Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΑΘΗΝΑ
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 17 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 17, 2003 2:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? Απάντηση με Συμπερίληψη

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!
ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΥΧΑΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΣΩ ΕΝΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΖΗΤΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ.
ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΣΤΟ ΦΠΨ, ΣΤΟ Β ΕΞΑΜΗΝΟ ΑΛΛΑ ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕΤΑ ΚΟΠΩΝ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΩΝ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΤΡΙΑ ΣΤΟ Α ΕΞΑΜ. ΕΧΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΤΟ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ, ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΝΩΡΙΜΙΕς ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΦΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΙΒΛΙΑ (ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΩ ΕΓΚΑΙΡΩΣ) ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΓΙΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ Η ΝΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΩ?
ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 17, 2003 5:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

αγαπητή Αθηνά,

αν ζούσες στο εξωτερικό δε θα υπήρχε πρόβλημα αφού τα προγράμματα, τις σημειώσεις και οτιδήποτε άλλο θα τα έβρισκες στο Internet. Εδώ δεν υπάρχει ιστοσελίδα που να προσφέρει τέτοιες πληροφορίες και ειδικά για το ΦΠΨ. Εντό ίνε Ελλάντα.

Μόνη λύση είναι να πηγαίνεις στη σχολή για να ενημερώνεσαι. Τα προγράμματα υπάρχουν στο φωτοτυπικό και οι ύλες απέξω από τα γραφεία των εκάστοτε καθηγητάδων.

Εγώ δεν προτίθεμαι να ανεβάζω τέτοιο υλικό. Τόσα δισ. έχουν φάει για τα δίκτυα Αθηνά και τις άλλες βλακείες. Μια ιστοσελίδα δεν περίσσευαν χρήματα να φτιάξουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΑΘΗΝΑ
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 17 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 18, 2003 9:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΑΓΑΠΗΤΕ ΑFHAM!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΟΣ ΤΟΥ ΦΠΨ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΡΗ... ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΥΛΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΝΤΕ ΗΠΕΙΡΟΥΣ, ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ... ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΩ, ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΣΧΗΜΑ.
ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΠΙΟ ΑΝΕΒΑΣΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΝ ΚΑΙΡΩ...
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cr_tgt
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 28 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2003 10:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Ίσως αυτό να είναι μια λύση... Απάντηση με Συμπερίληψη

Γειά και χαρά σου ΑΘΗΝΑ! Το να ζητήσεις από τα παιδιά που ασχολούνται με κάποια από τις παρατάξεις να σε βοηθήσουν, ίσως να είναι μεγάλη ανακούφιση για σενα. Δε γνωρίζω βέβαια τι γίνεται στο τμήμα σου, αλλα, στο δικό μου, γίνεται μεγάλη και σοβαρή προσπάθεια από αυτά τα παιδια.

καλό κουράγιο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2003 3:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

και να πουλήσει ενδεχόμενα την ιδεολογία της;

Ιούδας να γίνει; Laughing

Μην ξεχνάς ότι αυτά τα παιδιά δεν είναι και τόσο "αγνά". Κάτι θέλουν από σένα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cr_tgt
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 28 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2003 4:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: ? είμαστε με τα καλα μας? Απάντηση με Συμπερίληψη

Ποιά ιδεολογία θα πουλήσει; Δηλαδή προτείνεις να μείνει άπραγη και να χάσει χρόνο και "χρήμα" από τη ζωή της μόνο και μόνο για να μην (κατά την δική σου άποψη) "ρίξει τα μούτρα της; Δηλαδή ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ το ενδεχόμενο οι εκπρόσωποι φοιτητών να θέλουν όντως να βοηθήσουν; Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να έρθει να ψηφίσει (διότι, αυτο εννοεις).

Σε τί κόσμο νομίζετε οτι ζούμε; Την εποχή που όλα χαρακτηρίζονταν απο το "τρίπτυχο" ΧΤΥΠΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΡΟΠΑΛΟ - ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ - ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ;

Κανένας δεν αντιλέγει στο ότι υπάρχουν και άτομα που επιδιώκουν προσωπικά ωφέλη. Δεν δέχομαι όμως, πως δεν υπάρχουν και άνθρωποι οι οποίοι θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν!

