Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Προς το διαχειριστή του Φόρουμ, Afham
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Θέλετε την αποκατάταση της ευνομίας στο φόρουμ;
Ναι
86%
 86%  [ 13 ]
Όχι
13%
 13%  [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 15

Συγγραφέας Μήνυμα
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 6:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Bugman έγραψε:
Ενώ ξεκάθαρα για τον διαχειριστή και ιδιοκτήτη είναι ένα φιλοσοφικό καφενείο όπου κύρια το μεράκι για να ανταλλάξουν απόψεις πάνω σε φαινόμενα είναι το μόνο ενδιαφέρον των μελών του!
Μην το λες... μην το λες... Άλλο έδειξες και σε αυτό το φόρουμ και στα άλλα φόρουμ του ίντερνετ που συμμετείχες!

Και για όσους δεν καταλαβαίνουν τι εννοώ, ας ρίξουν μια ματιά π.χ. σε ένα άλλο φόρουμ που βρέθηκε το συγκεκριμένο άτομο πάλι στην ίδια θέση του συντονιστή κι ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του σχετικά με το άτομο αυτό... και όσοι θυμούνται αυτά που έχω επισημάνει σχετικά με το συγκεκριμένο άτομο, τη συμπεριφορά του και τα προβλήματα που δημιουργεί (και μπορούν να τα διαβάσουν ακόμη στο φόρουμ) θα διαπιστώσουν μια σατανική ομοιότητα με τα συμπεράσματα των άλλων μελών του άλλου φόρουμ.

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=24&t=4935
(Και μην πει κανείς ότι πρώτα διάβασα αυτό το θρεντ και μετά άρχισα την επίθεση στο συγκεκριμένο άτομο... υπάρχει μέλος εδώ μέσα που με ειδοποίησε γι' αυτό και μπορεί να το επιβεβαιώσει)

Ο νοών...νοείτω!


Ασε μας λοιπόν να διανοηθούμε βρε Πύργε.
εμένα προσωπικά ,όποτε του το εχω ζητήσει η όχι με έχει βοηθήσει ο Bugman,
σε γενικές γραμμές ειναι δημιουργικό άτομο,και καλοπροαίρετος άνθρωπος.
Ασχετο αν του έχετε ρίξει το επιπεδό του τον τελευταίο καιρό.Ποιά προβλήματα λοιπόν προκάλεσε ?

Τη γνώμη του λεει και δεν επιβάλεται σε κανέναν.
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 7:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ρίξε μια ματιά φίλε μου στον σύνδεσμο... και θα καταλάβεις πολλά απ' τις ομοιότητες των επισημάνσεων των μελών εκείνου του φόρουμ και εμού για το συγκεκριμένο άτομο. Δεν μπορεί να είναι τυχαία ίδιες αυτές οι απόψεις. Διάολε!
Κι εγώ πριν μάθω ότι και άλλοι λέγανε τα ίδια πράγματα με μένα για το συγκεκριμένο άτομο, είχα αμφιβολίες γι' αυτά που έλεγα για τον Bugman.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 7:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Ρίξε μια ματιά φίλε μου στον σύνδεσμο... και θα καταλάβεις πολλά απ' τις ομοιότητες των επισημάνσεων των μελών εκείνου του φόρουμ και εμού για το συγκεκριμένο άτομο. Δεν μπορεί να είναι τυχαία ίδιες αυτές οι απόψεις. Διάολε!
Κι εγώ πριν μάθω ότι και άλλοι λέγανε τα ίδια πράγματα με μένα για το συγκεκριμένο άτομο, είχα αμφιβολίες γι' αυτά που έλεγα για τον Bugman.


Peριμένεις να αναμιχθώ σε μιά ιστορία ενός άλλου φόρουμ,προφανώς χρόνων συζητήσεις ,αλλα και να κρίνω όπως οι περισσότεροι εκει απο το Μέγεθος του Πεους του Bugman,
ayto ηταν το κριτήριό τους,για φιλοσοφία μιλησαμε ....

επειτα ,όπως λέει κάποιος εκεί η μαθηματική λογική του Bugman,προυποθέτει τη σπουδή του ,τον τρόπο πουσκέφτεται κάποιος μαθηματικός ,κάποιος τεχνολόγος.Ειναι φυσικό αυτο.
Αν δεμπορείτε να τον συναναστραφείτε ,αφήστε τον και κάντε παρέα με όμοιους ,οπου και θα συνδιαλέγεστε στο αντικείμενό σας.

