάνε στη στενή? Όχι μονον ο Άκης…Αλλά το σύστημα δεν προχωρά και αυτό θα το δει ο λαός στο άμεσο μέλλον. Ο λαός περιμένει λύσεις και νέο σύστημα. Αν δεν υπάρξουν αυτά, το μέλλον θα είναι αβέβαιο ως προς την αντίδρασή του.
Βέβαια και ο λαός πρέπει ν΄αλλάξει νοοτροπία. Τα έχω γράψει και πολύ πριν την κρίση όλα αυτά.
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 8:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://www.youtube.com/watch?v=TkYmlaXpmuA


απόψε θέλω αποδείξεις και ονόματα
και τα αδέσποτα θα ψάξω πόντο πόντο
και αμα θα βρώ περίεργα δαγκώματα
θα πεί πως πήγε η κουλτούρα μας στο βρόντο
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 9:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maria

ξεχνα το.

Παράθεση:
Αν ήταν εγγεγραμμένοι στην Χ.Α. κάποτε, θα ήσουν το ίδιο άνετος ή όχι? Θα μπορούσες να πεις ότι ήταν ένα στραβοπάτημα των νιάτων τους? Το ροζ ξενοδοχείο με τις λαθρομετανάστριες είναι αστικός μύθος. Αν ίσχυε, να είσαι σίγουρος ότι θα είχε γίνει χαμός στα ΜΜΕ, καθώς περιμένουν στην γωνία.

ναι αν περνουσαν αλλη γραμμη. η κανελλη ας πουμε ηταν νδ μεχρι τον πολεμο του κολπου.
αφου θυμαμαι ο μιχαλολιακος δεν το αρνηθηκε. αρνηθηκε μονο την διαχειρηση, οχι την συνιδιοκτησια.

Παράθεση:
όχι για την δικτατορία του προλεταριάτου, είναι ψιλά γράμματα σήμερα. Για την μάσα το κάνουν, για εκείνους και τα δικά τους «παιδιά». Για το μέλλον, οραματίζονται βέβαια την δικτατορία του προλεταριάτου, οι αριστεροί.


και η διαφορα αυτων των 3 με νδ, ανελ, δημαρ, χρ.αυγη ; οι αλλοι πανε για την πατριδα και αυτοι οι 3 για την μασα;

Παράθεση:
Δεν το λέω εγώ για την έρευνα, είναι γεγονός.


εσυ το ειπες για ερευνα «Επίσης, θέλω να δούμε σύντομα ποιο θα είναι και το αποτέλεσμα από την έρευνα στα τηλέφωνα του δημοσιογράφου Δελατόλα προς την Ελένη Ράϊκου… »


Παράθεση:
Το παρήγορο είναι ότι σε ένα μεγάλο ποσοστό ξύπνησε. Το ότι αυτοι εξακολουθούν το πρόγραμμά τους είναι άλλο.
σε λιγο θα μας πεις πως οσοι ψηφισαν χρ, αυγη ειναι οι ξυπνοι κι ολοι οι αλλοι κοιμουνται. ευκολακι ο καθε φανατικος ψηφοφορος καθε κομματος το ιδιο μπορει να πει. εχω ακουσει τον εξης διαλογο μετα τις εκλογες:
- τι ψηφισες;
- πασοκαρα
- καλα, μαλακας εισα, δεν βλεπεις τι γινεται;
- ναι ρε, τοσα χρονια δεν περνουσες καλα; δεν περασαν πολλα λεφτα απο τα χερια σου;
- ναι και;
- ε δεν φταιει το πασοκ αν δεν κρατησες καποια στην ακρη για δυσκολους καιρους.

Παράθεση:
Ξέρεις πόσοι πρέπει να πάνε στη στενή? Όχι μονον ο Άκης…Αλλά το σύστημα δεν προχωρά και αυτό θα το δει ο λαός στο άμεσο μέλλον. Ο λαός περιμένει λύσεις και νέο σύστημα. Αν δεν υπάρξουν αυτά, το μέλλον θα είναι αβέβαιο ως προς την αντίδρασή του.
Βέβαια και ο λαός πρέπει ν΄αλλάξει νοοτροπία. Τα έχω γράψει και πολύ πριν την κρίση όλα αυτά.