Συνεπώς, δεν πρέπει να γενικεύουμε. Δεν περίμενα από εσάς να αποκλείσετε το ενδεχόμενο να βρεθεί η λύση μέσω αυτής της διόδου! Και σε τελική ανάλυση, αν εξαντλήσει ΟΛΕΣ τις άλλες περιπτώσεις ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ; Γιατί να μην προσπαθήσει να βρεί λύση στο πρόβλημα με αυτόν τον τρόπο;

Με φοιτητικούς χαιρετισμούς.

*ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ - ΜΗΝ ΦΡΟΝΤΙΖΕΤΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΦΗΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΣΑΣ*
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2003 4:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλά cool.

απλά ο συνδυασμός συνδικαλισμού και "βοήθειας" με προδιαθέτει αρνητικότατα.

Και δε δημιουργώ εντυπώσεις ότι είναι χάλια η σχολή μου. Πραγματικά είναι χάλια! Δεν έχεις κοιτάξει τα άρθρα που παραθέτω στην πρώτη σελίδα να δεις τι παίζει; Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cr_tgt
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 28 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2003 4:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: :) Απάντηση με Συμπερίληψη

Δε μου αρέσει να δημιουργώ κλίμα αντιπαράθεσης. Δεν ήταν στόχος μου και απολογούμαι αν έδωσα αυτήν την εντύπωση. Όπως προανέφερα, δεν είμαι της σχολής. Μου αρέσει να ανταλλάσσω απόψεις με φοιτητές από όλες της σχολές. Όμως, σαν εκπρόσωπος φοιτητών νιώθω ότι -πρώτα από όλα- πρέπει να "υπερασπιστώ" τον εαυτό μου. Δε μπορώ να "ποιούμαι την νήσσαν" Νιώθω πως με τα λόγια που διαβάζω αδικούμαι. Αδικούνται οι κόποι μου, οι βοήθειες που έδωσα χάνοντας ώρες εργαστηρίων (ξερετε, εμείς στη σχολή μου βρισκόμαστε απο το πρωί μέχρι το βράδυ) και γενικότερα, αδικείται η προσφορά μου... Δεν έχετε μιλήσει μαζί μου! Ας μην ισοπεδώνουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Ας κρατάμε και μια "πισινή". Έτσι, μόνο και μόνο για να πιάσουμε όλες τις πιθανότητες. Ακόμα και εκείνη την πιθανότητα να υπάρχει κάποιος φοιτητής που ασχολείται πράγματι από ενδιαφέρον! Razz Very Happy Smile Laughing Wink

Όσον αφορά για τα "χάλια" της ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ λυπάμαι πο το λέω, αλλά, όντως, χρειάζεται πολλή δουλειά για να καλυτερέψει έστω και λίγο. Υπάρχει στασιμότητα χωρίς κάποιος να προσπαθεί για κάτι καλύτερο. ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

καλή δύναμη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΘΗΝΑ
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 17 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 21, 2003 12:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΕΧΩ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΓΕΝΙΚΩΣ.... ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ. ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ. ΣΗΜΕΡΑ "ΕΦΑΓΑ" ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΕΥΣΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ. ΞΕΡΕΤΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΟΠΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑ ΟΤΙ Η ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΩΣΤΑΡΑ (35€ ΠΑΡΑΚΑΛΩ) ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ! ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΜΩΣ... Η ΦΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΤΑΝ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ... ΑΥΤΑ ΤΑ 35€ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ... Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥ?
ΕΠΙΣΗΣ Ο ΕΤΕΡΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ, Ο ΠΕΛΕΓΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΥΛΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΦΟΙΤΗΤΗ. ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ! Confused ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΝ! ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΥΛΗ?????
ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΩΡΑΙΑ!
ΕΤΣΙ ΤΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΩ, ΟΧΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ... ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ. Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 21, 2003 1:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η εργασία του Κωσταρά ΔΕΝ είναι υποχρεωτική γι αυτό και δεν την έγραψα τότε που ήταν.