Υ.γ Υπάρχουν και άνθρωποι εκεί που λένε καλά λόγια γι αυτον,εκτός λοιπόν απο τις συμπαθειες έχουμε καιαντιπάθειες,εκτός απο τηδική μας λογική ,υπάρχει και μιά άλλη ΠΑΝΤΟΤΕ, που δρα είτε θετικά σε εμάς είτε αρνητικά,Choice....
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 7:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι είχα χρόνο κάποτε και είχα το συντονισμό στο phorum.gr...
Είμαι ακόμα μέλος του φόρουμ αλλά δεν γράφω συχνά, δεν το επισκέπτομαι συχνά και πολλά παλιά μέλη έχουν εξαφανιστεί.

Η λίστα των αρχαιότερων μελών του φόρουμ όπου μνημονεύομαι...και δεν βλέπω κάτι αρνητικό σε αυτό

Ένδειξη αγάπης από παλιό μέλος!
Και πόσο με χαροποιεί η παρουσία σου !

Χαιρετισμοί από παλιά μέλη


Ιστορικό Συντονιστών

Έφυγα από το φόρουμ γιατί πρώτος είχα το συνήθειο να διαγράφω υβριστικά μηνύματα...(ή να σβήνω τις βρισιές από ένα μήνυμα). Αυτό θεωρήθηκε επέμβαση στο λόγο του άλλου. Αυτά έγιναν κάποτε...
τώρα οι συντονιστές σβήνουν κανονικά και κάνουν μπαν (απομάκρυνση-διαγραφή) όποιον δουν ότι δεν συμμετέχει καλώς!

Προτάσεις που κάνει ένα μέλος για την διαγραφή δημοσίευσης και τη διαγραφή ενός μέλους

Opyrge μην βιάζεσαι να βγάζεις συμπεράσματα. Αν το www.filosofia.gr είχε κανόνες όπως το phorum.gr τότε θα ήταν διαφορετικό από άποψη μελών και δραστηριοτήτων. Δες πόσα τμήματα, πόσα μέλη και πόσους συντονιστές έχει αυτό το φόρουμ...Η διαφορά είναι φανερή. Για ποιότητα; Αν βάλουμε τις βρισιές που ρίχνεις, και την λέξη κώλο που έχεις ψωμοτύρι...μάλλον τους ξεπερνάμε!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 10:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

vag_el έγραψε:

Αν δεμπορείτε να τον συναναστραφείτε ,αφήστε τον και κάντε παρέα με όμοιους ,οπου και θα συνδιαλέγεστε στο αντικείμενό σας.
Δυστυχώς δεν μπορούμε γιατί μπλέκεται συνεχώς με το έτσι θέλω στα πόδια μας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 10:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Opyrge μην βιάζεσαι να βγάζεις συμπεράσματα. Αν το www.filosofia.gr είχε κανόνες όπως το phorum.gr τότε θα ήταν διαφορετικό από άποψη μελών και δραστηριοτήτων. Δες πόσα τμήματα, πόσα μέλη και πόσους συντονιστές έχει αυτό το φόρουμ...Η διαφορά είναι φανερή.
...και οι ομοιότητες ως προς την αντιμετώπισή σου, ίδιες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 11:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καμία σχέση! Είσαι μανούλα στο ψέμα, στις υπεκφυγές και στις βρισιές...
να τα πεις αλλού αυτά.
Έχεις δουλέψει πολύ για να με φθείρεις...δήθεν!
Ξεφτιλίζεσαι κάθε μέρα...με αυτά που γράφεις!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 11:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kαμία σχέση;;;;
Laughing
Άσε να το κρίνουν οι αναγνώστες αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 05, 2012 11:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

12-1
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 06, 2012 10:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing
Ναι, και νομίζεις ότι μ' αυτό παύουν να είναι σατανικές οι ομοιότητες των διαπιστώσεων σχετικά με το άτομό σου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 06, 2012 3:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και εσύ έχεις δυο μάτια και δυο αυτιά όπως και ο ελέφαντας....και τι σημαίνει αυτό, ότι είσαι παχύδερμο, επειδή υπάρχουν σατανικές ομοιότητες;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 07, 2012 1:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

θελετε την αποκατασταση της ευνομιας στο φορουμ;
θελουμε να γυρισει ο μπαγκμαν στον συντονισμο για να αποκαταστισει την ευνομια.
Laughing
συγνωμη δεν μπορεσα να αντισταθω

