Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Le Figaro: Η Ελλάδα έτοιμη να εκραγεί
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 6:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Le Figaro: Η Ελλάδα έτοιμη να εκραγεί Απάντηση με Συμπερίληψη



Η κυβέρνηση Παπανδρέου μοιάζει ανήμπορη απέναντι στην οργή του κόσμου γραφει πρωτοσέλιδη ανταπόκριση της Le Figaro. «Υπό πλήρη αφαίμαξη, οι Έλληνες ξεφεύγουν από κάθε έλεγχο» σημειώνει η εφημερίδα με φωτογραφικό στιγμιότυπο από τη χθεσινή διαδήλωση και τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας.

«Οι διαδηλώσεις γίνονται πιο ριζοσπαστικές, οι στάσεις εργασίας πληθαίνουν. Με την αμφισβήτηση απέναντί της να αυξάνεται, η κυβέρνηση Παπανδρέου μοιάζει ανήμπορη έναντι αυτής της οργής της ελληνικής κοινωνίας η οποία βυθίζεται στο αδιέξοδο» επισημαίνει και πάλι το δημοσίευμα το οποίο επίσης σημειώνει την άποψη του συγγραφέα Απ.Δοξιάδη ότι «Η Ελλάδα κυβερνάται από μία πολιτική τάξη η οποία δεν έχει συλλογική συνείδηση».

Η ανυπακοή στα φοροεισπρακτικά μέτρα που λαμβάνει η κυβέρνηση και το κίνημα «Δεν πληρώνω» κερδίζουν έδαφος, σύμφωνα με το δημοσίευμα, ενώ τα ελληνικά νοικοκυριά που είναι σε μεγάλο βαθμό υπερχρεωμένα αδυνατούν να αντεπεξέλθουν στις οικονομικές τους υποχρεώσεις.

Ύστερα από το πρώτο χρόνο επιτυχούς μείωσης του ελλείμματος κατά 5 ποσοστιαίες μονάδες το έργο που απαιτείται για τη δημοσιονομική εξισορρόπηση εμφανίζει καθυστερήσεις και οι δραστικές προσπάθειες των Ελλήνων με την αφαίμαξη σε μισθούς και συντάξεις δεν επαρκούν για να ικανοποιήσουν τους πιστωτές της χώρας, συμπληρώνει.

Η ύφεση επιδείνωσε το έλλειμμα, η κατανάλωση μειώθηκε σημαντικά και η ανεργία εκτοξεύθηκε μέσα σε μερικούς μήνες. Όλοι αμφισβητούν τη λιτότητα που εφαρμόζεται αλλά δεν υπάρχουν εναλλακτικές.

Μέσα σε αυτό το κλίμα πολλαπλασιάζονται οι απεργιακές κινητοποιήσεις στο δημόσιο τομέα όπου οι περίπου 800.000 δημόσιοι υπάλληλοι είναι «δακτυλοδεικτούμενοι» καθώς ο αριθμός τους πρέπει να μειωθεί δραστικά με στόχο την ελάφρυνση των δημοσίων δαπανών.

Το δημοσίευμα παραθέτει την άποψη του αναλυτή Γ.Δελαστίκ ο οποίος αναφέρει ότι «το χειρότερο για τους δημοσίους υπαλλήλους είναι το αίσθημα κοινωνικής αδικίας. Κάθε μέρα ανακοινώνονται νέα μέτρα λιτότητας που καταστρέφουν το σχέδιο ζωής τους. Ζούνε καθημερινά με το φόβο του αύριο.

Σε αυτό προστίθεται η κακοφωνία μεταξύ των υπουργών και η έλλειψη ορατής στρατηγικής. Αυτοί οι οποίοι θα έπρεπε να φορολογηθούν, όπως η πανίσχυρη Εκκλησία της Ελλάδας που είναι ο δεύτερος μεγαλύτερος κάτοχος ακίνητης περιουσίας στη χώρα, ή οι εφοπλιστές, δεν φορολογούνται. Το πρόβλημα είναι ότι όλα αυτά συσσωρεύονται και μπορούν κάθε στιγμή να στραφούν βίαια κατά της κυβέρνησης».

Αναδημοσίευση από tvxs.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 6:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να βάλουμε βρε παιδιά επιτέλους μια τάξη στις σκέψεις μας !!!

Αυτά όλα κι άλλα τόσα επιδορυφορούμενα τα γνωρίζουμε.

Μπορείτε να μας πείτε με ποιά διαφορετική δίοδο και πολιτική ήταν δυνατό να αντιμετωπισθεί η δημοσιονομική περαπόκλιση του ύψους των 300 και πλέον δις σε Ευρώ;;;

Τι μας ξεφουρνίζεται σύσσωμα τα μέσα μαζικής πληροφοροπικοινωνίας τα δεδομένα και προφανή;;;

Μας ζαλίσατε τα ούμπαλα, κατά το δημολαϊκο γνωμικό.