απο λαθρομεταναστες λεω να πανε στην στενη, οσοι δεν εντασσονται ηπια στην κοινωνια.
ο λαος γενικοτερα δεν θελει να αλλαξει συστημα θελει φαι γιατι οπως λεει ενα τραγουδι:
«Τα μαύρα χρόνια ο δύσμοιρος Ρωμιός
Πως εγελάστη αμέτρητες φορές
Κι ωσότου να του λείψει το φαϊ
Εκοιμάτω»
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tetragonos
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 960

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 10:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μαρία τζίφος.
Ψάξαμε εχτές σε γειτονιές στο κέντρο και δεν βρήκαμε κανέναν να σκοτώνει ή να ψήνει ή να πουλά ψημένο σκύλο.

Τα παιδιά που έπεισα να έρθουν μαζί μου άρχισαν να τσαντίζονται.
Νόμιζαν ότι τους δούλευα.
Γυρνώντας προς την πόλη μας βρήκαμε ένα πιτσιρίκι να κλοτσάει ένα σκυλάκι.
Ο οδηγός σταμάτησε απότομα το αμάξι και κατέβηκαν κάτω.
Δεν πρόλαβα να τους σταματήσω και άρχισαν να τσακίζουν το πιτσιρίκι στο ξύλο.
Όταν μπήκαμε στο αμάξι τους ρώτησα γιατί το έκαναν αυτό;
Μου είπαν πως δεν πρέπει κανείς να ασκεί βία στα ζώα.
Ήταν ένα μικρό παιδάκι τους είπα.
Μου είπαν πως αν δεν το συνετίσεις τώρα που είναι μικρό όταν μεγαλώσει θα κάνει τα χειρότερα.

Μην με ρωτήσεις τι εθνικότητας ήταν το πιτσιρίκι , δεν ξέρω.

Βλέπεις, οι κραυγές πόνου σε όλες τις γλώσσες είναι ίδιες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 2:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kaneis,

Laughing Laughing Laughing Very Happy πολύ καλό



Troian,


Η Κανέλη δεν ήταν ΝΔ. Ρίξε μια μόνον ματιά στο wikepedia
“ Εξελέγη μέλος διάφορων συνδικαλιστικών δημοσιογραφικών οργάνων”.
Ή
«Επίσης κατηγορήθηκε για την πράξη της να καταθέσει ως μάρτυρας υπεράσπισης στη δίκη του κατηγορούμενου για εγκλήματα πολέμου και γενοκτονία, Σέρβου εθνικιστή, Σλόμπονταν Μιλόσεβιτς [9].»
ή
«Έχει δεχθεί κριτική για επαγγελματική συνεργασία, στο περιοδικό Νέμεσις που εκδίδει, με άτομα του ακροδεξιού «πατριωτικού χώρου».
Όλα έχουν πηγή το wiki.

....και προκειμένου να διορισθεί τότε στην ΕΡΤ έγινε μέλος της ΝΔ. Μάλιστα την αποκαλούσαν από μικρή, «κομμουνίστρια της εκάλης».

Όπως αντιλαμβάνεσαι , η Λιάνα είναι της φιλοσοφίας «τα καλά και συμφέροντα».


Δεν το γνωρίζω. Άρα, αν ισχύει, δεν έχει καμία σχέση με αυτό το ρόζ όπως το αποκαλείς ξενοδοχείο. Και ποιο είναι το όνομά του ξενοδοχείου?


Όλοι για την μάσα είναι. Στο έχω ξαναπεί αυτό. Απλά άλλοι τρώνε τα κέρατά τους (δεν χορταίνουν) και άλλοι είναι πιο σεμνοί.


Ναι, και σου λέω ότι δεν το έβγαλα από το μυαλό μου, για την έρευνα, είναι σε εξέλιξη.
Μέσω των μηνύσεων που έχουν υποβληθεί κατά Λ. Κανέλλη, Δούρου και κατά Δελατόλα για ηθικη αυτουργία και κατάχρηση εξουσίας.
Όταν θα γινει η άρση τηλεφωνικού απορρήτου θα επιβεβαιωθεί ή όχι, αν έγινε μεταξύ τους διάλογος (Δελατόλα-Ράϊκου)....
Ο Δελατόλας μια ισχυρίζεται ότι ήταν η Ελένη η γραμματέας του και μια ότι ήταν η Ελένη Ράϊκου. Εσυ μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dvdUqckH-mE


