Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΤΟΥ FILOSOFIA.GR ! ! !
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 07, 2011 8:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν χάνω την ελπίδα. Εσένα σε χάνω πότε πότε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 07, 2011 11:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη




"Εσείς που εδώ εισέρχεστε, εγκαταλείψετε κάθε ελπίδα..."

Πόσες φορές σας έχω πει, να μην μου πειράζεται τον opyrgos μου, γιατί τον θέλω για δικό μου μεζέ;
Κακά παιδιά, θα με κάνετε να σας μαλώσω!
Είπα μια φορά να μπω να δω τι γίνεται και πέφτω στα ίδια και τα ίδια.
Και μετά, λέγανε για μένα τόσοι καλοθελητές ότι χαλάω τη σούπα και διαταράσσω τις υψηλού επιπέδου σκέψεις που εκφράζονται, με τις μαγειρικές και εικαστικές παρεμβάσεις μου.
Τέλος πάντων, την αγάπη μου σε όλους και όλες και θα ψάξω άλλο θέμα να βγάλω την κακία μου, για να μην παρενοχλώ την εδώ φιλοσοφική αναζήτηση.
Αλλά μια αφιέρωση θα μου την επιτρέψτε:

http://www.youtube.com/watch?v=-4iJ8aCH_oc
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Δάκης Μαυροφρείδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 2627
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 07, 2011 11:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ελεονόρα μου, ούτε εσύ δε μάς σώνεις από την κατάντια...
_________________
Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυμαστό και αξιόλογο από την ανάδειξη του ωραίου. Αρκεί, ο σκοπός της ίδιας της πράξης να μην αναλώνεται μέσα σε μια ανερμάτιστη και φλύαρη ματαιοδοξία

Δ.Μ.

http://d-mavrofrides.simplesite.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 1:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz
Δάκη μου, μην παραξενεύεσαι.
Εδώ, στο JH, ζω μια κατάσταση που είναι ο παράκλητος παράδεισος για κάθε έλληνα εκπαιδευτικό, αλλά όλοι οι ομοιόβαθμοί μου συνάδελφοι χαρακτηρίζουν σαν μια νεογεννημένη κόλαση.
Τι να πιστέψει μια κακομοίρα ξανθοκοκκινομάλα χαζούλα σαν εμένα;



http://www.youtube.com/watch?v=o7ZEUBURsWU

Razz Twisted Evil Razz
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 8:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

eleonora έγραψε:



"Εσείς που εδώ εισέρχεστε, εγκαταλείψετε κάθε ελπίδα..."

Πόσες φορές σας έχω πει, να μην μου πειράζεται τον opyrgos μου, γιατί τον θέλω για δικό μου μεζέ;
Κακά παιδιά, θα με κάνετε να σας μαλώσω!
Είπα μια φορά να μπω να δω τι γίνεται και πέφτω στα ίδια και τα ίδια.
Και μετά, λέγανε για μένα τόσοι καλοθελητές ότι χαλάω τη σούπα και διαταράσσω τις υψηλού επιπέδου σκέψεις που εκφράζονται, με τις μαγειρικές και εικαστικές παρεμβάσεις μου.
Τέλος πάντων, την αγάπη μου σε όλους και όλες και θα ψάξω άλλο θέμα να βγάλω την κακία μου, για να μην παρενοχλώ την εδώ φιλοσοφική αναζήτηση.
Αλλά μια αφιέρωση θα μου την επιτρέψτε:

http://www.youtube.com/watch?v=-4iJ8aCH_oc
H κρεβατομουρμούρα, μεμψιμοιρία δηλαδή χωρίς νόημα που εκδηλώνεται το βράδυ πριν τον ύπνο, σύμφωνα με έρευνες γίνεται πολλές φορές αιτία διαζυγίων. Το πιο ενοχλητικό θα πρόσθετα εγώ είναι όταν αυτή δεν μπορεί να εκφραστεί ούτε εκεί αλλά βρίσκει διέξοδο αλλού, σε φίλες/-ους ή ακόμα και σε... ιντερνετικά φόρουμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 12:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπράβο Χάος...είναι μια όαση στο φόρουμ...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 1:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:

Μπράβο Χάος...είναι μια όαση στο φόρουμ...