Πείτε μας μία στρατηγική, έστω μία, με την οποία θα μπορούσε να πορευόταν η χώρα τα 2 τελευταία έτη.

Έχουμε δηλαδή όλο το άγχος και την στενοχώρια, θα έχουμε κι εσάς να μας ανακατεύεται την ελάχιστη εσωεαυτήν αρμονία;;;

Έλεος, επιτέλους !!!

Του Κυρίου...

Κύριε ελέησον...

Έτι δεόμεθα υπέρ ειρήνης του σύμπαντου εσώκοσμου...

Κύριε ελέησον...
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 7:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

πόκΑΑς έγραψε:
Να βάλουμε βρε παιδιά επιτέλους μια τάξη στις σκέψεις μας !!!
Άντε, ξεκίνα να βάζεις τάξη στις σκέψεις σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 7:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έκανα δυό-τρείς προσπάθειες αλλά δεν κατάφερα τίποτε. Η ορολογία της Οικονομοχρηματιστηρίας χρειάζεται την δική της ειδική προσέγγιση, και δίχως οδηγό όσο κι αν προσπαθήσω τα βήματα προόδου θα είναι σημειωτόν. Δεν αξίζει ο κόπος να το επιχειρήσω μόνος.
_________________


pol gt


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την πόκΑΑς στις Παρ Οκτ 07, 2011 7:34 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 7:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Οπότε χέστο! Οι σκέψεις σου δεν είναι δυνατόν να μπουν ποτέ σε τάξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 7:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δυστυχώς δεν με βοηθά η οικονομική μου επιφάνεια να προσλάβω οικονομολόγο για ταχύριθμη εκπαιδευσοφροντηστηρίαση. Σε 3 μήνες θα γινόμουν αετός. Δεν υπάρχει χρήμα όμως. Το Αιώνιον Πρόβλημα.
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 8:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μα δεν χρειάζεσαι οικονομολόγο. Ψυχίατρο χρειάζεσαι! Kαι όσο για το χρήμα μην ανησυχείς. Απλά βρες κάποιον που να είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ecofan
Πρύτανης


Εγγραφή: 02 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 557

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 9:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ποιοι ποντάρουν στη χρεοκοπία;

Κύριε υπουργέ, ιδού οι προστατευόμενοί σας!

της ΑΝΤΑΣ ΨΑΡΡΑ



Από το 2009 μέχρι σήμερα υπολογίζονται σε 60 δις τα ευρώ που διέφυγαν ανενόχλητα από την Ελλάδα σύμφωνα με τις εκτιμήσεις ειδικών.

Ποιοι πατριώτες άραγε ποντάρουν στη χρεοκοπία της Ελλάδας;

Μα είναι απλό: όσοι χρωστάνε πολλά λεφτά (από κομπίνες και θαλασσοδάνεια) στο Δημόσιο και στις συνένοχες τράπεζες και όσοι τα έχουν βγάλει στο εξωτερικό. Οι πρώτοι διότι στην αναμπουμπούλα δεν θα συλληφθούν ποτέ και οι δεύτεροι διότι θα πολλαπλασιάσουν τα κέρδη τους και θα μπορούν να αγοράσουν οτιδήποτε στην χώρα αυτή για ένα κομμάτι ψωμί.

Ποιοι είναι όμως αυτοί;

Κι αυτό είναι απλό:

- Επιχειρηματίες που ανοιγόκλειναν εφημερίδες με δάνεια και επιδοτήσεις με αλλαγή γραμμής κατά το δοκούν και που τώρα βρίσκονται στα κάγκελα εναντίον της φοροεπιδρομής στους μη έχοντες. Μόνο το ΑΛΤΕΡ φαίνεται να χρωστάει μισό δις την ώρα που ο υπουργός τα έσπασε με την τρόικα για 2 δις.

- Ιδιοκτήτες κλινικών-χρυσορυχείων που επιδοτήθηκαν τώρα εκβιάζουν να τις κλείσουν ή να συνεχίσουν να απομυζούν το ΕΣΥ. Ο επικεφαλής ενός τέτοιου χρυσορυχείου μόλις επέστρεψε από τις διακοπές του με το κότερο ζήτησε από τους απλήρωτους εργαζόμενους στη Γ.Σ. να μην του χαλάσουν το …μαύρισμα.

- Πτωχευμένοι βιομήχανοι και κατασκευαστές που κυκλοφορούν ανάμεσά μας με τα δάνειά τους επενδυμένα στις τσέπες τους και στην Ελβετία και ζητάνε τώρα τα ρέστα.