Το πρωί ο Δελατόλας υποστήριζε ότι μόλις έγινε το επεισόδιο στον ΑΝΤ1, τηλεφώνησε ο ίδιος στην εισαγγελέα Πρωτοδικών Ε. Ράικου και ζήτησε να παρέμβει για να συλληφθεί ο Κασιδιάρης. Από το απόγευμα και μετά το γύρισε στο τσάμικο. Ενοχλημένη η Κα Ράικου, όταν ενημερώθηκε, ζήτησε να μην αναφέρεται το όνομά της. Και ο Δελατόλας βρήκε την λύση. Τηλεφώνησα στην γραμματέα μου την Ελένη! Όχι στην Κα Ράικου δηλαδή...



Τώρα, λέω την άποψή μου και εσύ παραθέτεις διαλόγους του ηλίθιου ή πονηρού έλληνα.
Εγώ δεν είπα ποτέ ότι ο έλληνας είναι άμοιρος ευθυνών, κάθε άλλο.
Τώρα όμως που αναγκάστηκε να ξυπνήσει τρώγοντας τις σφαλιάρες του, ίσως κανει πέρα τα κόμματα που τόσο καιρό τον εκμεταλλεύονταν πετώντας του ένα κομμάτι ψωμί και δινοντάς του κάθε είδους εκδουλεύσεις για να τον κρατούν στο χέρι.
Τώρα που ο έλληνας είδε ότι όλο αυτό έχει βαρύ αντίτιμο, πιστεύω ότι θα βάλει μυαλό.
Αν θεωρεί ότι το ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ θα του κάνουν καλό, είναι δικαίωμά του να τα ψηφίσει και πάλι.
Δεν θα πω εγώ ποιόν να ψηφίσει ο έλληνας, θα μιλήσω όμως για τα κακώς κείμενα των κομμάτων προσπαθώντας να του θυμίσω κάποια πράγματα.



Πρώτα αλλάζεις νοοοτροπία και μετά ζητάς φαί. Επειδή η νοοτροπία του νεοέλληνα είναι λανθασμένη, πρεπει να ξεκινήσει από την ρίζα. Μαμά, μπαμπά, σχολείο κλπ.


Οι λαθρομετανάστες είπα, ότι πρέπει να φύγουν χωρίς καμία άλλη συζήτηση.
Οι μετανάστες θα πρέπει να εξεταστούν, περίπτωση προς περίπτωση για να βγεί η τελική απόφαση. Ξέρεις αλήθεια πόσα δις φεύγουν προς Αλβανία, Πολωνία, Ρωσία, Πακιστάν, Αφγανιστάν, Ρουάντα, Σομαλία, κλπ κάθε χρόνο?
Άρα, δεν μένουν στη χώρα μας για επενδυσεις , όυτε και ΄θέλουν να επενδύσουν στη χώρα μας όλοι αυτοί…. Ακόμα και να φύγουν οι μετανάστες οι ‘νόμιμοι’ , κακό δεν μας κάνουν όπως καταλαβαίνεις, διότι τα λεφτά τους τα βγάζουν έξω.


Τετραγωνε,

Keep walking…κάτι θα βρείτε στο μέλλον. Υπομονή…

Το παιδί χρειάζεται εκπαίδευση για να συνετιστεί. Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος.
Ο σημερινός διώκτης και βασανιστής ζώων, μπορεί να γίνει ο αυριανός δολοφόνος.
Και εγώ έχω σφαλιαρώσει παιδάκι που πετούσε βελάκια με φυσοκάλαμο σε γάτες και οι μάνα του ήταν παρούσα…
Το θετικό της υπόθεσης? Δεν το είδα ξανά να κάνει παρόμοια πράξη…
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 3:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μαρια
Παράθεση:

Η Κανέλη δεν ήταν ΝΔ. Ρίξε μια μόνον ματιά στο wikepedia
“ Εξελέγη μέλος διάφορων συνδικαλιστικών δημοσιογραφικών οργάνων”.
Ή
«Επίσης κατηγορήθηκε για την πράξη της να καταθέσει ως μάρτυρας υπεράσπισης στη δίκη του κατηγορούμενου για εγκλήματα πολέμου και γενοκτονία, Σέρβου εθνικιστή, Σλόμπονταν Μιλόσεβιτς [9].»
ή
«Έχει δεχθεί κριτική για επαγγελματική συνεργασία, στο περιοδικό Νέμεσις που εκδίδει, με άτομα του ακροδεξιού «πατριωτικού χώρου».
Όλα έχουν πηγή το wiki.

