Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

...Γιατί Τριομήδειε χορεύεις στο ρυθμό μου;
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 92, 93, 94  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 19, 2005 6:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: ...Γιατί Τριομήδειε χορεύεις στο ρυθμό μου; Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΥΝ ΣΠΑΡΤΙΑΤΩΝ...

ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΤΟ ΘΕΜΑ
ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ.
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΑΖΩ...
ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟΥΣ ΤΟΛΜΗΡΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ
ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥΣ.
ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΜΟΝΑΧΑ ΠΩΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΝΕΝΑΣ
ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
ΧΑΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΕΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ
ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ
ΑΥΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ
ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ
ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ.

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΣΤΟ ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΜΟΥ
ΓΕΜΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΜΦΟΡΕΕΣ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΡΑΣΙ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ
ΤΙΣ ΓΥΜΝΕΣ ΕΤΑΙΡΕΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΑΛΙΝΤΟΝΟ ΡΥΘΜΟ
ΤΗΣ ΛΥΡΑΣ ΤΟΥ ΟΡΦΕΑ...
ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΕΘΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΚΧΟ ΔΙΟΝΥΣΟ
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΓΛΕΝΤΑ ΜΑΝΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΓΝΩΣΗ...
ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ
ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΩ ΠΩΣ ΟΡΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....

ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ
ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑ ΕΝΑ ΜΕ ΕΣΑΣ
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ ΠΟΛΕΜΑ
ΕΛΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΟΙΗΣΟΥΜΕ...

ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ...




( Το όνειρο γίνεται πραγματικότητα )


Ήξερα πως θα έρθεις και φόρεσα ρούχα γιορτινά και σε περίμενα.....
Όπως σε είχα ονειρευτεί απο μικρό παιδί ήρθες επι τέλους σήμερα και με γέμισες χαρά....
Σαν να αποκοιμήθηκε ο χρόνος ξαφνικά...
και ολα τα ερωτηματικά στο δωμάτιο του νού μου φύγαν μακριά....
Σήμερα μέρα ανοιξιάτικη με γέμισες αλήθεια με καθαρή καρδιά....
βλέποντας τον δρόμο που μου άνοιξες χωρίς κανένα σύννεφο μπροστά....
ταξιδεύω για την χώρα της Έκστασης εκεί ψηλά....
σαν Βάκχος ακολουθώ πιστά το κάθε σου σημάδι....
και οι ακτίνες τις λάμψης των ματιών μου μοιάζουν σαν αυτές του Ήλιου το λαμπερό πετράδι.....
Έρχομαι από άλλο σχήμα....κλαίω για μας....ανέβηκα και είδα τα διάφανα μέρη που περιμένουν όλους εσας....
γεμάτα ζεστασιά και αρμονία....Σ’ευχαριστώ Θεέ μου νοιώθω ευτυχία....
Σπινθήρας σκέψεων το μυαλό μου πιά....και τρέχω σαν τρελλός να πω οτί η ¶νοιξη ήρθε για μας παιδιά.....
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Παρ Δεκ 28, 2012 12:22 am, επεξεργάσθηκε 8 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vaggos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 481
Τόπος: Νάξος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2005 2:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Shocked
_________________
Η βιομηχανία σκοτώνει τη μουσική. Αυτός που αγαπά, και να ελπίζει ξέρει, όλη τη νύχτα πολεμά ξημέρωμα να φέρει.

Παραδοσιακή Μουσική | Ελλάδα


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την Vaggos στις Τετ Απρ 27, 2005 11:14 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2005 3:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΓΥΡΙΣΕ Απάντηση με Συμπερίληψη

Η ΩΡΑ ΜΟΥ



Βιάστηκες να χτυπήσεις την πόρτα σκέφτηκα....και δεν είχα μάθει κάλα - κάλα να δένω τα κορδόνια μου...μα σαν άνοιξα να δώ ποιός είναι...δεν ήταν παρά ο γαλατάς με το γαϊδούρακι που ήθελε να με δεί να μεγαλώνω....
Βιάστηκες να χτυπήσεις την πόρτα σκέφτηκα...και δεν είχα μάθει κάλα - κάλα να διαβάζω....μα σαν άνοιξα να δώ ποιος είναι... δεν ήταν παρά το παιδί με τις εφημερίδες που ήθελε να με δεί να μαθαίνω....
Βιάστηκες να χτυπήσεις την πόρτα σκέφτηκα...και δεν είχα μάθει κάλα - κάλα να αγαπάω...μα σαν άνοιξα να δώ ποιός είναι δεν ήταν παρά ο ταχυδρόμος που ήθελε να με δεί να ελπίζω....
Και άνοιξα την πόρτα πολλές φορές και έμαθα να μην σε φοβάμαι...τα χρόνια όμως πέρασαν και άργησες να έρθεις....περίμενα υπονετικά την πόρτα να μου χτυπήσεις...και σαν κατάλαβα την ώρα μου ήρθα και χτύπησα εγώ την πόρτα σου...
Ώ θανατέ μου...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Δευ Μάϊ 02, 2005 11:22 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 20, 2005 9:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μα τώρα ξέρω καλά πως χωρίς τες περιτες τες σκέψεις η φαντασία έρχεται στο νοτιεο μυελο .... η ζωή τόσο ωραία δίχως τες περιτες τες σκέψεις ..τις κυκλικές αέναες τες βρώμικες τες σκέψεις ....τι ψύχωση θεέ μου μη με κάνεις να γνωρίσω ...γιατι εμαθα καλα πως αν γεματο το μυαλο μου θελω να ναι να το αδειασω πρεπει ....το παιδι του δια εγινα και σα παιδι ξαναγενηθηκα ,διγενής χρίστηκα την αγάπη να ξαναγνωρισω ...τη συνειδητη ενοραση ,,θεε μου γυρνα πισω !!!!!!!!!