- Γνωστοί τραπεζίτες με θαλασσοδάνεια σε ΠΑΕ και σε δόλια πτωχευμένες (πλέον) επιχειρήσεις που γνωμοδοτούν ανενόχλητοι για την οικονομική κατάσταση της χώρας .

- Επενδυτές που αλωνίζουν στις offshore της Κύπρου και του Παναμά αφού πρώτα ρήμαξαν την ελληνική οικονομία

- Οσο για τους απολύτως φοροαπαλλαγμένους εκτός από εκείνους που έχουν εισόδημα κάτω από 5000 ευρω, θυμίζουμε την άλλη κατηγορία εκείνη με τις 56 φοροαπαλλαγές για όσους είναι ή δηλώνουν ότι είναι εφοπλιστές. Αφορολόγητα όλα τα κέρδη από όλα τα πλοία, όλες οι εταιρείες που συνδέονται με αυτά, όλες οι αγοραπωλησίες, όλες οι αποζημιώσεις από ασφαλιστικές, όλοι οι φόροι κληρονομιάς, όλα τα δάνεια αλλά και οι καταθέσεις, όλοι οι ειδικοί φόροι κατανάλωσης, όλες οι αγορές τους γίνονται χωρίς ΦΠΑ κ.ο.κ. Η Ενωσή τους μάλιστα ανακοίνωσε ακόμα και φέτος σημαντικά κέρδη. Μεγάλα ονόματα εφοπλιστών που διέφυγαν με τα δις στο εξωτερικό δημοσιεύτηκαν στον Τύπο και δεν κουνήθηκε φύλλο. Οι ευρωπαίοι εταίροι μας τους γνωρίζουν με τα μικρά τους ονόματα και κάνουν πλάκα στους Έλληνες πολιτικούς. Σύμφωνα με στοιχεία του 2009-2010 εφοπλιστής με ελληνική σημαία πληρώνει για ένα πλοίο 9.500 δολάρια το χρόνο φόρο στο ελληνικό κράτος όταν τα έσοδά του, αν ναυλώνεται όλο το χρόνο, μπορεί φτάνουν και τα 60 εκ. δολάρια. Αν υπολογίσουμε ότι ένας και μόνο εφοπλιστής έχει για παράδειγμα μέχρι και 40 δεξαμενόπλοια, από τα οποία πάνω από τα μισά έχουν ξένες σημαίες, τότε πράγματι είναι απορίας άξιο αν υπάρχει ακόμα οτιδήποτε στην Ελλάδα που να μην τους ανήκει. Αυτοί είναι οι γνωστοί εθνικοί ευεργέτες που θέλουν και υπουργείο ναυτιλίας για να κανονίζουν ένστολοι τις «υποθέσεις» τους πολλές από τις οποίες αφορούν και μεγάλες ποσότητες «αφορολόγητου» πετρελαίου. Μια βόλτα στη ράδα του Αργοσαρωνικού θα απέδιδε σε λαθραίο πετρέλαιο όσο και μια πετρελαιοπηγή.Ισως όσοι αναζητούν τη λύση στην ΑΟΖ και στην ένταση με την Τουρκία θα πρέπει να ψάξουν πρώτα για πετρέλαιο στα ελληνόκτητα τάνκερ και μετά να στείλουν τους φαντάρους στο μέτωπο.

Οσο για τον ανερχόμενο στις δημοσκοπήσεις αρχηγό της ΝΔ το είπε καθαρά: θα μειώσει τη φορολογία των μεγάλων και των μικρότερων επιχειρήσεων, θα κάνει τριετή την δική του αντισυνταγματική ιδέα του στρίβειν δια της εφεδρείας, θα ακυρώσει το νόμο για την ιθαγένεια, θα ακυρώσει τον νόμο που θα ψηφιστεί για τα ναρκωτικά, θα επανιδρύσει το Υπ. Ναυτιλίας και θα... δώσει έμφαση στην πράσινη ανάπτυξη!.

Γράφτηκε στις 28.9.2011 αναδημοσίευση από iospress.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ecofan
Πρύτανης


Εγγραφή: 02 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 557

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 9:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://iospress.gr/texts_2011/20110701-2.htm Στη θάλασσα λεφτά υπάρχουν!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 11:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Μα δεν χρειάζεσαι οικονομολόγο. Ψυχίατρο χρειάζεσαι! Kαι όσο για το χρήμα μην ανησυχείς. Απλά βρες κάποιον που να είναι συμβεβλημένος με το ΙΚΑ.