....και προκειμένου να διορισθεί τότε στην ΕΡΤ έγινε μέλος της ΝΔ. Μάλιστα την αποκαλούσαν από μικρή, «κομμουνίστρια της εκάλης».

Όπως αντιλαμβάνεσαι , η Λιάνα είναι της φιλοσοφίας «τα καλά και συμφέροντα».

μια ζωη (δημοσιογραφικη) θυμαμαι οτι η κανελλη ειχε δεξιες γραμμες. εξαλλου στο κκε δεν μπηκε με τον τροπο που μπαινουν ολοι.

Παράθεση:
Δεν το γνωρίζω. Άρα, αν ισχύει, δεν έχει καμία σχέση με αυτό το ρόζ όπως το αποκαλείς ξενοδοχείο. Και ποιο είναι το όνομά του ξενοδοχείου?
new deal, new dream καπως ετσι.

Παράθεση:
Όλοι για την μάσα είναι. Στο έχω ξαναπεί αυτό. Απλά άλλοι τρώνε τα κέρατά τους (δεν χορταίνουν) και άλλοι είναι πιο σεμνοί.

αποσο ξερω μονο νδ-πασοκ ειναι υπερχρεομενα κομματα.

περι δημοσιογραφων και δικαστων, μαλλον πρεπει να περιμενουμε.

Παράθεση:
Τώρα που ο έλληνας είδε ότι όλο αυτό έχει βαρύ αντίτιμο, πιστεύω ότι θα βάλει μυαλό.
Αν θεωρεί ότι το ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ θα του κάνουν καλό, είναι δικαίωμά του να τα ψηφίσει και πάλι.
Δεν θα πω εγώ ποιόν να ψηφίσει ο έλληνας, θα μιλήσω όμως για τα κακώς κείμενα των κομμάτων προσπαθώντας να του θυμίσω κάποια πράγματα.

+ δημαρ, ανελ, χρ. αυγη. μην μεροληπτεις.

Παράθεση:
Πρώτα αλλάζεις νοοοτροπία και μετά ζητάς φαί. Επειδή η νοοτροπία του νεοέλληνα είναι λανθασμένη, πρεπει να ξεκινήσει από την ρίζα. Μαμά, μπαμπά, σχολείο κλπ.
οχι καλη μου το φαι ειναι βασικη αναγκη, που ακομα και τα ζωα ζηταν.

Παράθεση:
Οι λαθρομετανάστες είπα, ότι πρέπει να φύγουν χωρίς καμία άλλη συζήτηση.
Οι μετανάστες θα πρέπει να εξεταστούν, περίπτωση προς περίπτωση για να βγεί η τελική απόφαση. Ξέρεις αλήθεια πόσα δις φεύγουν προς Αλβανία, Πολωνία, Ρωσία, Πακιστάν, Αφγανιστάν, Ρουάντα, Σομαλία, κλπ κάθε χρόνο?
Άρα, δεν μένουν στη χώρα μας για επενδυσεις , όυτε και ΄θέλουν να επενδύσουν στη χώρα μας όλοι αυτοί…. Ακόμα και να φύγουν οι μετανάστες οι ‘νόμιμοι’ , κακό δεν μας κάνουν όπως καταλαβαίνεις, διότι τα λεφτά τους τα βγάζουν έξω.

κι ομως σε πολιτισμενες δυτικες χωρες ειναι η μεγαλυτερη εκροη απο ελλαδα.
καταλαβαινεις οτι μεσα σε 1 μηνα εχεις αλλαξει γνωμη για τους μεταναστες; πιθανον σε δημαγωγουν και να ευθυγραμμιζεσαι εντελως με τις θεσεις τους.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 5:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μαρια,


μα ήταν από μικρή κρυφοκομμουνίστρια, γι΄αυτό την έλεγαν «κομμουνίστρια της εκάλης». Και είπα πάλι, ότι επειδή ήταν της φιλοσοφίας «τα καλά και συμφέροντα» υποστήριξε ΝΔ για να βρει μια θέση την τότε ΕΡΤ. Αυτό είναι όλο.