μα τωρα ξερω καλα ..βαθιες αναπνοες να παιρνω ,,,ρυθμικα ,αρμονικα ησυχα ...πραοτητα να καλλιεργησω το κοσμο να γνωρισω...τα αδελφια μου να φιλησω ...και τις γκομενες να .....!!!!!!! Embarassed αγαπησω..

τον ιουδα να να φιλησω ..και με τα 30 τα αργύρια ..φωςμπάδες να ψωνίσω .. Laughing Laughing Laughing ...
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 481
Τόπος: Νάξος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 21, 2005 11:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Shocked
_________________
Η βιομηχανία σκοτώνει τη μουσική. Αυτός που αγαπά, και να ελπίζει ξέρει, όλη τη νύχτα πολεμά ξημέρωμα να φέρει.

Παραδοσιακή Μουσική | Ελλάδα


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την Vaggos στις Τετ Απρ 27, 2005 11:17 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 21, 2005 5:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο ΑΙΠΟΛΟΣ Ο ΑΙΞ Ο ΑΠΟΔΙΟΠΟΜΠΑΙΟΣ


Καταιγίδα σφοδρή έριξε ο Μέγας ο συννεφοσυνακτης.
Τραβήξαν για τις κορυφές, τους έπνιξε ο κόσμος.
Και η μεγάλη η οροσειρά εχάθηκε μέσα στο αιγαιό.
Πρωτόγονος άνθρωπος ξανά παρέα με την ιερή αίγα την κατσίκα.
Γάλα φρέσκο να ξαναπιεί, το δέρμα της να τον ζεστάνει.
Και σαν τα χρόνια περάσαν και φάνηκε ο κάμπος
σε πέτρα πάνω χάραξε εκείνα που θυμούνταν.
Σαν προφητείες έμοιαζαν τα σύμβολα εκείνα.
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Δευ Μάϊ 02, 2005 11:26 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 22, 2005 2:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ Απάντηση με Συμπερίληψη

ΤΟΥΜΠΑΛΙΝ ΚΑΙ ΤΑ ΝΑ ΠΑΛΙΝ


Γύρνα αγάπη μου μοναδική και κάντα όπως πρώτα.
Φύσα μητέρα μου αληθινή και δώσε μας τα φώτα.
Οι άνθρωποι να σταματήσουν να πίνουν το ίχωρ του κορμιού σου
Το αιμά το δικό τους να χαρίσουνε την μνήμη την παλιά σου.
Και σαν οι πάγοι λιώσουνε και η άνοιξη ξανάρθει
Θα είναι σαν μην φύγανε ποτές οι άνθρωποι απο την πλάση.
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Δευ Μάϊ 02, 2005 11:28 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 22, 2005 9:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μα ο τομπαιοκλης ειχε μαθει καλα ..πως οταν το ποτηρι αδειαζει πρεπει να περιμενει να γεμησει ...ηξερε πως οταν βρεχει δε πρεπει να τρεχει στη βροχη και να περιμενει ποτε θα σταματησει ....αλλα να καθεται κατω απο το υποστεγο περιμενωντας να βγει η ξαστερια ....

ηξερε καλα πως αμπελοφιλοσοφος δε ηθελε ποια να γινει ...ουτε στην ιθακη να γυρισει ...ηξερε πως δεν ηξερε και αυτο ηταν αρκετο γιαυτον ...

μονος του σα το καυμποι αραζε κατω απο τα δεντρα ..δεν ειχε ορεξη για τιποτα ...μια σκεψη καρφωμενη στο μυαλο του μοναχα ...αλλα ουτε και αυτη δεν ηξερε να τη ξεστομισει ....τα λογια δε τα ηξερε ...τα λογια ηταν η θαλασσα ..ωκεανος ...και δεν ηθελε αλλο να κολυμπησει στο κυκλωνα της αβυσσου ,,ενοιωθε οτι τον τραβαγε μεσα .....και πνιγωτανε ...

ειχε μαθει πως το προβλημα ειναι η κατανοηση της φαινομενικης επιλογης ..και αυτου του αρκουσε ...ναι δε ηθελε να ακουσει αλλα ..