Ο ψυχίατρος έχει την αποστολή από εμένα να ασχοληθεί με την ψύχωση μου να κυβερνήσω την Ελλάδα. Στο γνωσιολογικό μου οπλοστάσιο δεν έχει εξουσία να επέμβει, δέκα μεταπτυχιακά να πάρει και 8 ντοκτορά. Εάν αυτά τα απλά δεν τα διακρίνεις, τότε αναρωτήσου μήπως η συμβουλή σου προς εμένα ισχύει για εσένα;;; Μην φοβάσαι να αντιμετωπίσης τον εαυτό σου. Πρέπει κάποια στιγμή να αποφασίσεις να γίνεις άντρας. Κατάλαβες πιτσιρίκο;;; Άντρας.
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 08, 2011 8:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Στο γνωσιολογικό σου οπλοστάσιο (το ποιό;) δεν έχει εξουσία ο ψυχίατρος να επέμβει... η ψύχωσή σου έχει. Τα πάντα βρίσκονται υποταγμένα σε αυτήν, σε τέτοιο βαθμό που παρεμποδίζει την οργάνωση του εγώ, της προσωπικότητας. Αυτά φίλε μου πρέπει να τα ξέρεις για να μην τρέφεις αυταπάτες.
Και αν ο Άντρας είναι σαν και σένα... προτιμώ να φοράω παντελόνια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 08, 2011 9:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όχι ρε χαζούλι, την ψύχωση την πέρασα πριν πενταετίας. Διήρκησε 2 έτη περίπου. Δύσκολη αρρώστεια κι από τις πιο δύσκολες και χειρότερες. Είχα ασθενήσει ακριβώς στο κέντρο μου, στο αντιληπτικό όργανο και στη δύναμη της κατανόησης. Άσχημη φάση. Δεν το καταλαβαίνεις όμως ούτε το νοιώθεις. Ευτυχώς πέρασε γιατί άλλοι δεν επανέρχονται ποτέ ή το ζούνε με διαποπές και ενίοτε φυσιολογικές ελάμψεις. Είναι όμως φοβερότατη και δυναμικότατη εμπειρία. Κι ότι φυσικά δεν σε σκοτώνει, σε κάνει δυνατότερο. Κι εμένα με ισχυροποίησε. Γιατί έκαψε τα τελευταία εμπόδια μέσα μου. Και με ταπείνωσε. Και η αρρώστεια, Ω! του θαύματος, με γιάτρεψε.

Με έκανε πανίσχυρο. Πολύ ισχυρό. Κοίτα, η εκλογή της ΝΔ στην κυβέρνηση μετά τις μεγάλες πυρκαγιές της Πελλοπονήσου πριν ολίγα έτη, δικό μου έργο ήταν. Έγινα παντοδύναμος αγοράκι μου. Τα έζησα όλα. Όλα. Στις αμέσως επόμενες εκλογές έπειτα μου έλεγε ο μπαρμπα-Γιάννης, -τι, θα την βγάλεις πάλι την ΝΔ;;;, γιατί είχα θυμώσει με τους πασοκσίδες πολύ, που έριχναν ευθύνες στη ΝΔ για τις πυρκαγιές και πως δεν είχε οργανωμένη πυροσβεστική, λες και 20 χρόνια πριν δεν ξέρω ποιός κυβερνούσε, και θόλωσε το μυαλό μου που άκουγα τους Σκανδαλίδιδες πασόκους πρώην υπουργούς να λένε πως για τα θύματα των πυρκαγιών φταίει η ΝΔ, και λέω στον Γιάννη, Γιάννη εγώ θα βγάλω την ΝΔ κυβέρνηση στις εκλογές που έρχονται. Και το έκανα.

Ήταν το βραδάκυ που περίμεναν όλοι να κλείσουν οι κάλπες και να αρχίσει η καταμέτρηση. Εγώ προμηθεύτικα το Ουϊσκη μου και τα αβανέζικα πούρα μου, και κάθησα στην βαθειά πολυθρόνα μου να απολαύσω το έργο μου.

Ή μήπως θαρρείς πως δεν έχω την δύναμη να κάνω το ΚΚΕ δεύτερο κόμμα, αλλά και πρώτο με λίγη περισσότερη ενέργεια. Αν θέλω Εγώ. Γιατί πιτσιρίκο Εγώ είμαι Εγώ.

Εσύ ζήσε χαχανίζοντας και ικανοποιώντας την σάπια ματαιοδοξία σου.

Καημένε.
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 08, 2011 9:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πράγματι θεραπεύτηκες από την ψύχωσή σου. Πλέον δεν θες να κυβερνήσεις την Ελλάδα, αλλά νομίζεις ότι έχεις τη δύναμη να κάνεις το ΚΚΕ δεύτερο κόμμα. Σε ποιό γιατρό πήγες;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 08, 2011 9:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι ναι, συνέχιζε να χαχανίζεις μωρό μου.
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 08, 2011 9:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Με βλέπεις να χαχανίζω; Εσύ είσαι αυτός που χαχανίζει μέχρι τώρα. Αλλά ξέρεις ότι γελάει καλύτερα αυτός που γελάει τελευταίος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center