Ο Μιχαλολιάκος και η γυναίκα του εμπλέκονται σε ροζ μπίζνες?Και αν εμπλέκονται πιστεύεις θα τους είχαν αφήσει έτσι τα ΜΜΕ???? Τελικά το ροζ ξενοδοχείο προσφέρει υπηρεσίες σεξ και τι είδους σεξ?

Στην μάσα εμπλέκονταν και εμπλέκονται και οι συνδικαλισταραίοι και αυτοί ήταν πάντα πράσινοι και κόκκινοι χωρίς αμφιβολία.


Όλα αυτά που λες και άλλα πολλά. Δεν μεροληπτώ εγώ, Εσύ μεροληπτείς στο κάτω –κάτω, διότι δεν με διόρθωσες επαρκώς. Υπάρχουν 10άδες άλλα κόμματα. Θέλεις να τα ανεβάσουμε τώρα εδώ για να είμαστε δίκαιοι?


Καλέ μου, το φαί είναι βασική ανάγκη, αρκει να μην ζεις μόνον για να τρως εις βάρος των άλλων…Αυτό εννοούσα…


Γιατί έχω αλλάξει γνώμη και ποιος με δημαγωγεί ρε Troian? Ότι σου έρθει στο κεφάλι λες? Προσπαθώ να ειμαι δίκαιη όσο γίνεται. Που είναι το κακό? Ή μήπως επιθυμείς την αντιπαράθεση για την αντιπαράθεση?
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 5:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

με το "maria" troian, δεν έπαθα κριση ταυτότητας....απλά αντιγράφω τα λογια σου για να απαντήσω πιο εύκολα.... Wink....και δεν έσβησα την προσφώνησή σου.. Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 05, 2012 8:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μαρια

Παράθεση:
μα ήταν από μικρή κρυφοκομμουνίστρια, γι΄αυτό την έλεγαν «κομμουνίστρια της εκάλης». Και είπα πάλι, ότι επειδή ήταν της φιλοσοφίας «τα καλά και συμφέροντα» υποστήριξε ΝΔ για να βρει μια θέση την τότε ΕΡΤ. Αυτό είναι όλο.

οταν ηταν στη νδ περνουσε δεξιες γραμμες, το θυμαμαι.

Παράθεση:
Ο Μιχαλολιάκος και η γυναίκα του εμπλέκονται σε ροζ μπίζνες?Και αν εμπλέκονται πιστεύεις θα τους είχαν αφήσει έτσι τα ΜΜΕ???? Τελικά το ροζ ξενοδοχείο προσφέρει υπηρεσίες σεξ και τι είδους σεξ?

ο μιχαλολιακος δεν ξερω, αλλα η γυναικα του. το ανεφεραν τα μμε. δεν μπορω να μπω σε τεχνικες λεπτομερειες Laughing .

Παράθεση:
Στην μάσα εμπλέκονταν και εμπλέκονται και οι συνδικαλισταραίοι και αυτοί ήταν πάντα πράσινοι και κόκκινοι χωρίς αμφιβολία.

οκ.

Παράθεση:
Όλα αυτά που λες και άλλα πολλά. Δεν μεροληπτώ εγώ, Εσύ μεροληπτείς στο κάτω –κάτω, διότι δεν με διόρθωσες επαρκώς. Υπάρχουν 10άδες άλλα κόμματα. Θέλεις να τα ανεβάσουμε τώρα εδώ για να είμαστε δίκαιοι?

δεν μεροληπτω στ κριτηριο «εντος βουλης κομματα».

Παράθεση:
Γιατί έχω αλλάξει γνώμη και ποιος με δημαγωγεί ρε Troian? Ότι σου έρθει στο κεφάλι λες? Προσπαθώ να ειμαι δίκαιη όσο γίνεται. Που είναι το κακό? Ή μήπως επιθυμείς την αντιπαράθεση για την αντιπαράθεση?

γιατι πριν ενα μηνα ελεγες πως δεν εχεις προβλημα με τους νομιμους μεταναστες (ειχες αναφερει και εργασιες στο σπιτι σου απο μεταναστη, τα λεφτα που εδωσες στον εργατη δεν φευγουν στο εξωτερικοWink, τωρα την κανεις γυριστη και λες να διωξουμε καποιους απο αυτους. εχω αδικο λοιπον;
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 36, 37, 38  Επόμενο
Σελίδα 11 από 38

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center