μα καλα δεν μπορει να συντονιζει ο καθενας τον εαυτο του;
μαλλον οχι ε;
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 07, 2012 7:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει "αυτοσυντονισμός" και αυτό δεν είναι αφύσικο. Ο καθένας μπορεί να τραβάει διαφορετικό ζόρι..εκτός φόρουμ και εδώ να παίρνει την εκδίκησή του!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 07, 2012 10:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Ο καθένας μπορεί να τραβάει διαφορετικό ζόρι..εκτός φόρουμ και εδώ να παίρνει την εκδίκησή του!
Έχεις μεγάλη αυτογνωσία βλέπω!
Το ίδιο δεν λέγαμε εγώ και τα άλλα μέλη του άλλου φόρουμ; Ότι έχεις βίτσια που τα βγάζεις εδώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 16, 2012 1:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Τα άλλα μέλη του άλλου φόρουμ"...είναι μια ψευτιά που επαναλαμβάνεις συνέχεια, και είναι άκομψο για κάποιον που θέλει να το παίζει μορφωμένος. Δηλώνει περισσότερο πως η μόρφωση δεν είναι το δυνατό του χαρτί. Πόσες φορές θα στο γράψω; Στο άλλο φόρουμ υπήρχαν άτομα σαν και σένα...που έβριζαν τους πάντες. Αφού λοιπόν θες να συγκρίνεσαι με αυτά, δικό σου θέμα. Ως επιχείρημα όμως που το δίνεις για να στηρίξεις την άποψή σου πως "ενεργώ" υποκειμενικά...είναι παιδαριώδες. Ασφαλώς ο καθένας μας ορίζεται από τις πράξεις του. Όχι από τις επεξηγήσεις των πράξεών του από τον καθένα. Λοιπόν τις πράξεις μου τις ξέρω. Από κει και πέρα το τι επίπτωση έχουν σε σένα...δεν είναι μόνο δικό μου θέμα αλλά και δικό σου.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη εδώ δεν έχουμε ένα παιχνίδι επικράτησης...διότι λείπει το στοιχείο του κέρδους! Δεν έχεις πραγματικά να κερδίσεις τίποτα με το να προωθείς την απομόνωση των άλλων μελών Opyrgos. Χωρίς να θέλω να κατονομάσω μέλη, θα δεις πως το φόρουμ δεν τελειώνει με μένα και σένα, και πως νέες ιστορίες θα δημιουργηθούν. Τότε λοιπόν τι θα επικαλείσαι; Ποια θα είναι τα επιχειρήματά σου για το φόρουμ που δεν είναι έτσι όπως εσύ το θες; Πραγματικά μόνο αν κάποιος είχε το συντονισμό ώστε με το δικό του κριτήριο να ξεκαθάριζε την κατάσταση θα μπορούσαμε να μιλάμε για ένα "καθαρό φόρουμ". Μόνο που σε ένα φόρουμ φιλοσοφίας..το "καθαρό φόρουμ" είναι μια παράμετρος που δεν μπορεί να στέκει.....αφού κύρια απαίτηση του διαχειριστή είναι να εμφανίζονται όλες οι απόψεις, χωρίς να απορρίπτουμε τον τρόπο έκφρασης. Ως συντονιστής με ενδιέφερε να μην υπάρχουν βρισιές..πράγμα που δεν το κατάφερα, κύρια γιατί άτομα σαν και σένα Opyrge δεν σεβάστηκαν την ιδιότητά μου. Μάλλον γιατί πέρα από συντονιστής ενεργούσα και ως μέλος, με διάφορες αναρτήσεις, που ενοχλούσαν. Άρα για εκείνο που μπορείς να με κατηγορήσεις είναι ότι ως συντονιστής δεν θα έπρεπε να συμμετείχα με δικές μου αναρτήσεις μηνυμάτων. Τώρα όμως τι γίνεται; Θα μείνουμε στις κατηγορίες ή θα δώσουμε μια λύση; Και φυσικά η λύση πρέπει να λαμβάνει τα δεδομένα, όπως αυτά είναι, ότι υπάρχουν μέλη σαν τον Bugman και τον Opyrgo και τον ΛΑΟΣ και τον Gexrag και την Isida και πολλούς άλλους που δεν αναφέρω εδώ αλλά δεν έχουν μικρότερη σημασία. Μπορείς λοιπόν να λύσεις το θέμα χωρίς να διαλύσεις το φόρουμ, Opyrge;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center