ηρεμος νυφαλιος με ενα ποτηρι διπλα του ...αδειο ..περιμενε το θεο να του το γεμησει ..
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 23, 2005 1:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Η ΑΡΡΗΤΗ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΡΙΟΜΗΔΗ Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ



Όλοι ζωντανοί, πρίν η μάχη ξεκινήσει.
Το βέλος έσπασε και οι άνθρωποι αρχίσαν να πεθαίνουν.
Τώρα οι ζωντανοί περπατάνε πάνω από τους νεκρούς.
Και τα πνεύματα των νεκρών αιωρούντε πάνω απ’ αυτούς.
Ποιός κέρδισε, ποιός έχασε;
Όλοι τους πολεμώντας για επιβίωση.
Αναμνήσεις κουβαλάνε στην ράχη τους οι ζωντάνοι και μνήμες αόρατες οι νεκροί.
Το χώμα ποτίστηκε με αίμα και κατρακυλάει στις ρίζες των δέντρων.
Και ο θάνατος τριγύρνα σ’αυτούς που νομίζαν ότι ζήσαν.
Τον πόλεμο προκάλεσαν την αλήθεια για να μάθουν μέσα από τους καρπούς.
Πόνο γέμισε η γή και άρχισε τον θρηνώδη χορό για να τους κλάψει στην ακγαλιά της .
Μητέρα που χάνει τα παιδιά, τους υποδέχεται γι’άλλη μιά φορά μέσα στα σπλάχνα..
Να ξεπλύνει τα σώματα, γλυκά μ’αρώματα να τους αλείψει.
Όνειρα να κάνουν, ζωντανοι να ξανά γεννηθούνε.
Αυτή είναι η ζωή που οι άνθρωποι διαλέξαν.
Ποιός έζησε; ποιός πέθανε;
Ποτέ δεν θα το μάθουν.
Όλοι ζωντανοί νεκροί, πρίν η μάχη τελειώσει.
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Δευ Μάϊ 02, 2005 11:32 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 24, 2005 8:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΤΡΙΟΜΗΔΗ Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο ΘΡΥΛΟΣ


Ο θάνατος είναι ένα όνειρο και όταν ξυπνήσεις γίνεται ζωή.
Το μεταξύ τους σημείο λέγεται παραμύθι.
Μιά στιγμη μόνο χρειάζεται την ολότητα να νοιώσεις
και την οντολογική σου πραγματικότητα.
Η ζωή είναι ένα όνειρο και όταν κοιμηθείς γίνεται πάλι θάνατος.
Το ανάμεσα τους σημείο λέγεται μύθος.
Μιά στιγμη μόνο χρειάζεται να καταλάβεις οτί αυτά τα δυό
σε τίποτα απολύτως δεν διαφέρουν.
Και οτάν το συνειδητοποιήσεις το εν μέσω σημείο λέγεται θρύλος
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Δευ Μάϊ 02, 2005 11:38 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 25, 2005 2:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΥΡΟ ΠΑΝΘΗΡΑ, ΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗ ΜΟΥ ΤΟΜΠΑΙΟΚΛΗ Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο ΜΑΥΡΟΣ ΠΑΝΘΗΡΑΣ

Στην πιό σκοτεινή στιγμή που είναι αυτή λίγο πρίν από την ανατολή. Σαν μαύρος πάνθηρας σε κοιτώ μες στο σκοτάδι με τα αστράφτερα μου μάτια και σε παρατηρώ. Μια λάθος κινησή σου είναι αρκέτη ώστε να κλείσω τα βλέφαρα μου και να χαθώ στην σκία σου έχοντας τον φόβο ότι σε ακουλούθω. Μείνε δύνατος και κοιταζέ με και έσυ στα μάτια και άφησε με να σε εμπιστευτώ. Μόλις ξημερώσει και δούμε το φώς θα καταλάβουμε μαζί οτί δεν πρέπει να φοβόμαστε ο ένας τον αλλόν μέσα σ’αυτήν την ζούγλα του παραδείσου.
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Δευ Μάϊ 02, 2005 11:43 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 26, 2005 9:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κάηκες!!! Κάνει η μάνα Cool
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 30, 2005 4:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

xaxa Laughing ..eisai ektos triomhdh

mono an katafereis kai anasththeis to sabato to bradu ..tha fonaxw ...alithws o triomhdhs !!!!!!..mono tote .
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 03, 2005 12:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Η ΜΟΝΑΔΑ Απάντηση με Συμπερίληψη

Υ.Γ

Ω ΤΟΜΠΑΙΟΚΛΗ ΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΑ ΕΞΗΣ ΛΟΓΙΑ.

ΜΟΝΑΣ ΕΝ ΤΗ ΤΡΙΑΔΙ ΚΑΙ ΤΡΙΑΣ ΕΝ ΤΗ ΜΟΔΑΔΙ ΕΙΠΕ Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Τρι Μάϊ 03, 2005 1:02 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 03, 2005 12:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μα το θεο ορκιζομαι πως οταν καταλαβα οτι ξυπνησα ενοιωσα οτι ολα ειναι ενα τοτε ειπε ο τομπεοκλης και χαθηκε σα την σκια στον ισκιο ...δε τον ενδιεφερε αν κανεις τον πιστεψε...φτανει που αυτος ειχε πιστεψει τον εαυτο του
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 92, 93, 94  Επόμενο
Σελίδα 1 από 94

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center