Ποτέ δε θα δεχόμουν να κάνω εργασία με υποδεδειγμένη βιβλιογραφία. Είναι σα να λέει: "Είστε ελεύθεροι να εκφράσετε τις απόψεις ΜΟΥ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cr_tgt
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 28 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 21, 2003 2:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: συμφωνώ... Απάντηση με Συμπερίληψη

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ 1-2 ΒΙΒΛΙΩΝ! ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΥΝ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ ΜΙΑΝ ΕΡΓΑΣΙΑ! ΕΙΜΑΙ 3ο ΕΤΟΣ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ (ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΠΕΡΙ ΤΙΣ ΕΙΚΟΣΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ. Ε, ΛΟΙΠΟΝ, Κ Α Μ Ι Α ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΟΤΑΝ (ΑΦΟΤΟΥ ΕΨΑΞΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ, ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΛΠ) ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ, Η ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ ΗΤΑΝ ΑΜΕΣΗ. ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΩΣ Χ Ω Ρ Ι Σ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ. ΜΑΛΙΣΤΑ, ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΩΧΥΡΩΣΩ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΗΤΑΝ "ΕΚΤΑΚΤΗ". ΣΤΟ Τ.Ε.Ι. ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ "ΜΟΝΙΜΟΙ", "ΕΚΤΑΚΤΟΙ", "ΒΟΗΘΟΙ/ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ".
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ (ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ - ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ) ΕΠΑΝΑΠΑΥΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΑΦΝΕΣ ΤΟΥΣ. ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΗ ΚΑΤΩΤΕΡΟ, ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΤΟΥΣ, ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΕΡΓΟ.

ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΣΦΑΛΛΩ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΔΡ. ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΜΕ ΕΚΤΑΚΤΟ.
ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ... ΑΥΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΟΥΛΙ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΙΣΤΟΙ, ΚΑΛΟΙ, ΜΕΤΡΙΟΙ, ΚΑΚΟΙ ΚΑΙ ΚΑΚΙΣΤΟΙ... ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ "ΜΠΛΕΞΙΜΑΤΑ" ΜΕ ΜΕΤΡΙΟΥΣ, ΚΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΙΣΤΟΥΣ...

ΜΕ ΦΙΛΙΚΟΥΣ - ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ.
ΧΡΗΣΤΟΣ (ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ "ΝΟΤΑ" ΣΤΟ "www.filosofia.gr από το ΤΕΙ-Α)

ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
maya
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 101
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 23, 2003 7:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Athhna den eimai apo to tmhma sou alla proteinw kati pou ekane filh kai sumfoithtria otan eide ki apoeide me tous kathhghtes. Phre to 131 epsaxne ta thlefwna touskai tous epairne sta spitia tous. Kai oso ki an fanei parakseno stis perissoteres periptwseis apedwse!!! Surprised
Kapoioi ths milhsan apotoma (se kanenan den afhse onoma sofws feromenh) alla me eugeneia tous ekshghse oti den mporei na tous brei giati mpla mpla, zhthse xilia sugnwmh gia thn enoxlhsh, zhthse bohtheia kai eniote thn eixe.. dokimase to... Smile
kalh dunamh
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 24, 2003 3:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

aaaman esy maya eisai epikindini Laughing Laughing Laughing . ama apodosei auto ego tha tin stiso ekso apo to spiti tous Surprised
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
maya
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 101
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 24, 2003 8:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Twisted Evil he he he!!! na pas na pas Very Happy
doulepse pantws kapoies fores!
mporei na einai ki enas tropos na tous peisoume na stamathsoun na vlepoun th sugxronh texnologia me ahdia kai na ftiaksoun kanena site me anakoinwseis, na exoun kanena mail na mporoume na tous vroume kapou klp klp klp. Nai men o Swkraths den egrafe se pc alla... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΘΗΝΑ
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 17 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 26, 2003 4:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΗΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑΣ. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ Laughing
ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΜΑΥΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΝΕΡΩΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΓΡΑΨΟΥΝ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ (ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΦΠΨ) ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΙΧΑΘΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ!!!!
ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΛΛΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ.ΚΑΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΙΣΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΑΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜ ΠΟΥ ΖΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ!
ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ! ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center