Κάποια παρεξήγηση υπάρχει.
Δεν αναλαμβάνω καμμιά ευθύνη για τις συμπεριφορές και τις εκφραζόμενες απόψεις της κυρίας.
Έχει - ως άλλος Σύλλας - πλήρη πρόσβαση στο σύνολο των λογαριασμών μoυ, ακόμη και εξ Εσπερίας ορμώμενη, αλλά δεν θα επιτρέψω να λεηλατήσει και την υπόστασή μου.


_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 3:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

eleonora
έγραψε:



ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΛΕΩΝΟΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ( ΤΩΝ ΚΟΛΑΖΟΜΕΝΩΝ

ΟΜΟΙΟΒΑΘΜΩΝ ΣΟΥ ) ΝΑ ΕΛΘΟΥΝ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΤΑ ΔΩ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΕΣΤΙ ΚΟΛΑΣΗ.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΚΕΙ ( ΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ )...

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΣΟΥ !!! Smile


ΚΑΙ............. ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΟΜΠΑΜΑ !
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



ΕΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Δάκης Μαυροφρείδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 2627
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 08, 2011 9:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αγαπητέ Chaos, συγγνώμη που δεν μπορέσαμε να κάτσουμε extra για την μπύρα που λέγαμε. Την επόμενη φορά πιστεύω να είμαστε καλύτερα και να γνωριστούμε πιο διεξοδικά. Ως τότε, φιλοσοφείν ιντερνετικώς
_________________
Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυμαστό και αξιόλογο από την ανάδειξη του ωραίου. Αρκεί, ο σκοπός της ίδιας της πράξης να μην αναλώνεται μέσα σε μια ανερμάτιστη και φλύαρη ματαιοδοξία

Δ.Μ.

http://d-mavrofrides.simplesite.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ianosianos
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2011 3:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δάκης Μαυροφρείδης έγραψε:
Αγαπητέ Chaos, συγγνώμη που δεν μπορέσαμε να κάτσουμε extra για την μπύρα που λέγαμε. Την επόμενη φορά πιστεύω να είμαστε καλύτερα και να γνωριστούμε πιο διεξοδικά. Ως τότε, φιλοσοφείν ιντερνετικώς




καλα , μονο μπυρα πίνετε ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2011 3:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ianosianos έγραψε:

καλα , μονο μπυρα πίνετε ;


Ασφαλώς δεν δύναμαι να ομιλώ ή να κρίνω περί των συνηθειών και προτιμήσεων εταίρων συμποσιαστών.
Δι' εμέ ως άτομον, οτιδήποτε περιέχει αλκοόλ και νικοτίνην αποτελεί απόλαυσιν μονίμου φύσεως και ισοβίου προσανατολισμού.
Τούτο δε, αποτελεί ΚΑΙ Φιλοσοφικήν επιλογήν.


_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2011 4:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το κατα δύναμη ianosiane, καποιοι προτιμουν κρασια εκατονταετιας και βάλε (λεμε τωρα!) και αλλοι τη βγαζουν με μπυρίτσα. Twisted Evil

Ισόβιος προσανατολισμος, χαος;; Laughing Οχι εκ περιτροπης, δλδ, αλλα εκ πεποιθησεως Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ianosianos
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2011 5:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

[quote="timestotimes"]Το κατα δύναμη ianosiane, καποιοι προτιμουν κρασια εκατονταετιας και βάλε (λεμε τωρα!) και αλλοι τη βγαζουν με μπυρίτσα. Twisted Evil



-- διπορτο ξηγιέται κανείς ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 01, 2011 11:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ο Μπάγκμαν έγραψε:
Τα ίδια σκέφτονταν και οι δικοί μας όταν έπεσε η Χούντα....
αν ήξεραν ότι σε σαράντα περίπου χρόνια οι νεολαίοι τότε και νυν εξηντάρηδες θα έφτιαχναν τη πιο διεφθαρμένη Ελλάδα από το 1821...θα το ξανασκεφτόντουσαν;

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΡΘΟΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.... ΣΚΛΗΡΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΟΡΘΟ.
_________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 02, 2011 11:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε, τί άλλο θα έλεγες εσύ; Όμοιος ομοίω αεί... βελάζει!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Σελίδα 5 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center